Ranking Perspektywy 2017

12 czerwca  2017 roku zostały opublikowane wyniki  XVIII edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”.

Najlepszą polską uczelnię wyższą został Uniwersytet Warszawski z oceną 100 pkt., który zajął I miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,9 pkt). Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska z wynikiem 86,00 pkt.

UW uzyskało najwyższe oceny w parametrach: efektywność naukowa (100 proc), potencjał naukowy (98,4 proc.) oraz dalsze losy absolwentów na rynku pracy (97,9 proc.).

Ranking tworzony jest w oparciu o dane dotyczące prestiżu, sytuacji absolwentów na rynku pracy, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności oraz umiędzynarodowienia. Pełny Ranking Uczelni Akademickich dostępny jest na stronie magazynu Perspektywy.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków społecznych i po raz kolejny zajęły wysokie pozycje.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 96,00 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt), a 3. pozycję zajęła ALK z  rezultatem 78,5 pkt.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (88,2 pkt) uplasował się na III miejscu w Polsce, za Szkołą Główną Handlową (100 pkt) oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW (94,8 pkt).

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w sześciu kryteriach:

Prestiż

• Ocena przez kadrę akademicką

Absolwenci na rynku pracy

• Ekonomiczne losy absolwentów
  • Preferencje pracodawców

Potencjał akademicki

• Ocena parametryczna
  • Uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • Nadane stopnie naukowe

Efektywność naukowa

• Publikacje
  • Cytowalność
  • H-index

Potencjał dydaktyczny

• Jakość przyjętych na studia
  • Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów
  • Wyróżniająca ocena PKA i akredytacje środowiskowe

Kryteria dodatkowe

• Patenty i prawa ochronne
  • Egzaminy zawodowe

Więcej informacji o rankingu kierunków znajduje się na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-ekonomiczne

Międzynarodowa Konferencja "Science. Society. Business" [4-5.10.2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wraz z The Development Fund for Science and Cultures zapraszają do udziału w międzynarodowej Konferencji "Science. Society. Business", która odbędzie się 4-5.10.2018 roku na Wydziale Zarządzania UW.

Dzień Otwarty dla Wydziału Zarządzania w siedzibie firmy Procter & Gamble [21.05.2018]

Biuro Karier WZ UW razem z firmą Procter & Gamble serdecznie zapraszają do udziału w P&G Open Day, podczas którego będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy oraz dowiedzieć więcej na temat pracy i praktyk w P&G.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 22 maja 2018 r. o godz. 12.15 w Auli Rady Wydziału Zarządzania (sala B205) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mariusza Dąbrowskiego pt.: "Racjonalne wykorzystanie wybranych czynników wytwórczych w szpitalach".

Program Stypendialny Santander Universidades

Dziekan Wydziału Zarządzania UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK zapraszają Studentów Wydziału Zarządzania do składania, w ramach programu Santander Universidades, wniosków o dofinansowanie wyjazdów oraz projektów.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [26-27.09.2018]

Wydział Zarządzania UW wraz z University North zapraszają do udziału w 33. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 26-27 września 2018 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Międzynarodowa konferencja "Leadership in the Era of Globalization" [21.05.2018]

Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania WZ UW serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji "Leadership in the Era of Globalization", która odbędzie się 21 maja 2018 r. (poniedziałek), w godz. 13.00 - 19.30 w sali B205.

Grant Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu PRELUDIUM 14 otrzymała doktorantka Wydziału Zarządzania mgr Małgorzata Kuczara.

Konsultacje "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej" [23.05.2018]

Serdecznie zapraszamy do udziału w indywidualnych konsultacjach "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej", które odbędą się 23 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW, sala C421.

Rewizja finansowa w praktyce

Drodzy Studenci,

17 maja 2018 r. o godz. 8.30, w sali B 104 Wydziału Zarządzania UW odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z przedstawicielami firmy audytorskiej BDO, na którym możecie się dowiedzieć, na czym polega rewizja finansowa i badanie sprawozdań finansowych.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu nauk ekonomicznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP na najlepszą pracę magisterską, doktorską oraz habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2018 r.

Zaproszenie - Gra Hossa

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania uczestnictwa w tegorocznej edycji „Gry Hossa”. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów można dokonać do 30 kwietnia 2018, pod adresem mailowym: zgloszenie@wz.uw.edu.pl

WuZetalia 2018

Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na WuZetalia - regionalne jUWenalia, które odbędą się 10 maja 2018 r. w kampusie Wydziału Zarządzania.