Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania Wydziału Zarządzania UW, serdecznie zaprasza na spotkania z prof. Jamesem Hoopsem

W dniach 18-25 października 2015 r. przyjeżdża do Polski, do Zakładu Socjologii Organizacji i Historii Biznesu w Katedrze Psychologii i Socjologii Zarządzania WZ UW, prof. James Hoopes, Babson College, USA, autor m.in. takich książek jak: Fałszywi prorocy. Guru, którzy stworzyli współczesne zarzadzanie i dlaczego ich idee są złe dla dzisiejszego biznesu (ang. False Prophets The Gurus Who Created Modern Management and Why Their Ideas Are Bad for Business Today. Cambridge MA 2003) oraz  Sen korporacyjny. Wielki biznes w amerykańskiej demokracji od wielkiej depresji do wielkiej recesji (ang. Corporate Dreams. Big Business in American Democracy from the Great Depression to the Great Recession. New Brunswick 2011)

• 19 października 2015 r. (w poniedziałek),  godz. 15.00-16. 30, w Instytucie Historycznym UW, Krakowskie Przedmieście 26/28,  sala 125,  prof. Hoopes wygłosi wykład  “Ethical issues of leadership in business: yesterday, today and tomorrow”, w ramach cyklu wykładów  ogólnouinwerysteckich  dr hab. Katarzyny Błachowskiej (IH UW) i dr. hab. Tomasza Ochinowskiego (WZ UW) „Biznes jak wino…” (nowe spojrzenie). Wykorzystanie historii organizacyjnej do optymalizacji współczesnej działalności gospodarczej”. Po wykładzie przewidziana jest nieformalne spotkanie słuchaczy z prof. Hoopsem.
  • 22 października 2015 r. (w czwartek),  godz. 14.15-16.30,  na Wydziale Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3, sala B205, prof. Hoopes poprowadzi seminarium na temat  “Ethical issues of power in business: Hoopes’s and Zeldin’s point of view”.  W trakcie seminarium przewidziana jest dyskusja prof. Hoopsa z  prof. Theodrem Zeldinem (Uniwersytet w Oxfordzie, Wielka Brytania)  za pośrednictwem Skype

w imieniu organizatorów:

dr hab. Tomasz Ochinowski, kierownik Zakładu Socjologii Organizacji i Historii Biznesu, Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania WZ UW, e-mail: ochinto@wz.uw.edu.pl

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1