Projekt EIT Food - Games of Food

Wydział Zarządzania kształci liderów biznesu i przedsiębiorców oraz prowadzi szeroką działalność badawczą i naukową. Pracownicy naukowi Wydziału zaangażowani są w liczne międzynarodowe projekty – w tym w projekt EIT Food „Games of Food”. Jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia, poprzez projektowanie i stosowanie gier typu escape room.

Partnerami „Games of Food” są: EUFIC - Europejska Rada Informacji o Żywności, Centrum Badań Technicznych VTT w Finlandii, Instytut Technologii Technion w Hajfie, Uniwersytet Helsiński, Uniwersytet Reading i Uniwersytet Warszawski. W wyniku współpracy wypracowano koncepcję i metodologię, umożliwiającą przeprowadzenie rozgrywek w escape roomie na potrzeby różnych organizacji: instytucji związanych z żywieniem, firm technologicznych, szkół czy muzeów. Do tej pory w ramach projektu opracowano dwa escape roomy – „Nutrition Mission” i „Zombie Attack”.

Escape room (czyli pokój zagadek) jest grą przygodową, która odbywa się w rzeczywistości. Gracze, których zespół liczy od dwóch do dziesięciu osób, zamykani są w pomieszczeniu, by przez godzinę rozwiązać serię zagadek, łamigłówek i wyzwań, odnaleźć klucz i wydostać się. Zadanie to wymaga sprawnego umysłu, logicznego myślenia, dokładności i współpracy.

Rozgrywka w escape roomie „Zombie Attack” jest skoncentrowana wokół zagadnień związanych ze źródłami makro elementów, a w szczególności białek. Podczas zabawy uczestnicy zapoznają się z piramidą żywienia, składnikami odżywczymi, ich wartością energetyczną oraz sposobem obliczania jej, aminokwasami, białkami pełno-  i niepełnowartościowymi oraz środowiskowymi aspektami produkcji żywności.
Pokój zagadek ma zachęcić do uczestnictwa swoją tematyką, ponieważ twórcy projektu wykreowali na potrzeby rozgrywek świat, w którym panuje apokalipsa zombie. Gracze muszą ukryć się przed zombie w małym, opuszczonym domku. Ich jedyną szansą na przetrwanie jest zdrowa dieta. Muszą opanować jej tajniki, zanim będzie za późno.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z projektem „Games of Food” i escape roomem „Zombie Attack” na stronie projektu pod poniższym linkiem - tutaj.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu skarbowości korporacyjnej

WZ UW zaprasza do udziału w  VIII edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską z zakresu skarbowości korporacyjnej. Nagroda główna w konkursie to 4 000 zł. Można też wygrać 2 wyróżnienia po 1 000 zł.

Dr Joanna Mazur zdobyła stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej!

Z przyjemnością informujemy, że dr Joanna Mazur zdobyła prestiżowe stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendia – po raz trzydziesty – w 2022 roku otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców.

3 200 miejsc na bezpłatne kursy w ramach Stypendiów Santander - #NeverStopLearning

WZ UW zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach naszego partnera - Santander Universidades. Do wyboru są kursy z: języka angielskiego, podstaw zarządzania projektami, podstaw inwestowania na giełdzie, zrównoważonego rozwoju, czy umiejętności menadżerskich.

Konkurs na zatrudnienie pracownika doktoranta – stypendysty

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zatrudni doktoranta – stypendystę w grancie pt.: „Determinanty wpływu polityki makroostrożnościowej na wyniki działalności banków w Europejskim Obszarze Gospodarczym”.

Pierwsza uniwersytecka szkoła biznesu w Polsce zdobywa "trzy korony"!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że uzyskaliśmy akredytację AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), a tym samym zdobyliśmy tzw. „trzy korony”.

Konkurs na zatrudnienie pracownika w Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika w  Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW. Termin składania aplikacji upływa 7 czerwca 2022 r.

Nowa książka dr hab., prof. ucz. Igora Postuły

Miło nam poinformować, że dr hab., prof. ucz. Igor Postuła wydał właśnie książkę pt. „Law and International Strategic Management. Managing the Complexity of Multilevel Regulation”.

Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Seria warsztatów, portal pełen materiałów z zakresu edukacji finansowej, cykl podcastów, gra symulacyjna i wiele więcej. Podsumowujemy II edycję projektu „Mistrz Portfela”.

Poznaj WZ UW - obejrzyj nagranie z dnia otwartego online!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wirtualnego dnia otwartego, podczas którego możesz poznać WZ UW, kierowników studiów, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz jak planować karierę!

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

Zapraszamy na webinar o przedsiębiorczości akademickiej

Zapraszamy zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości akademickiej pracowników, doktorantów i studentów UW na majowy webinar organizowany przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW wraz ze spółką celową UW (UWRC sp. z o.o.).

Dzień Otwarty UW - przyjdź i dowiedz się więcej o WZ UW!

Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym UW, który odbędzie się stacjonarnie 23 kwietnia 2022 r. na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Czekamy na zainteresowanych studiami na WZ UW w hali wystawowej przy stoisku nr 27, od strony ul. Oboźnej.

EFMD Global
EQUIS1