I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

XI edycja międzynarodowego rankingu Eduniversal odbyła się podczas konwencji w Dubrovniku, w dniach 16-19 października 2018 r.

Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe ze 154. krajów.

W rankingu krajowym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął pierwsze miejsce przed Akademią Leona Koźmińskiego oraz Szkołą Główną Handlową., utrzymując pozycję lidera, przyznaną w ubiegłorocznych klasyfikacjach.

W regionie Europy Wschodniej, uzyskując 308 punktów, Wydział Zarządzania UW zajął III pozycję ex aequo z Zagreb School of Economics and Management. Pierwsze miejsce w regionie zajął czeski University of Economics w Pradze – z 401. wskazaniami dziekanów.

Ranking Eduniversal po raz pierwszy dokonał oceny szkół biznesowych w 2008 roku. Jego celem jest zapewnienie studentom oraz otoczeniu biznesowemu uczelni, zestawienia szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menedżerską na najwyższym poziomie.

Ranking dotyczy uczelni w wyznaczonych dziewięciu strefach geograficznych. Jednocześnie są one notowane w ramach jednej z 5. kategorii, otrzymując tzw. Palmes of Excellence, na podstawie takich kryteriów jak: poziom umiędzynarodowienia, jakość nauczania, reputacja uczelni, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz liczba uznanych akredytacji. Istotnym elementem oceny jest wskazanie Rektorów i Dziekanów szkół wyższych, którzy odpowiadają na pytanie: Którą uczelnię poleciłbyś twoim studentom, jeżeli podejmowaliby studia w wybranym kraju.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się w wąskiej grupie uczelni, którym przyznano 5 tzw. „Palmes of Excellence”. Jest to najwyższa kategoria rankingu, w której znajdują się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie, mające globalny zasięg działania.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.eduniversal-ranking.com

Zdj. Prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Zarządzania UW, dr hab. Igor Postuła odbiera statuetkę dla Wydziału Zarządzania podczas gali Eduniversal; źródło: Eduniversal.

Wyniki konkursu "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

15 listopada 2018 roku zostały ogłoszone wyniki II edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”, którego celem jest docenienie innowacyjnej i przedsiębiorczej działalności Studentów i Absolwentów UW.

Konsultacje indywidualne "Fundusze UE jako zewnętrzne źródło finansowania działalności gospodarczej" [27.11.2018]

Serdecznie zapraszamy na indywidualne konsultacje, poświęcone możliwościom pozyskania środków unijnych, które odbędą się 27 listopada 2018 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Kurs „Sztuka autoprezentacji. Naukowiec w Internecie”

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach  „Sztuka autoprezentacji. Naukowiec w Internecie”, realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim w ramach „Programu Indywidualizacji Kształcenia”.

Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E

Uprzejmie informujemy, że 15 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 na Wydziale Zarządzania UW odbędzie się egzamin, umożliwiający uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB 3E.

Konkurs na zatrudnienie starszego wykładowcy w Katedrze Finansów i Rachunkowości

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora UW ogłasza konkurs na zatrudnienie starszego wykładowcy w Katedrze Finansów i Rachunkowości.

Inauguracja programu Klasy Patronackie Wydziału Zarządzania

9 listopada 2018 r. odbyła się inauguracja programu "Klasy patronackie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego" z udziałem Dziekana Wydziału Zarządzania, Prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka.

Rekrutacja do Programu MOST

31 października br. rozpoczęła się rekrutacja na semestr letni roku ak. 2018/19 do programu MOST – ogólnokrajowego programu wymiany studenckiej.

Wykład "Culture, personality, and entrepreneurship"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW zaprasza na wykład gościnny Profesora Michaela Minkova z Varna University of Management w Bułgarii pt "Culture, personality, and entrepreneurship". Wykład odbędzie się 14 listopada 2018 r. (środa) w godzinach 16:30-17:30.

FinTech & InsurTech Digital Congress (13-14.11.2018 r.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji FinTech & InsurTech Digital Congress, objętej honorowym patronatem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja: Strategie Elektromobilności dla Samorządów; 13 listopada 2018

Zapraszamy do udziału w konferencji, która pozwoli na zapoznanie się z warunkami pozyskania wsparcia na stworzenie Strategii Elektromobilności dla Samorządów, zasadami przygotowania Strategii dostosowanej do lokalnych warunków, obowiązkami wynikającymi z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, możliwościami łączenia elektromobilności z mobilnością współdzieloną i smart city.

Rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie

Została uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania. Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia doktoranckie oraz zapisy na rozmowę kwalifikacyjną trwają do 15 listopada 2018 r.

III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji

Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania oraz Centrum Przedsiębiorczości WZ UW, serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji, który odbędzie się 14 listopada 2018 roku na Wydziale Zarządzania UW. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.