I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

26 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronat merytoryczny Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się na I miejscu w Polsce, w rankingu wydziałów szkół wyższych, prowadzących kierunki ekonomiczne.

Kryteriami oceny były:

• Jakość nauczania – waga 35%
  • Kariery Absolwentów – waga 30%
  • Potencjał naukowy – waga 20%
  • Umiędzynarodowienie – waga 15%

Wydział Zarządzania UW osiągnął najwyższą notę w kategorii „Kariera absolwentów”, uzyskując 28,33 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Pod uwagę zostały wzięte wskaźniki w następujących podkategoriach:

• czas poszukiwania pracy po studiach (średnio 2,3 miesiąca po zakończeniu studiów)
  • średnie zarobki absolwentów (3993,40 zł)

Wydział Zarządzania został również doceniony za umiędzynarodowienie działalności, otrzymując 13,61 na 15 możliwych do zdobycia.

Podkreślono szeroką i prowadzoną w skali ogólnoświatowej współpracę zagraniczną. Liczebność naszych studentów i pracowników, korzystających z wyjazdów zagranicznych oraz liczba studentów cudzoziemców odbywających studia na naszym Wydziale uplasowały nas na 2. pozycji tej kategorii rankingu, nieznacznie za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne miejsca w rankingu wydziałów ekonomicznych zajęły:

• II miejsce - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego;
  • III miejsce - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zestawieniu najlepszych uczelni ekonomicznych czołowe lokaty zajęły:

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Więcej informacji w dzienniku Rzeczpospolita (27.10.2017 r.) oraz na stronie internetowej: http://www.rp.pl/171029406-Ranking-Rzeczpospolitej-Najlepsze-wydzialy-i-uczelnie-ekonomiczne-w-Polsce.html

Spotkanie „Laptopowy milioner, czyli jak stworzyć biznes online z sukcesem?” [13.12.2018 r.]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z absolwentem Wydziału Zarządzania, przedsiębiorcą, panem Cyprianem Iwuciem, który opowie o barierach i szansach związanych z e-commerce oraz kierunkach rozwoju handlu internetowego.

Zaproszenie na Spotkanie Wigilijne [18 grudnia 2018 r., godz. 16.00]

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają wszystkich Pracowników i Przyjaciół Wydziału na coroczne Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00,  foyer, II piętro w budynku A Wydziału Zarządzania UW.

Wykład gościnny Profesor Eleanor Fox z New York University [8.01.2019 r.]

Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW serdecznie zaprasza na wykład prof. Eleanor Fox pt.: „Markets, Competition Law and Democracy”, który odbędzie się 8 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w Auli B Wydziału Zarządzania UW.

Konkurs Interstudent 2019

Do 14 grudnia 2018 r. można zgłaszać kandydatów do IX edycji konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Wybory do Wydziałowej Rady Doktorantów na Wydziale Zarządzania [15 grudnia 2018 r., godz. 13.00]

Serdecznie zapraszamy wszystkich Doktorantów do udziału w wyborach do Wydziałowej Rady Doktorantów na Wydziale Zarządzania, które odbędą się 15 grudnia 2018 r. od godz. 13.00 w sali B104.

Konkursy na zatrudnienie pracowników

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkursy na zatrudnienie pracowników na poniższych stanowiskach.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego do spraw karier absolwentów i współpracy z otoczeniem

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego do spraw karier absolwentów i współpracy z otoczeniem.

Zaproszenie na VII Kongres Rynku Kapitałowego [6 grudnia 2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Izba Rozliczeniowa KDPW_CCC  zapraszają do udziału w VII edycji "Kongresu Rynku Kapitałowego. Dorocznego spotkania praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym” oraz towarzyszącemu mu Konkursowi na referat naukowy.

Spotkanie z ekspertem z Citibanku [3 grudnia 2018 r.]

Serdecznie zapraszamy na wykład "Cykl życia transakcji na rynkach kapitałowych – wyzwania, możliwości, przyszłość.", który odbędzie się 3 grudnia 2018 r. o godz. 17.45 w Auli C Wydziału Zarządzania UW.

Panel Ekspercki "Marketing Internetowy we Własnym Biznesie" [5.12.2018]

Serdecznie zapraszamy do udziału w Panelu Eksperckim "Marketing Internetowy we Własnym Biznesie", który odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 14.00 w sali B104 Wydziału Zarządzania UW.

Uchwała Rady Wydziału Zarządzania w sprawie zmian statutu Uniwersytetu Warszawskiego

21 listopada 2018 r. Rada Wydziału Zarządzania UW przyjęła Uchwałę w sprawie zmian Statutu Uniwersytetu Warszawskiego.

Grant Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 15 na kwotę 316 096 zł, otrzymała dr Aleksandra Wąsowska.