Podsumowanie projektu badawczego „Rady nadzorcze. Niewykorzystany potencjał?”

10 kwietnia br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbyło się podsumowanie projektu badawczego „Rady nadzorcze. Niewykorzystany potencjał?”, zrealizowanego przez naukowców z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

W badaniu pod egidą Centrum Rad Nadzorczych, działającym we współpracy z firmą Spencer Stuart, wzięło udział dwudziestu jeden profesjonalnych członków rad nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie. Podzielili się oni dogłębnymi obserwacjami i wiedzą wynikającą z ich ekspozycji na praktykę działania przeszło 150 rad nadzorczych.

Warto podkreślić unikatowy charakter badania - wywiady z członkami rad nadzorczych realizowane są bardzo rzadko, ze względu na poufność informacji, które są przedmiotem obrad.

Celem badania było zrozumienie, czy i w jaki sposób rady nadzorcze uczestniczą w kreowaniu wartości spółek. Zespół badawczy, w skład którego weszło dwóch przedstawicieli Wydziału Zarządzania UW, badał przede praktykę działania rad nadzorczych, ale także opinie członków rad nadzorczych na temat perspektyw rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz ich poglądy odnośnie zmian praktyki nadzoru korporacyjnego w Polsce.

Prezentowany projekt badawczy jest dobrym przykładem tego, że współpraca między biznesem a środowiskiem akademickim jest możliwa i obustronnie korzystna.

Przejście do raportu z badań.

I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

I miejsce Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce, III w Europie Wschodniej, w X edycji międzynarodowego rankingu uczelni biznesowych Eduniversal.

Zaproszenie na konferencję FUROG 2017 [27 listopada 2017 r.]

Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w VII edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej, organizowanej w ramach cyklu spotkań "Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych".

Granty Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Granty Narodowego Centrum Nauki otrzymali dr hab. Krzysztof Walczak oraz mgr Krzysztof Nowak.

Rekrutacja na studia doktoranckie w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do podjęcia studiów doktoranckich w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”, realizowanych w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął I miejsce w Polsce, w rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika "Rzeczpospolita", nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy" [16-17 listopada 2017 r.]

W dniach 16-17 listopada 2017 roku odbyła się, organizowana przez Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania,  Międynarodowa Konferencja "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy".

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 29 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w Auli Rady Wydziału Zarządzania UW odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Popiołek.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 21 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w sali B104  Wydziału Zarządzania UW, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Łaty.

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy [22-23 listopada 2017 r.]

Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w Uniwersyteckich Spotkaniach z Rynkiem Pracy, które odbędą się w dniach 22-23 listopada 2017 roku.

Wydział Zarządzania z kategorią A za działalność naukową

Wydział Zarządzania UW otrzymał kategorię naukową A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warsztaty z firmą Goldman Sachs

Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, wraz z firmą Goldman Sachs, zaprasza na warsztaty prezentujące działanie jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Konferencja naukowa "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata" [5.12.2017]

Koło Doktorantów Historii i Rozwoju Biznesu wraz z Fundacją na rzecz Historii i Wsparcia Biznesu im. Kordiana Tarasiewicza zapraszają do udziału w Konferencji "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata", która odbędzie się 5.12.2017 r. na WZ UW.