I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

XI edycja międzynarodowego rankingu Eduniversal odbyła się podczas konwencji w Dubrovniku, w dniach 16-19 października 2018 r.

Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe ze 154. krajów.

W rankingu krajowym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął pierwsze miejsce przed Akademią Leona Koźmińskiego oraz Szkołą Główną Handlową., utrzymując pozycję lidera, przyznaną w ubiegłorocznych klasyfikacjach.

W regionie Europy Wschodniej, uzyskując 308 punktów, Wydział Zarządzania UW zajął III pozycję ex aequo z Zagreb School of Economics and Management. Pierwsze miejsce w regionie zajął czeski University of Economics w Pradze – z 401. wskazaniami dziekanów.

Ranking Eduniversal po raz pierwszy dokonał oceny szkół biznesowych w 2008 roku. Jego celem jest zapewnienie studentom oraz otoczeniu biznesowemu uczelni, zestawienia szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menedżerską na najwyższym poziomie.

Ranking dotyczy uczelni w wyznaczonych dziewięciu strefach geograficznych. Jednocześnie są one notowane w ramach jednej z 5. kategorii, otrzymując tzw. Palmes of Excellence, na podstawie takich kryteriów jak: poziom umiędzynarodowienia, jakość nauczania, reputacja uczelni, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz liczba uznanych akredytacji. Istotnym elementem oceny jest wskazanie Rektorów i Dziekanów szkół wyższych, którzy odpowiadają na pytanie: Którą uczelnię poleciłbyś twoim studentom, jeżeli podejmowaliby studia w wybranym kraju.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się w wąskiej grupie uczelni, którym przyznano 5 tzw. „Palmes of Excellence”. Jest to najwyższa kategoria rankingu, w której znajdują się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie, mające globalny zasięg działania.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.eduniversal-ranking.com

Zdj. Prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Zarządzania UW, dr hab. Igor Postuła odbiera statuetkę dla Wydziału Zarządzania podczas gali Eduniversal; źródło: Eduniversal.

Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji naukowej FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2019 Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie 2 adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [25-26.11.2019]

Wydział Zarządzania UW wraz z partnerami zapraszają do udziału w 48. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 25-26 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Graduacja Absolwentów WZ UW [12 lipca 2019]

Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak ma przyjemność zaprosić naszych tegorocznych Absolwentów na uroczystą Graduację, która odbędzie się w piątek, 12 lipca 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Sportowej WZ UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.

Profesor Justin Yifu Lin na otwarciu Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną

W dniach 19-21 czerwca 2019 r.,  gościł w Polsce  Profesor Justin Yifu Lin, z udziałem którego otwarto na Wydziale Zarządzania UW, Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną.

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2019

Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią według rankingu Perspektyw 2019. Kierunek Zarządzanie uznany za najlepszy w Polsce, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia na 3 miejscu w kraju.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz doktorską z zakresu statystyki, organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.

Warsztaty z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu [16-17.10.2019]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu  - 1st PhD Workshop on Qualitative Research Methods in Management, które odbędą się 16-17 października 2019 r.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr letni roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.