Konkurs CFA Institute Research Challenge

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. konkursu CFA Institute Research Challenge.
Spotkanie odbędzie się 20 listopada o  godz. 16.15 w sali A221.

Konkurs jest inicjatywą, mającą na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. W ramach tego konkursu, drużyna przeprowadza analizę finansową, wybranej przez CFA Society Poland, spółki akcyjnej. W  zadaniu tym, członków zespołu wspiera mentor, członek CFA, który wspomaga proces badawczy. Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie jest przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają drużynę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

W tegorocznej edycji konkursu finał lokalny odbędzie się w Warszawie, finał regionalny i finał światowy w Chicago, w USA.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Partnerami konkursu są Deloitte oraz Dom Maklerski BZ WBK. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Giełda Papierów Wartościowych.

Korzyści z udziału w CFA Institute Research Challenge:

• Atrkacyjne nagrody - 3 pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA, dla wybranych osób są również oferowane staże w firmach partnerskich
  • Wysoka rozpoznawalność zwycięzców konkursu  oraz uczelni w środowisku finansowym
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz sprawdzenia się jako analityk
  • Doskonały sposób na wzbogacanie profilu zawodowego w CV
  • Współpraca z profesjonalistami finansowymi w trakcie przygotowania projektu
  • Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed autorytetami w dziedzinie finansów

Więcej informacji na temat konkursu (edycji poprzednich i edycji bieżącej) można znaleźć na stronie CFA Society Poland, w zakładce CFA Institute Research Challenge pod poniższym linkiem - tutaj

Zgłoszenia przyjmuje doc. dr Andrzej Rutkowski
arutkowski@wz.uw.edu.pl

Uchwała Rady Wydziału WZ UW w sprawie zmian Statutu UW

W dniu wczorajszym Rada Wydziału Zarządzania UW podjęła uchwałę w sprawie zmian Statutu UW. Tekst uchwały znajduje się pod poniższym linkiem - tutaj. Jako że sprawa jest ważna, ewentualne uwagi dotyczące zmian Statutu UW prosimy zgłaszać, zgodnie z sugestią Jego Magnificencji Rektora UW, za pośrednictwem strony internetowej, do której prowadzi ten link. Termin zgłaszania uwag mija dzisiaj - 25.04.2019 r. o północy.

Komunikat Dziekana WZ UW, prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka

Komunikat Dziekana Wydziału Zarządzania UW, prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka w sprawie propozycji postanowień Statutu Uniwersytetu Warszawskiego.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego; 27 kwietnia 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich Kandydatów na studia, na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia 2019 r., w godz. 10.00 - 16.00, w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

Zaproszenie - Gra Hossa

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania uczestnictwa w tegorocznej edycji „Gry Hossa”. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów można dokonać do 30 kwietnia 2019, pod adresem mailowym: zgloszenie@wz.uw.edu.pl

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Marketingu

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w Katedrze Marketingu.

Zaproszenie do udziału w konferencji: "Fundusz Niskoemisyjnego Transportu".

17 maja 2019 r. odbędzie się Konferencja "Fundusz Niskoemisyjnego Transportu", współorganizowana przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie skierowane jest do Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz podmiotów komunalnych.

Nagroda eDukat dla pracownika Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Dr Jakub Górka otrzymał nagrodę eDukat w kategorii najciekawsze opracowanie naukowe na temat płatności bezgotówkowych za książkę „Interchange Fee Economics. To Regulate or Not to Regulate?”.

Programy Stypendialne Santander Universidades

Partner Wydziału Zarządzania UW, Santander Universidades ogłosił nabór na kolejne stypendialne programy globalne: Santander TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019 oraz Santander W50: Preparing Our Women Board Members of Tomorrow.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania UW podają do wiadomości, że 16.04.2019 r. o godz. 14.00 w sali B 205, na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Tomasza Deręgowskiego pt.: “Metodyka adaptacyjnego zarządzania projektem informatycznym w środowisku korporacyjnym”.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania UW podają do wiadomości, że 17.04.2019 r. o godz. 12.00 w sali B 205, na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Kamińskiej-Pietnoczko pt.: “Intruzywne środki kontroli pracowników w kontekście ochrony ich prywatności”.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 16.04.2019 roku o godz. 12.00, w sali B 205, na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Kowalczyk pt.: “Rola recenzji w zarządzaniu środkami na badania naukowe”.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 16.04.2019 r. o godz. 10.00,  w sali B 205, na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Krzysztofa Nowaka pt.: "Hidden costs of job demands-employee working style misfits”.