Ranking Perspektywy 2018

29 maja 2018 roku zostały opublikowane wyniki  XIX edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”.

Po raz kolejny najlepszą polską uczelnię wyższą został Uniwersytet Warszawski z oceną 100 pkt., który zajął I miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,6 pkt). Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska z wynikiem 82,80 pkt.

W tegorocznej edycji Uniwersytet Warszawski zdobył najwięcej punktów w kategorii efektywność naukowa (100 pkt). W dwóch kolejnych kategoriach – prestiż akademicki (88,3 pkt.), absolwenci na rynku pracy (98,6 pkt) – UW zajął drugie miejsce w kraju. W kategorii potencjał naukowy UW uplasował się na trzecim miejscu (94,5 pkt).

Ranking tworzony jest w oparciu o dane dotyczące prestiżu, sytuacji absolwentów na rynku pracy, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności oraz umiędzynarodowienia. Pełny Ranking Uczelni Akademickich dostępny jest na stronie magazynu Perspektywy.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków ekonomicznych i po raz kolejny zajęły wysokie pozycje.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 97,30 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt), a 3. pozycję zajęła ALK z  rezultatem 82,7 pkt.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (88,4 pkt) uplasował się na III miejscu w Polsce, za Szkołą Główną Handlową (100 pkt) oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW (94,6 pkt).

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w sześciu kryteriach:

Prestiż

• Ocena przez kadrę akademicką

Absolwenci na rynku pracy

• Ekonomiczne losy absolwentów

Potencjał akademicki

• Ocena parametryczna
  • Uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • Nadane stopnie naukowe

Efektywność naukowa

• Publikacje
  • Cytowalność
  • Field-Weighted Citation Impact

Potencjał dydaktyczny

• Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów
  • Akredytacje

Innowacyjność

• Patenty i prawa ochronne

Kryteria dodatkowe

• Jakość przyjętych na studia
  • Egzaminy zawodowe

Więcej informacji o rankingu kierunków znajduje się na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-ekonomiczne

Zaproszenie na VII Kongres Rynku Kapitałowego [6 grudnia 2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Izba Rozliczeniowa KDPW_CCC  zapraszają do udziału w VII edycji "Kongresu Rynku Kapitałowego. Dorocznego spotkania praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym” oraz towarzyszącemu mu Konkursowi na referat naukowy.

Rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie

Została uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania. Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia doktoranckie oraz zapisy na rozmowę kwalifikacyjną trwają do 15 listopada 2018 r.

Oferta studiów podyplomowych z ulgą w płatności dla Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Absolwenci  studiów licencjackich i magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego, podejmujący w roku ak. 2018/2019 studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW, otrzymają ulgę w płatności czesnego.

Szkolenia i spotkania organizowane przez Welcome Point

Welcome Point ma zaszczyt zaprosić wszystkich nowych studentów zagranicznych na spotkania i szkolenia organizowane w październiku na Uniwersytecie Warszawskim.

II edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2018 Uniwersytetu Warszawskiego.

Międzynarodowa konferencja pt. Judicial Deference in Competition Law [11.10.2018]

11 października 2018 r. CARS WZ UW organizuje w dniu 11 października 2018 r. międzynarodową konferencję pt. Judicial Deference in Competition Law. Jej celem jest przedyskutowanie intensywności sądowej kontroli ustaleń specjalistycznych organów administracji takich jak organy ochrony konkurencji.

Zaproszenie na warsztaty The Digital Innovation Game [22.10.2018]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach The Digital Innovation Game. Wydarzenie odbędzie się 22 października 2018 r.

III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji

Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania oraz Centrum Przedsiębiorczości WZ UW, serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji, który odbędzie się 14 listopada 2018 roku na Wydziale Zarządzania UW. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Sekcje sportowe na Wydziale Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w zajęciach sekcji sportowych na Wydziale Zarządzania.

Godziny adaptacyjne dla nowo przyjętych studentów WZ UW

Terminarz godzin adaptacyjnych organizowanych dla nowo przyjętych studentów Wydziału Zarządzania na rok akademicki 2018/2019.

Nadzwyczajny Walny Zjazd Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Zarządzania UW: 20 października 2018

Zarząd  Stowarzyszenia Absolwentów  Wydziału Zarządząnia Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie §18 ust. 1 pkt a), zwołuje Nadzwyczajny Walny Zjazd, który odbędzie się 20 października 2018 r. o godz. 15.30 w Warszawie, przy ul. Szturmowej 1/3, w sali B 106, w siedzibie WZ UW.