III edycja konkursu: Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego rozstrzygnięta

21 listopada podczas uroczystej gali zorganizowanej w dawnej Bibliotece UW, ogłoszono wyniki III edycji konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs jest organizowany przez Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Partnerami Strategicznymi konkursu byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja PKO Banku Polskiego i YEP Academy powered by Coca Cola.

Kapituła Konkursu w której zasiadają przedstawiciele nauki i biznesu, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka - Dziekana Wydziału Zarządzania UW,  wybrała laureatów w 5. kategoriach:

• Start-up Roku Wydziału Zarządzania,
  • Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Innowator/Innowacja Roku,
  • Przedsiębiorca społeczny/Przedsiębiorstwo Społeczne,
  • Master of Business.

Wielu nagrodzonych to Absolwenci i Studenci Wydziału Zarządzania.

Wszystim laureatom serdecznie gratulujemy!

Listę laureatów III edycji Konkursu można obejrzeć na stronie – pod poniższym linkiem – tutaj.

Szkoła letnia dla Studentów WZ UW

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny zostali zaproszeni do uczestnictwa w Economic Summer Program Cyprus: Global Finance. Jest to program edukacyjny, współrealizowany przez cztery uczelnie: London School of Economics and Political Science, Lomonosov Moscov State University, Cyprus Center for Intercultural Studies – University of Nicosia oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

The Practice of Innovation and Entrepreneurship - zajęcia w ramach współpracy z uczelniami izraelskimi

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego biorą udział w zajęciach The Practice of Innovation and Entrepreneurship, prowadzonych w dniach 24-27 lutego 2020r., przez: dr. Dana Kaufmana z Sapir College i Ben Gurion University oraz p. Nira Reuvena.

Konferencja AACSB

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego posiada akredytację EQUIS, która jest przyznawana najlepszym uczelniom biznesowym na świecie. W 2020 roku przeprowadzana będzie procedura reakredytacyjna, która wymagać będzie zaangażowania całej społeczności Wydziału. Proces akredytacyjny ma charakter ciągły i wymaga, między innymi, pozostawania w ciągłym kontakcie z organizacjami akredytacyjnymi poprzez udział w konferencjach i seminariach, dotyczących poprawy jakości edukacji biznesowej i badań.

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla dr. hab. prof. ucz. Tomasza Zalegi

19 lutego 2020 r. w Toruniu odbyła się Gala Nauki Polskiej, będąca kulminacyjnym wydarzeniem związanym z obchodzonym po raz pierwszy, nowym świętem państwowym – Dniem Nauki Polskiej. Podczas tej uroczystości wręczono Nagrody Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z dumą informujemy, że jednym z wyróżnionych Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, został Pan dr hab. prof. ucz. Tomasz Zalega.

Wywiad z prof. dr. hab. Alojzym Z. Nowakiem w "Polityce"

Szanowni Państwo, w tygodniku "Polityka" z 19 lutego 2020 r., został opublikowany wywiad, przeprowadzony z dziekanem Wydziału Zarządzania UW, prof. dr. hab. Alojzym Z. Nowakiem. Tekst dotyczy przyszłości uczelni wyższych w Polsce i w tym kontekście przybliża również sylwetkę naszego Wydziału. Polecamy lekturę artykułu, który jest dostępny na stronie internetowej "Polityki", pod poniższym linkiem - tutaj

Wywiad z prof. dr. hab. Alojzym Z. Nowakiem w dzienniku "Rzeczpospolita"

W dzienniku "Rzeczpospolita" z 19 lutego 2020 r. ukazał się wywiad przeprowadzony z dziekanem Wydziału Zarządzania UW, dotyczący ryzyka informacyjnego, jego przyczyn i konsekwencji wystąpienia dezinformacji.  Prof. Alojzy Z. Nowak przedstawia w nim analizę tego obecnie często występującego zjawiska. Pełny tekst artykułu jest dostępny na stronie internetowej dziennika "Rzeczpospolita" pod poniższym linkiem - tutaj

Dyplomy dla Warszawy

Serdecznie zachęcamy naszych Studentów i Absolwentów do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta m.st. Warszawy. Do udziału w konkursie zaproszeni są autorzy prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 roku. Ocenione zostaną prace dotyczące rozwoju Warszawy.

Konferencja FUROG 2020: Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego.

Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w VII edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach cyklu spotkań „Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych" - pod tytułem: "Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego".

Konferencja odbędzie się 2 marca 2020 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Oferta pracy dla Studentów Wydziału Zarządzania UW

Serdecznie zapraszamy Studentów Wydziału Zarządzania UW do podjęcia pracy w Punkcie Rekrutacyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Oferta dotyczy okresu od 3 czerwca do 30 września 2020 roku.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania, na podstawie umowy o pracę na czas określony, w grupie badawczo-dydaktycznej.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Psychologii i Socjologii Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta, na podstawie umowy o pracę, na czas określony, w grupie badawczo-dydaktycznej, w Katedrze Psychologii i Socjologii Zarządzania.