Wspomnienie o Śp. Profesorze Janie Śliwie

8 kwietnia 2018 roku zmarł Profesor Jan Śliwa.

Pracował na Wydziale Zarządzania od 1973 roku, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję Prodziekana ds. Badań Naukowych  oraz kierował Komisją Budżetową Rady Wydziału.

Na naszym Wydziale, przez wiele lat, kierował najpierw Zakładem Planowania i Polityki Gospodarczej, następnie Katedrą Zarządzania Organizacjami Gospodarczymi, przekształconą później w Katedrę Finansów i Rachunkowości. Był pomysłodawcą, twórcą i kierownikiem Podyplomowych Studiów z Zakresu Zarządzania i Ewaluacji Projektów Współfinansowanych ze Środków Unii Europejskiej.

Był również cenionym praktykiem gospodarczym, specjalizującym się w wycenie wartości przedsiębiorstw, metodach prywatyzacji, sporządzaniu oraz ocenie biznesplanów. Profesor Jan Śliwa, jako praktyk, odegrał znaczącą rolę w opracowaniu wniosku o dofinansowanie modernizacji  i rozbudowy siedziby Wydziału, ze środków UE. Efektem, między innymi Jego pracy, możemy cieszyć się wszyscy, korzystając z nowoczesnej siedziby Wydziału.

Profesor Jan Śliwa był autorem imponującego dorobku naukowego, w tym licznych publikacji naukowych i artykułów przede wszystkim z dziedziny finansów i obszaru przekształceń własnościowych.  Był cenionym recenzentem wielu rozpraw naukowych, w tym kilkudziesięciu dysertacji doktorskich.

Profesor Jan Śliwa był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przez wiele lat pełniąc w nim funkcje: vice prezesa, prezesa, członka Zarządu i Rady Naukowej.

W uznaniu zasług, wielokrotnie otrzymywał odznaczenia państwowe za działalność naukową, dydaktyczną i społeczną. Profesora Jana Śliwę odznaczono między innymi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski . Za wzorową pracę naukową i dydaktyczną,  z rąk Dziekanów Wydziału Zarządzania UW jak i Rektorów Uczelni, odbierał liczne podziękowania i nagrody.

Profesor był cenionym i lubianym wykładowcą, promotorem ponad tysiąca magistrów, nauczycielem wielu pokoleń studentów.

Cieszył się opinią człowieka życzliwego, cierpliwego, wyrozumiałego, po prostu dobrego.

Cześć Jego Pamięci!

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 13 kwietnia 2018 r., o godz. 13.30, w Parafii pod wezwaniem Świętego Bonifacego, w starym kościele, przy ul. Czerniakowskiej 2/4, w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Parafialny w Magdalence.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w Katedrze Marketingu

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę na czas określony w Katedrze Marketingu.

Granty Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

15 maja 2019 roku zostały ogłoszone wyniki konkursów NCN na dofinansowanie projektów badawczych OPUS 16 oraz PRELUDIUM 16. Naukowcy Wydziału Zarządzania otrzymali dofinansowanie na realizację projektów badawczych, na łączną kwotę  642 835 zł.

Raport samooceny Wydziału Zarządzania UW

publikujemy Raport samooceny, przygotowany dla Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Wizytacja Komisji PKA w związku z oceną kierunku studiów Zarządzanie, odbędzie się 25 i 26 maja 2019 r.

Panel ekspercki "Wsparcie systemu instytucjonalnego dla rozwoju przedsiębiorczości – granty i konkursy” [21.05.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w panelu eksperckim "Wsparcie systemu instytucjonalnego dla rozwoju przedsiębiorczości – granty i konkursy”, który odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 10.00, w Auli B Wydziału Zarządzania UW.

Visiting Scholar Program 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu anglojęzycznych seminariów naukowych, prowadzonych na Wydziale Zarządzania UW przez wykładowców, wywodzących się z zagranicznych uczelni. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach przyznanej dotacji na restrukturyzację jednostki naukowej.

Miasteczko na styku kultur [17.05.2019]

Zarząd Samorządu Studentów UW wraz z Welcome Point UW oraz Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW zapraszają do wspólnego odkrywania Miasteczka na styku kultur – Cultural Hot Spot UW. Wydarzenie odbędzie się 17 maja na Kampusie Głównym UW, w godz. 10.30 - 18.00.

Rekrutacja Studentów do Komisji Stypendialnej WZ UW

Drodzy Studenci,

Komisja Stypendialna WZ UW poszukuje osób chętnych do współpracy.

Studenci proszeni są o wysyłanie CV na adres mailowy: komisjastypendialnawzuw@gmail.com

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2019 r.

Projekt Statutu UW

publikujemy Projekt Statutu Uniwersytetu Warszawskiego, który będzie przedmiotem obrad Senatu uczelni w najbliższą środę, 8 maja 2019 r. Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury tego ważnego dla nas wszystkich dokumentu oraz do zapoznania się z listą komentarzy do Propozycji postanowień statutu Uniwersytetu Warszawskiego, wysłanych przez członków społeczności akademickiej.

Zaproszenie do udziału w konferencji: "Fundusz Niskoemisyjnego Transportu".

17 maja 2019 r. odbędzie się Konferencja "Fundusz Niskoemisyjnego Transportu", współorganizowana przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie skierowane jest do Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz podmiotów komunalnych.

Jubileusz profesora Wojciecha Muszalskiego

uprzejmie informujemy, że 16 maja 2019 r. o godz. 16.00, na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3, w sali B205, odbędzie się Jubileusz profesora Wojciecha Muszalskiego.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Studenckiej

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Studenckiej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Marketingu

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w Katedrze Marketingu.