Ranking Perspektywy 2017

12 czerwca  2017 roku zostały opublikowane wyniki  XVIII edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”.

Najlepszą polską uczelnię wyższą został Uniwersytet Warszawski z oceną 100 pkt., który zajął I miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,9 pkt). Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska z wynikiem 86,00 pkt.

UW uzyskało najwyższe oceny w parametrach: efektywność naukowa (100 proc), potencjał naukowy (98,4 proc.) oraz dalsze losy absolwentów na rynku pracy (97,9 proc.).

Ranking tworzony jest w oparciu o dane dotyczące prestiżu, sytuacji absolwentów na rynku pracy, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności oraz umiędzynarodowienia. Pełny Ranking Uczelni Akademickich dostępny jest na stronie magazynu Perspektywy.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków społecznych i po raz kolejny zajęły wysokie pozycje.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 96,00 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt), a 3. pozycję zajęła ALK z  rezultatem 78,5 pkt.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (88,2 pkt) uplasował się na III miejscu w Polsce, za Szkołą Główną Handlową (100 pkt) oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW (94,8 pkt).

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w sześciu kryteriach:

Prestiż

• Ocena przez kadrę akademicką

Absolwenci na rynku pracy

• Ekonomiczne losy absolwentów
  • Preferencje pracodawców

Potencjał akademicki

• Ocena parametryczna
  • Uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • Nadane stopnie naukowe

Efektywność naukowa

• Publikacje
  • Cytowalność
  • H-index

Potencjał dydaktyczny

• Jakość przyjętych na studia
  • Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów
  • Wyróżniająca ocena PKA i akredytacje środowiskowe

Kryteria dodatkowe

• Patenty i prawa ochronne
  • Egzaminy zawodowe

Więcej informacji o rankingu kierunków znajduje się na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-ekonomiczne

Rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie

Została uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania. Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia doktoranckie oraz zapisy na rozmowę kwalifikacyjną trwają do 15 listopada 2018 r.

Wykład Gościnny CARS (19.10.2018)

Laboratorium Lotnictwa Cywilnego Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW ma zaszczyt zaprosić na wykład Prof. Juergena Muellera pt. The New Berlin Airport (BBI): Too late, too expensive and too small! A case study on the politics of airport construction, który odbędzie się 19 października 2018 r. o godz. 17.00 w sali C105 WZ UW.

II edycja Badania nauczycieli akademickich i lektorów

W dniu 15 października 2018 r. rozpoczęła się II edycja Ogólnouniwersyteckiego Badania Nauczycieli Akademickich i Lektorów, realizowana przez Pracownię Ewaluacji Jakości Kształcenia.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w badaniu. Badanie dostępne jest pod linkiem - tutaj, po zalogowaniu w USOSweb.

Więcej informacji o badaniu na stronie PEJK.

Nadzwyczajny Walny Zjazd Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Zarządzania UW: 20 października 2018

Zarząd  Stowarzyszenia Absolwentów  Wydziału Zarządząnia Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie §18 ust. 1 pkt a), zwołuje Nadzwyczajny Walny Zjazd, który odbędzie się 20 października 2018 r. o godz. 15.30 w Warszawie, przy ul. Szturmowej 1/3, w sali B 106, w siedzibie WZ UW.

Zaproszenie na warsztaty The Digital Innovation Game [22.10.2018]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach The Digital Innovation Game. Wydarzenie odbędzie się 22 października 2018 r.

Oferta studiów podyplomowych z ulgą w płatności dla Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Absolwenci  studiów licencjackich i magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego, podejmujący w roku ak. 2018/2019 studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW, otrzymają ulgę w płatności czesnego.

III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji

Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania oraz Centrum Przedsiębiorczości WZ UW, serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji, który odbędzie się 14 listopada 2018 roku na Wydziale Zarządzania UW. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Zaproszenie na VII Kongres Rynku Kapitałowego [6 grudnia 2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Izba Rozliczeniowa KDPW_CCC  zapraszają do udziału w VII edycji "Kongresu Rynku Kapitałowego. Dorocznego spotkania praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym” oraz towarzyszącemu mu Konkursowi na referat naukowy.

Szkolenia i spotkania organizowane przez Welcome Point

Welcome Point ma zaszczyt zaprosić wszystkich nowych studentów zagranicznych na spotkania i szkolenia organizowane w październiku na Uniwersytecie Warszawskim.

Międzynarodowa konferencja pt. Judicial Deference in Competition Law [11.10.2018]

11 października 2018 r. CARS WZ UW organizuje w dniu 11 października 2018 r. międzynarodową konferencję pt. Judicial Deference in Competition Law. Jej celem jest przedyskutowanie intensywności sądowej kontroli ustaleń specjalistycznych organów administracji takich jak organy ochrony konkurencji.

II edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2018 Uniwersytetu Warszawskiego.

Sekcje sportowe na Wydziale Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w zajęciach sekcji sportowych na Wydziale Zarządzania.