I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

26 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronat merytoryczny Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się na I miejscu w Polsce, w rankingu wydziałów szkół wyższych, prowadzących kierunki ekonomiczne.

Kryteriami oceny były:

• Jakość nauczania – waga 35%
  • Kariery Absolwentów – waga 30%
  • Potencjał naukowy – waga 20%
  • Umiędzynarodowienie – waga 15%

Wydział Zarządzania UW osiągnął najwyższą notę w kategorii „Kariera absolwentów”, uzyskując 28,33 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Pod uwagę zostały wzięte wskaźniki w następujących podkategoriach:

• czas poszukiwania pracy po studiach (średnio 2,3 miesiąca po zakończeniu studiów)
  • średnie zarobki absolwentów (3993,40 zł)

Wydział Zarządzania został również doceniony za umiędzynarodowienie działalności, otrzymując 13,61 na 15 możliwych do zdobycia.

Podkreślono szeroką i prowadzoną w skali ogólnoświatowej współpracę zagraniczną. Liczebność naszych studentów i pracowników, korzystających z wyjazdów zagranicznych oraz liczba studentów cudzoziemców odbywających studia na naszym Wydziale uplasowały nas na 2. pozycji tej kategorii rankingu, nieznacznie za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne miejsca w rankingu wydziałów ekonomicznych zajęły:

• II miejsce - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego;
  • III miejsce - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zestawieniu najlepszych uczelni ekonomicznych czołowe lokaty zajęły:

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Więcej informacji w dzienniku Rzeczpospolita (27.10.2017 r.) oraz na stronie internetowej: http://www.rp.pl/171029406-Ranking-Rzeczpospolitej-Najlepsze-wydzialy-i-uczelnie-ekonomiczne-w-Polsce.html

I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

I miejsce Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce, III w Europie Wschodniej, w X edycji międzynarodowego rankingu uczelni biznesowych Eduniversal.

Zaproszenie na konferencję FUROG 2017 [27 listopada 2017 r.]

Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w VII edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej, organizowanej w ramach cyklu spotkań "Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych".

Granty Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Granty Narodowego Centrum Nauki otrzymali dr hab. Krzysztof Walczak oraz mgr Krzysztof Nowak.

Rekrutacja na studia doktoranckie w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do podjęcia studiów doktoranckich w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”, realizowanych w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wyniki konkursu "Przedsiębiorca roku 2017"

16 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu "Przedsiębiorca roku 2017". Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień w czterech kategoriach: Master of Business, Innowacja Roku, Startup UW oraz Startup Wydziału Zarządzania UW.

Konferencja "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy" [16-17 listopada 2017 r.]

W dniach 16-17 listopada 2017 roku odbyła się, organizowana przez Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania,  Międynarodowa Konferencja "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy".

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 29 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w Auli Rady Wydziału Zarządzania UW odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Popiołek.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 21 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w sali B104  Wydziału Zarządzania UW, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Łaty.

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy [22-23 listopada 2017 r.]

Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w Uniwersyteckich Spotkaniach z Rynkiem Pracy, które odbędą się w dniach 22-23 listopada 2017 roku.

Wydział Zarządzania z kategorią A za działalność naukową

Wydział Zarządzania UW otrzymał kategorię naukową A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warsztaty z firmą Goldman Sachs

Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, wraz z firmą Goldman Sachs, zaprasza na warsztaty prezentujące działanie jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Konferencja naukowa "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata" [5.12.2017]

Koło Doktorantów Historii i Rozwoju Biznesu wraz z Fundacją na rzecz Historii i Wsparcia Biznesu im. Kordiana Tarasiewicza zapraszają do udziału w Konferencji "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata", która odbędzie się 5.12.2017 r. na WZ UW.