Wspomnienie o Śp. Profesorze Romanie Głowackim

Szanowni  Państwo,

Wczoraj, na Cmentarzu Powązkowskim, pożegnaliśmy Pana Profesora Romana Głowackiego.

Profesor Głowacki wykładał na Wydziale Zarządzania przez kilkadziesiąt lat. Był prekursorem Marketingu w Polsce. Wykształcony w Krakowie, Warszawie i na Harvardzie, przyczynił się do znaczącego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.
W latach 90. założył Fundację Centrum Kształcenia Menedżerów, w ramach której, na studiach MBA, wykształconych zostało kilkuset menedżerów. Zajmują oni obecnie wysokie stanowiska zarówno w korporacjach jak i w instytucjach rządowych.

Na Wydziale Zarządzania UW stworzył i twórczo rozwinął, słynną na całą Polskę, Katedrę Marketingu, w ramach której wypromował m. in. wielu doktorów, spośród których kilku zostało profesorami.

W latach 90., w ramach Specjalnego Programu Szkoleniowego, przygotowanego przez amerykańskie fundacje, wysłał na staże i studia, w najlepszych uczelniach amerykańskich i europejskich, kilkudziesięciu pracowników naukowych WZ UW i innych polskich uczelni, co zaowocowało wzrostem poziomu nauczania na wielu wydziałach ekonomii i zarządzania, w Polsce.

Profesor Roman Głowacki był autorem lub współautorem kilkuset publikacji, wydanych w kraju i za granicą, spośród których kilka odegrało znaczącą rolę w rozwoju marketingu i biznesu.
Był wielką Osobowością, Człowiekiem o silnie sprecyzowanych poglądach. Był przedsiębiorczy, innowacyjny i otwarty na świat. Jego myśli, koncepcje naukowe i sposób funkcjonowania na długo pozostaną znaczącym dorobkiem, na Wydziale Zarządzania UW.

Cześć Jego Pamięci!

Prof. dr hab. Roman Głowacki

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

Dnia 06.07.2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Gaczyńskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Cele Zrównoważonego Rozwoju a polski sektor naftowy. Scenariusze i dynamika zmian.

Dnia 30.06.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgra Mansoura Esmaeil Zaei. Tytuł rozprawy: Immigrant Entrepreneurship: Indian Immigrant Entrepreneurs in Poland.

28.06.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Zbyrowskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Czynniki warunkujące rozwój kooperatyw spożywczych w Polsce.

EFMD Global
EQUIS1