I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

X. jubileuszowa edycja międzynarodowego rankingu Eduniversal odbyła się podczas konwencji w Dubaju, w dniach 8-12 listopada 2017 r.

Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe w 154 krajach.

W rankingu krajowym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął pierwsze miejsce, utrzymując pozycję lidera, przyznaną w ubiegłorocznej klasyfikacji. W regionie Europy Wschodniej, uzyskując 307 punktów, Wydział Zarządzania UW zajął III pozycję ex aequo z St. Petersburg University Graduate School of Management oraz Zagreb School of Economics and Management.

Pierwsze miejsce w regionie zajął czeski University of Economics w Pradze – 341 wskazań dziekanów,  drugie miejsce ex aequo: węgierski Corvinus Business School oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Ljubljanie – po 330 rekomendacji.

Ranking Eduniversal po raz pierwszy dokonał oceny szkół biznesowych w 2008 roku. Jego celem jest zapewnienie studentom oraz otoczeniu biznesowemu uczelni, zestawienia szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menedżerską na najwyższym poziomie.

Ranking dotyczy uczelni w wyznaczonych dziewięciu strefach geograficznych. Jednocześnie są one notowane w ramach jednej z 5. kategorii, otrzymując tzw. Palmes of Excellence, na podstawie takich kryteriów jak: poziom umiędzynarodowienia, jakość nauczania, reputacja uczelni, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz liczba uznanych akredytacji. Istotnym elementem oceny jest wskazanie Rektorów i Dziekanów szkół wyższych, którzy odpowiadają na pytanie: Którą uczelnię poleciłbyś twoim studentom, jeżeli podejmowaliby studia w wybranym kraju.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się w wąskiej grupie uczelni, którym przyznano 5 tzw. „Palmes of Excellence”. Jest to najwyższa kategoria rankingu, w której znajdują się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie, mające globalny zasięg działania.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.eduniversal-ranking.com

Wykład Gościnny CARS (19.10.2018)

Laboratorium Lotnictwa Cywilnego Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW ma zaszczyt zaprosić na wykład Prof. Juergena Muellera pt. The New Berlin Airport (BBI): Too late, too expensive and too small! A case study on the politics of airport construction, który odbędzie się 19 października 2018 r. o godz. 17.00 w sali C105 WZ UW.

Zaproszenie na VII Kongres Rynku Kapitałowego [6 grudnia 2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Izba Rozliczeniowa KDPW_CCC  zapraszają do udziału w VII edycji "Kongresu Rynku Kapitałowego. Dorocznego spotkania praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym” oraz towarzyszącemu mu Konkursowi na referat naukowy.

Rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie

Została uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania. Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia doktoranckie oraz zapisy na rozmowę kwalifikacyjną trwają do 15 listopada 2018 r.

Oferta studiów podyplomowych z ulgą w płatności dla Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Absolwenci  studiów licencjackich i magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego, podejmujący w roku ak. 2018/2019 studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW, otrzymają ulgę w płatności czesnego.

Szkolenia i spotkania organizowane przez Welcome Point

Welcome Point ma zaszczyt zaprosić wszystkich nowych studentów zagranicznych na spotkania i szkolenia organizowane w październiku na Uniwersytecie Warszawskim.

II edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2018 Uniwersytetu Warszawskiego.

Międzynarodowa konferencja pt. Judicial Deference in Competition Law [11.10.2018]

11 października 2018 r. CARS WZ UW organizuje w dniu 11 października 2018 r. międzynarodową konferencję pt. Judicial Deference in Competition Law. Jej celem jest przedyskutowanie intensywności sądowej kontroli ustaleń specjalistycznych organów administracji takich jak organy ochrony konkurencji.

Zaproszenie na warsztaty The Digital Innovation Game [22.10.2018]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach The Digital Innovation Game. Wydarzenie odbędzie się 22 października 2018 r.

III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji

Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania oraz Centrum Przedsiębiorczości WZ UW, serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji, który odbędzie się 14 listopada 2018 roku na Wydziale Zarządzania UW. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Sekcje sportowe na Wydziale Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w zajęciach sekcji sportowych na Wydziale Zarządzania.

Godziny adaptacyjne dla nowo przyjętych studentów WZ UW

Terminarz godzin adaptacyjnych organizowanych dla nowo przyjętych studentów Wydziału Zarządzania na rok akademicki 2018/2019.