Ranking Perspektywy 2017

12 czerwca  2017 roku zostały opublikowane wyniki  XVIII edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”.

Najlepszą polską uczelnię wyższą został Uniwersytet Warszawski z oceną 100 pkt., który zajął I miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,9 pkt). Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska z wynikiem 86,00 pkt.

UW uzyskało najwyższe oceny w parametrach: efektywność naukowa (100 proc), potencjał naukowy (98,4 proc.) oraz dalsze losy absolwentów na rynku pracy (97,9 proc.).

Ranking tworzony jest w oparciu o dane dotyczące prestiżu, sytuacji absolwentów na rynku pracy, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności oraz umiędzynarodowienia. Pełny Ranking Uczelni Akademickich dostępny jest na stronie magazynu Perspektywy.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków społecznych i po raz kolejny zajęły wysokie pozycje.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 96,00 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt), a 3. pozycję zajęła ALK z  rezultatem 78,5 pkt.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (88,2 pkt) uplasował się na III miejscu w Polsce, za Szkołą Główną Handlową (100 pkt) oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW (94,8 pkt).

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w sześciu kryteriach:

Prestiż

• Ocena przez kadrę akademicką

Absolwenci na rynku pracy

• Ekonomiczne losy absolwentów
  • Preferencje pracodawców

Potencjał akademicki

• Ocena parametryczna
  • Uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • Nadane stopnie naukowe

Efektywność naukowa

• Publikacje
  • Cytowalność
  • H-index

Potencjał dydaktyczny

• Jakość przyjętych na studia
  • Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów
  • Wyróżniająca ocena PKA i akredytacje środowiskowe

Kryteria dodatkowe

• Patenty i prawa ochronne
  • Egzaminy zawodowe

Więcej informacji o rankingu kierunków znajduje się na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-ekonomiczne

Konkurs na zatrudnienie asystenta w Zakładzie Prawa Administracji Ogólnej

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora UW ogłasza konkurs na zatrudnienie asystenta w Zakładzie Prawa Administracji Ogólnej.

II edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2018.

Studia Wydziału Zarządzania w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking 2018

Po raz kolejny studia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajęły czołowe lokaty w rankingu Eduniversal Best Masters 2018, oceniającym studia magisterskie i MBA.

Rekrutacja na studia podyplomowe Wydziału Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe Wydziału Zarządzania UW. Oferta na rok ak. 2018/2019 obejmuje 19. kierunków  z różnych obszarów zarządzania, marketingu i finansów, w tym 3 nowe specjalności: Skarbowość korporacyjną, FinTech oraz Finanse w Praktyce Prawniczej.

Graduacja Absolwentów Wydziału Zarządzania UW - galeria zdjęć

6 lipca 2018 r. odbyła się Graduacja Absolwentów Wydziału Zarządzania UW 2017/2018. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Konkursy na zatrudnienie pracowników

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkursy na zatrudnienie pracowników na poniższych stanowiskach.

Studia Executive MBA Wydziału Zarządzania I programem MBA w Polsce

Program emba@uw - Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania WZ UW zajął I miejsce w ogólnopolskim Rankingu Programów MBA magazynu Perspektywy.

Ranking Perspektywy 2018

Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią według rankingu Perspektyw 2018. Nasze miejsca w rankingu kierunków studiów: Zarządzanie – 2. miejsce w Polsce, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia – 3 miejsce.

Konkurs UOKiK na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepsze prace magisterskie oraz doktorskie z obszaru ochrony konkurencji i ochrony konsumentów.

2. edycja studiów podyplomowych "Zarządzanie na rynku dzieł sztuki"

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Podyplomowych Studiów Menedżerskich Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki.

Warsztaty EIT Food na Wydziale Zarządzania

Wydział Zarządzania współorganizował w dniach 15-16 czerwca 2018 roku warsztaty dla startupów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, pracujących nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w obszarze żywności, medycyny i surowców naturalnych.

Debata "Metropolia, ale jaka?" [20.06.2018]

20 czerwca br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się organizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego konferencja Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy. Udział w spotkaniu wezmą parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych.