I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

26 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronat merytoryczny Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się na I miejscu w Polsce, w rankingu wydziałów szkół wyższych, prowadzących kierunki ekonomiczne.

Kryteriami oceny były:

• Jakość nauczania – waga 35%
  • Kariery Absolwentów – waga 30%
  • Potencjał naukowy – waga 20%
  • Umiędzynarodowienie – waga 15%

Wydział Zarządzania UW osiągnął najwyższą notę w kategorii „Kariera absolwentów”, uzyskując 28,33 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Pod uwagę zostały wzięte wskaźniki w następujących podkategoriach:

• czas poszukiwania pracy po studiach (średnio 2,3 miesiąca po zakończeniu studiów)
  • średnie zarobki absolwentów (3993,40 zł)

Wydział Zarządzania został również doceniony za umiędzynarodowienie działalności, otrzymując 13,61 na 15 możliwych do zdobycia.

Podkreślono szeroką i prowadzoną w skali ogólnoświatowej współpracę zagraniczną. Liczebność naszych studentów i pracowników, korzystających z wyjazdów zagranicznych oraz liczba studentów cudzoziemców odbywających studia na naszym Wydziale uplasowały nas na 2. pozycji tej kategorii rankingu, nieznacznie za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne miejsca w rankingu wydziałów ekonomicznych zajęły:

• II miejsce - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego;
  • III miejsce - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zestawieniu najlepszych uczelni ekonomicznych czołowe lokaty zajęły:

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Więcej informacji w dzienniku Rzeczpospolita (27.10.2017 r.) oraz na stronie internetowej: http://www.rp.pl/171029406-Ranking-Rzeczpospolitej-Najlepsze-wydzialy-i-uczelnie-ekonomiczne-w-Polsce.html

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Informacji i Promocji WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Informacji i Promocji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie specjalisty ds. zamówień publicznych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie specjalisty ds. zamówień publicznych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Zaproszenie na spotkanie networkingowe [21 marca 2019 r.]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wraz Prometeia Innovation Fund serdecznie zapraszają na spotkanie networkingowe "Możliwości rozwoju i finansowania start-upów".

Współpraca z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką

15 marca 2019 r. Dziekan Wydziału Zarządzania UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, podpisał list intencyjny o współpracy z przedstawicielami Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, zarządzającej nowoczesną internetową platformą edukacyjno-rekrutacyjną YEP.

III Spotkanie Absolwentów Wydziału Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Spotkaniu Absolwentów Wydziału Zarządzania UW, które odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00, w sali A207 Wydziału Zarządzania. Wydarzenie otworzy debata pt. "Uwolnij potencjał pracowników - między demokracją a autokracją".

Wakacyjne programy stypendialne dla studentów WZ UW

Partner Wydziału Zarządzania UW, Santander Universidades ogłasza nabór na wakacyjne programy stypendialne na Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown. Uniwersytety przygotowały specjalny wakacyjny program szkoleń dla studentów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i znajomością języka angielskiego.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w Zakładzie Bankowości i Rynków Pieniężnych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Bankowości i Rynków Pieniężnych.

Visiting Scholar Program 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu anglojęzycznych seminariów naukowych, prowadzonych na Wydziale Zarządzania UW przez wykładowców, wywodzących się z zagranicznych uczelni. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach przyznanej dotacji na restrukturyzację jednostki naukowej.

Uroczyste ślubowanie Akademickiej Reprezentacji Polski

28 lutego 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste ślubowanie Akademickiej Reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę w Krasnojarsku, połączone z oficjalną konferencją prasową.

Oferta pracy dla Studentów Wydziału Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy Studentów Wydziału Zarządzania UW do podjęcia pracy w Punkcie Rekrutacyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja "Planowanie Wieloletnie - Efektywność Wydatków Publicznych - Benchmarking" [25.03.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI edycji międzynarodowej Konferencji Naukowej "Planowanie Wieloletnie - Efektywność Wydatków Publicznych - Benchmarking", która odbędzie się 25 marca 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr zimowy roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019.