Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zapraszają do udziału w V edycji Konferencji "Planowanie wieloletnie - efektywność wydatków publicznych – benchmarking”, która odbędzie się 23 marca 2018 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki w ramach następujących obszarów:
Więcej informacji znajduje się na stronie Konferencji.
Serdecznie zapraszamy!
Wydział Zarządzania UW jest partnerem naukowym wydarzenia XI Cashless Congress Digital Era. Na miejscu obecna jest liczna reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Nowoczesnej Bankowości "Fintech" z dr. hab. Jakubem Górką, która promuje monografię "Fintech Miscellanea" oraz nasz Wydział.
Zapraszamy wykładowców, doktorantów oraz zainteresowanych pracowników Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w III Forum Dobrych Praktyk, organizowanym wspólnie przez Centrum Kompetencji Cyfrowych i Biuro Innowacji Dydaktycznych w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni. Spotkanie odbędzie się online 27 czerwca 2023 r. i będzie miało charakter międzynarodowy.
Na propozycje wystąpień organizatorzy czekają do 12 czerwca.
Wszystkie informacje na temat Forum Dobrych Praktyk znajdą Państwo na stronie.
Zapraszamy do kontaktu: fdp-ckc@uw.edu.pl
Lubisz marketing? Chcesz eksplorować najnowsze trendy reklamowe? A może po prostu ciekawi cię to, jak najlepiej rozpromować swój produkt? Razem z Samorządem Studentów Wydziału Zarządzania UW zapraszamy na "Marketing Day" organizowany przez Samorząd Studentów Wydziału Uniwersytetu Warszawskiego.. Tegorocznym tematem wydarzenia są "Trendy, które rewolucjonizują świat marketingu".
Spotkajmy się 1 czerwca od 15:00 do 20:00 na Wydziale Zarządzania! Będziecie mogli uczestniczyć w prelekcjach i szkoleniach przeprowadzonych przez prelegentów oraz korzystać z ich rad oraz wieloletniego doświadczenia.
Więcej szczegółów o wydarzeniu tutaj.
Narodowe Centrum Nauki przedstawiło wyniki kolejnych edycji konkursów OPUS i SONATA. Wśród laureatów jest 41 naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, w tym dr Julita Majczyk z Wydziału Zarządzania, która otrzymała grant w konkursie SONATA 18. SONATA skierowana jest do badaczek i badaczy ze stopniem doktora, uzyskanym od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem i ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań.
Dr Julita Majczyk jest kierownikiem projektu "Przywództwo promujące zdrowie: Uwarunkowania, praktyka, skutki", za który przyznano grant w wysokości 355 112 zł.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Polecamy państwa uwadze monografię dr. Michala Matuszaka z naszego wydziału pt. „Umowa o pracę sportową", która właśnie sie ukazała. Autor ma na celu przedstawienie odpowiedzi na dwa fundamentalne pytania. Po pierwsze, czy w realiach XXI w. sportowiec może skutecznie świadczyć swoją pracę na podstawie umowy o pracę w jej obecnym brzmieniu oraz po drugie, czy zasadne, a być może nawet konieczne, jest wprowadzenie nowego rodzaju umowy, tzw. umowy o pracę sportową, która dedykowana byłaby profesjonalnym sportowcom.
Zachęcamy do lektury!
25.05-26.05 (czwartek-piątek) na Wydziale Zarządzania UW odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu "Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023", który jest wynikiem programu edukacyjnego adresowanego do uczennic i uczniów liceów, techników. Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do funkcjonowania na rynku pracy, w tym prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.
26.05 (piątek) w godzinach 13:00-15:00, w budynku A, II p. zapraszamy do odwiedzenia stoisk "Młodych Przedsiębiorców".
W ostatnich dniach opublikowana została książka pt. „Dynamika powiązań i mechanizmy transmisji zmienności między polskim rynkiem akcji a wybranymi rynkami akcji na świecie” autorstwa dr. Szczepana Urjasza.
Jest to podsumowanie kilkuletnich badań dotyczących dynamiki powiązań i mechanizmów transmisji zmienności między polskim rynkiem akcji a wybranymi rynkami akcji na świecie. Może zainteresować praktyków rynku finansowego czy inwestorów indywidualnych, którzy pragną lepiej poznać powiązania rynków. Dodatkowo stanowi cenną pozycję naukową i pomoc dydaktyczną dla wykładowców i studentów kierunków ekonomicznych.
Praca jest w otwartym dostępie za pośrednictwem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, ebook w formie pdf znajdziecie na stronie: https://www.wuw.pl/product-pol-18157-Dynamika-powiazan-i-mechanizmy-transmisji-zmiennosci-miedzy-polskim-rynkiem-akcji-a-wybranymi-rynkami-akcji-na-swiecie-PDF.html
W związku z odbywającymi się w tym tygodniu WuZetaliami 2023 pragniemy poinformować, że w dniach 25-27 maja parking od ul. Modzelewskiego będzie częściowo niedostępny. Na jego terenie w tym czasie odbywać się będzie montaż i demontaż infrastruktury scenicznej i festiwalowej. Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie zachęcamy do dołączenia do wspólnej zabawy już w ten piątek.
Zapraszamy na WuZetalia!
W czwartek (25 maja) zapraszamy na webinar ze specjalistami z firmy Nestle Polska. Znalazłeś ciekawą ofertę pracy i nie wiesz co zrobić, by Twoja aplikacja przykuła uwagę rekrutera? A może ten etap masz już za sobą i szykujesz się na rozmowę?
W trakcie webinaru poruszane zostaną takie tematy jak:
Webinar poprowadzą: Halina Maliszewska - Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji, a także Olga Winerowicz - Specjalista ds. Rekrutacji i Employer Brandingu
Już jutro (24 maja) zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie z przedstawicielami Banku Pekao S.A., którzy będą na Was czekać na parterze budynku C. Skorzystajcie z obecności specjalistów z dziedziny programów praktyk i staży.
Razem z Biurem Karier i Absolwentów serdecznie zapraszamy, więcej szczegółów: https://karieranabank.pl/go/Sta%C5%BCe-i-praktyki/4507901/
11 maja miała miejsce konferencja „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce”, której jednym z organizatorów był Wydział Zarządzania UW. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą przynajmniej na tyle rozpowszechnione, co dzisiaj fotowoltaika. Aby stało się to jak najszybciej, potrzebne jest przyspieszenie w zakresie regulacji prawnych i wsparcie państwa w obszarze infrastruktury, bo technologię mamy i Polska ma szansę zostać liderem europejskim, a nawet światowym, w kilku niszach branży wodorowej.
Właśnie pojawił się pełny raport podsumowujący konferencję. Oprócz metod produkcji wodoru raport obejmuje również analizę porównawczą zagadnień związanych z jego zastosowaniem, magazynowaniem, przesyłem i dystrybucją.
Polecamy Państwa uwadze raport z badań Diagnoza Realizacji Odpowiedzialności Społecznej Uczelni autorstwa dr hab. Agaty Lulewicz-Sas, prof. SGH dr hab. Magdaleny Kozera-Kowalskiej, prof. UPP, dr hab. Piotra Wachowiaka, prof. SGH. Twórcy są uczestnikami grupy roboczej funkcjonującej w ramach Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, będącego organem pomocniczym ministra funduszy i polityki regionalnej. Wśród członków zespołu badawczego jest również dr Mariola Zalewska z Wydziału Zarządzania UW.
© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl
NIP: 525-001-12-66
Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW