Nabór do programu stypendialnego "Young Translatlantic Innovation Leaders Initiative (YTILI) 2017"

Departament Stanu USA we współpracy z German Marshall Fund of the United States zapraszają do składania aplikacji online do udziału w programie stypendialnym Young Translatlantic Innovation Leaders Initiative (YTILI) 2017.

Program ten umożliwia europejskim przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów, zdobywanie narzędzi i zasobów potrzebnych do rozwoju start-upów i przedsiębiorstw społecznych (social venture), aby umożliwić ich pełen wkład w rozwój gospodarczy i tworzenie miejsc pracy, bezpieczeństwa oraz dobrego zarządzania w danym regionie. Program YTILI jest także międzynarodową platformą networkingową, która wspomaga dialog i współpracę transatlantycką.

W ramach programu YTILI uczestnicy zostaną podzieleni na dwie tury (I tura: czerwiec 2017, II tura: sierpień 2017 r.) i zaproszeni do USA na sesje wprowadzające i organizacyjne w Waszyngtonie, a następnie zostaną przydzieleni do wyznaczonych miast w USA z rozwijającym się lub już ugruntowanym przedsiębiorczym ekosystemem na dwutygodniowy (10 dni roboczych) okres stypendialny. W 2018 roku natomiast odbędzie się konferencja podsumowująca program w jednym z miast w Europie.

Udział w programie jest sponsorowany przez Departament Stanu USA.

Program skierowany jest do obywateli krajów europejskich, pełna lista znajduje się w ogłoszeniu w języku angielskim poniżej.

Aplikacje należy składać online tutaj do dnia 6 lutego, 2017 r.

Po upłynięciu terminu składania aplikacji Departament Stanu oraz German Marshall Fund wyłoni grupę półfinalistów, którzy następnie odbędą rozmowę rekrutacyjną w Ambasadzie USA lub Konsulacie Generalnym USA w danym kraju. Informacja o finalistach wybranych do udziału w programie powinna być ogłoszona przez organizatorów pod koniec marca 2017 r.

Wszelkie informacje na temat programu można znaleźć tutaj.

Oferta pracy dla Studentów Wydziału Zarządzania UW

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy Studentów Wydziału Zarządzania UW do podjęcia pracy w Punkcie Rekrutacyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Oferta dotyczy okresu od 5 czerwca do 30 września 2017 roku.

Chonnam National University International Summer Session 2017

Drodzy Studenci,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą Summer School, organizowanej przez Chonnam National University w Gwangju, Korea Południowa.

Dla 10. studentów z UW jest możliwość zwolnienia z opłat (tuition & dormitory).

Międzynarodowa konferencja naukowa: Polish – Brazilian Experiences in Economy and Management: Recent Trends; 23 maja 2017

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich Instytutu Ameryk i Europy, zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej: Polish – Brazilian Experiences in Economy and Management: Recent Trends.

Zaproszenie na seminarium naukowe - 9 marca 2017

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zaprasza  na seminarium naukowe dotyczące rynku pracy, pod tytułem: Zatrudnienie - elastyczność a stabilizacja na rynku pracy, które odbędzie się 9 marca 2017 roku, o godz. 15.30, w Auli Rady Wydziału Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie.

Zaproszenie na wykłady

Zapraszamy na cykl wykładów ogólnouniwersyteckich organizowanych w ramach współpracy Uniwersyteu Warszawskiego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dotyczącej systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

Tematem wykładów będzie: Rola i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wykłady będą odbywały się we wtorki, w godz. 12.00-14.00,  w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie, przy ul. Szturmowej 1/3, w sali C106.

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja: Wspieranie wzrostu emisją pieniądza. Przeszłość czy przyszłość.

uprzejmie informujemy, że 22 marca 2017 roku o godz. 14.00, w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie (sala B206), odbędzie się konferencja naukowa: Wspieranie wzrostu emisją pieniądza. Przeszłość czy przyszłość.

Wspomnienie o Śp. Profesorze Grzegorzu Domańskim

11 lutego 2017 roku zmarł profesor Grzegorz Domański. Pracował na Wydziale Zarządzania, kierując do 2012 roku Zakładem Cywilno-Prawnych Problemów Zarządzania.

Profesor Grzegorz Domański był wybitnym specjalistą w dziedzinie prawa cywilnego i handlowego oraz cenionym i lubianym wykładowcą.

Konkurs "Dyplomy dla Warszawy"

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Prezydenta m.st. Warszawy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwoju społeczno-gospodarczego Warszawy. Organizatorem Konkursu jest Muzeum Warszawy.

Wykład: New Structural Economics and Industrial Policy for Catching up Country

30 stycznia 2017 r. gościliśmy na naszym Wydziale Pana Profesora Justina Yifu Lina, który wygłosił wykład pt.: New Structural Economics and Industrial Policy for Catching up Country.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [13-14.10.2017]

Wydział Zarządzania UW wraz z University North oraz Varazdin Development and Entrepreneurship Agency zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 13-14 października 2017 r. w Warszawie.

Eduniversal 2014