Wspomnienie o Śp. Jacku Kalińskim

Bardzo trudno nam pogodzić się z faktem, że 12 kwietnia 2016 r. odszedł nasz współpracownik, kolega i przyjaciel - JACEK KALIŃSKI, wieloletni dyrektor administracyjny Wydziału Zarzadzania UW. Chociaż wiedzieliśmy, że od lat miał obolałe ciało, to do samego końca wierzyliśmy, że Jego chęć życia, przyjęty reżim dnia codziennego oraz pomoc lekarska, zwyciężą.

Jacek był człowiekiem mądrym, inżynierem z wykształcenia ale z duszą humanisty. Interesował się zarówno gospodarką, nowoczesnymi formami zarzadzania, polityką, historią jak i literaturą. Można z nim było prowadzić inspirujące dysputy na przeróżne tematy. Będzie nam tych dyskusji bardzo brakować.

Jako inżynier był bardzo precyzyjny i wymagający, jako człowiek zaś, tolerancyjny i dobroduszny. Nigdy nas nie zawiódł. Do pracy na Wydziale Zarządzania przyszedł prawie 17 lat temu – po tym jak  zaprojektował, zbudował i uruchomił Warszawski Rynek Hurtowy w Broniszach. Musiał zwolnić stanowisko prezesa GIEŁDY dla polityka. Nigdy się jednak nad tą niezasłużoną dymisją nie rozczulał, ponieważ znał swoją wartość, którą wielokrotnie potwierdzili m.in. Izraelczycy i Holendrzy, proponując mu pracę  u siebie i tworzenie podobnych rynków hurtowych w ich krajach. Uważał jednak, że Jego miejsce jest tutaj. Kochał Warszawę, Mazowsze i Polskę. Cieszyliśmy się, że został w kraju, bo pomógł nam bowiem bardzo w przebudowie Wydziału Zarządzania UW. Dbał o każdy szczegół, prowadził niezliczone rozmowy z architektami, wykonawcami, pracownikami samorządu lokalnego, Urzędu Mazowieckiego oraz z instytucjami finansującymi przebudowę Wydziału. Podczas dyskusji, zawsze na wszystkich robił wrażenie osoby niezwykle profesjonalnej i rzeczowej. Kiedy przebudowa Wydziału została dokończona a jeden z nas został prorektorem, Jacek przeniósł się na Krakowskie Przedmieście - do centrali UW. Tutaj także wykazał się ogromną znajomością rzeczy i pomimo choroby, czynnie uczestniczył w procesie technicznego i organizacyjnego przebudowywania Uniwersytetu oraz w pozyskiwaniu środków finansowych na te cele. W centrali także zyskał sobie wielu sprzymierzeńców. Niewiele zabrakło, aby mógł się cieszyć z kolejnych ukończonych projektów.

Jacek był marzycielem, który potrafił realizować marzenia. Z tego powodu cieszył się wielkim szacunkiem wszędzie tam, gdzie przebywał, pracował, bądź występował. Miał szerokie horyzonty i bardzo mu zależało na tym, aby zarówno Wydział, Uniwersytet jak i Polska dalej się rozwijały. Wszystko to bardzo nas zbliżyło podczas tych lat pracy, dyskusji i przyjaźni.

Jacku, odszedłeś za wcześnie, ale Twoje dzieło będzie zapamiętane.

Żegnaj Przyjacielu i do zobaczenia.

Alek, Jurek, Kazik

Student WZ z zespołem wygrali konkurs AIPomysł

Z przyjemnością informujemy, że student WZ UW wraz z zespołem wygrał konkurs AIPomysł. Za projekt - w ramach którego powstał start'up Art Dealers - studenci otrzymali nagrodę główną, czyli pakiet narzędzi AIP i kontrakt inwestorski.

Konferencja FinTech Drift Forum - Student Track 2021

Zapraszamy do udziału w konferencji online FinTech Drift Forum - Student Track, która odbędzie się 27 listopada o godz. 9.00.

Seminarium online. Aktualne wyzwania związane z realizacją Programu Polskiej Energetyki Jądrowej

Zapraszamy do udziału w seminarium online pt. Aktualne wyzwania związane z realizacją Programu Polskiej Energetyki Jądrowej 29 listopada 2021 roku o godz. 9.00.

MBA@UW to najbardziej merytoryczny program

Program Executive MBA emba@uw - prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania zajął I miejsce w rankingu Perspektyw pod względem merytorycznych cech programu oraz III miejsce pośród najlepszych programów Master of Business w VIII Rankingu MBA Perspektywy 2021.

Decyzja KJD ws. nauczania zdalnego

List otwarty Pani Kierownik Jednostki Dydaktycznej dr hab. Moniki Skorek ws. przejścia na zdalny tryb nauczania. Od dnia 20 listopada 2021 roku do dnia 5 grudnia 2021 włącznie zajęcia na studiach pierwszego i drugiego stopnia trybu stacjonarnego i niestacjonarnego będą odbywały się w trybie zdalnym na platformie zoom

Procedura reagowania na przypadki wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV

Jak należy reagować i komu zgłaszać przypadki wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV?

II Dyktando Uniwersytetu Warszawskiego. Trwa rejestracja

Zapraszamy do udziału w II Dyktandzie Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędzie się 25 listopada o 15.00 – online, potrwa ok. godziny. Na zwycięzcę czeka, oprócz dyplomu i statuetki, tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2021.

Konkurs o nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w IV edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów. Wybrana publikacja zostanie uhonorowana nagrodą główną – 80 tys. zł – lub wyróżnieniem w wysokości 30 tys. zł.

"Profilowanie klientów - biznes magiczny czy technologiczny?". Debata online

W dniu 22 listopada o godz. 18:00, odbędzie się kolejna debata online Stowarzyszenia Absolwentów WZ UW pt. "Profilowanie klientów - biznes magiczny czy technologiczny?".

Dr Grzegorz Botwina nowym prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

Z przyjemnością informujemy, że dr Grzegorz Botwina, pracownik naukowo-dydaktyczny naszego wydziału został wybrany na prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu „Nauka jest dla ludzi”

Ruszył konkurs „Nauka jest dla ludzi”, którego celem jest popularyzacja wyników badań naukowych prowadzonych na UW. Zgłoszenia można wysłać do 26 listopada.

Praca licencjacka naszej studentki wyróżniona w konkursie Project Master!

Miło nam poinformować, że studentka naszego wydziału –  Julia Bachurewicz – została wyróżniona w Konkursie Project Master 2021.

EFMD Global
EQUIS1