Zaproszenie - Gra Hossa

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania uczestnictwa w tegorocznej edycji „Gry Hossa”.

Gra Hossa skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których programie znajduje się przedmiot: Przedsiębiorczość. Gra polega na rozwiązywaniu testu wiedzy o Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, finansach i inwestowaniu. Pełna rozgrywka zawiera 60 pytań, zadawanych w 4 rundach, po 15 pytań w każdej.  W grze znajdują się również pytania wymagające obliczeń matematycznych, na które jest tylko jedna właściwa odpowiedź. Uczestnictwo w rozgrywkach nie wymaga zastosowania żadnego sprzętu elektronicznego, w tym – komputerów lub kalkulatorów.

Gra zostanie przeprowadzona 11 czerwca 2019 r. od godz. 10.00 w Auli C Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. W grze Hossa może wziąć udział czterdzieści dwuosobowych drużyn.

Zgłoszenie uczestnictwa

• Zgłoszenia dwuosobowych zespołów można dokonać do 30 kwietnia 2019, pod adresem mailowym: zgloszenie@wz.uw.edu.pl
  • O uczestnictwie w grze decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zgłoszenie powinno zawierać:
    - Imiona, nazwiska i adresy mailowe osób tworzących drużynę oraz (opcjonalnie) nazwę drużyny, zgłaszanej do udziału w grze,
    - nazwę i dokładny adres korespondencyjny szkoły, do której uczęszczają zgłaszane osoby.
  • W odpowiedzi na wysłane zgłoszenie, organizatorzy wyślą potwierdzenie jego przyjęcia.

Informacje dodatkowe

• Uczestnictwo w rozgrywkach nie wymaga zastosowania żadnego sprzętu elektronicznego, w tym – komputerów lub kalkulatorów.
  • Osoby zgłaszające się do udziału w grze prosimy o przybycie z legitymacją szkolną i dobrym humorem.
  • Przewidziano, że Gra Hossa zostanie przeprowadzona w godzinach: 10.00 – 15.00, z przerwą na drugie śniadanie.
  • Laureaci rozgrywek otrzymają nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy – dyplomy uczestnictwa.

Serdecznie zapraszamy!

Dnia 13.07.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ilony Szwedziak w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Rola interesariuszy w funkcjonowaniu sektora gospodarczego. Studium przypadku polskiego sektora ciepłowniczego.

Dnia 15.07.2022 r. o godz. 09:45 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Koval w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Impact of communication style compatibility on leadership outcomes in multinational organizations.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

EFMD Global
EQUIS1