Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zakończył proces ponownej akredytacji EQUIS, potwierdzający i promujący wysoką jakość edukacji i prowadzonych badań naukowych w najlepszych szkołach biznesu na świecie.
Alfons Sauquet, Dyrektor EQUIS oraz dyrektor ds. Zapewnienia Jakości EQUIS, skomentował sukces Wydziału Zarządzania: „Serdeczne gratulacje dla ponownie akredytowanej instytucji, która udowodniła swoją wytrwałość i oddanie, by przejść przez proces oceny online w tych nieustająco niepewnych czasach. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę i życzymy kolejnych sukcesów w najbliższej przyszłości”.
EQUIS (Europejski System Doskonalenia Jakości) to jedna z trzech najbardziej prestiżowych i uznanych międzynarodowych akredytacji szkół biznesu. Akredytacja jest doceniana przez kandydatów na studia, studentów, wykładowców, pracodawców, klientów korporacyjnych i media na całym świecie, często stanowiąc warunek wstępny do przystąpienia, do międzynarodowych rankingów. Akredytacja jest również przepustką do współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na świecie.
Akredytacja koncentruje się między innymi na kształtowaniu postaw przedsiębiorczych wśród studentów oraz wdrażaniu innowacji dydaktycznych. Ważnym elementem oceny jest także proces internacjonalizacji szkoły oraz jej współpracy z instytucjami zewnętrznymi i organizacjami biznesowymi w zakresie przygotowania absolwentów do potrzeb rynku pracy. EQUIS obejmuje wszystkie działania, w tym programy studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych, Executive MBA oraz inne programy szkoleniowe. Akredytacja EQUIS zapewnia również rygorystyczną kontrolę jakości i porównywanie uniwersytetów z międzynarodowymi standardami w zakresie zarządzania, programów, studentów, wykładowców, badań, internacjonalizacji, etyki, odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, a także zaangażowania w świat praktyki. Nie do przecenienia jest spełnienie najwyższych światowych standardów badań naukowych, które EQUIS stawia przed szkołami biznesu.
Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz tak skomentował sukces Wydziału: „Ponowna akredytacja EQUIS była niezbędnym elementem realizacji naszej strategii. Pozwoliła nam ona zweryfikować skuteczność naszych dotychczasowych działań i zidentyfikować nowe wyzwania. Proces re-akredytacji był również okazją dla naszej społeczności i interesariuszy do wspólnej pracy nad ważnym celem. Ponowna akredytacja wzmocniła nasz wizerunek konkurencyjny w Polsce i regionie. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni wszystkim zaangażowanym za to, że współny cel został osiągnięty.”
Wydział Zarządzania jest jednym ze 193. uniwersytetów i szkół biznesu na całym świecie, które mogą poszczycić się akredytacją EQUIS. Jest także pierwszą publiczną uczelnią i drugą w Polsce, której przyznano tę akredytację.
Więcej na ten temat na stronach: EQUIS EFMD; Uniwersytetu Warszawskiego; Wydziału Zarządzania UW
![]() ![]() |
Podpaski to prawo, nie luksus. Tymczasem (według raportu przygotowanego dla Kulczyk Foundation), 4 proc. Polek, czyli blisko 500 000 osób, nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. Z trudnościami spowodowanymi niedostępnością podpasek w instytucjach publicznych spotyka się jednak każda kobieta – w szkołach, urzędach, uczelniach czy bibliotekach.
Przypominamy, że razem z Uniwersytetem Warszawskim od ponad roku włączamy się w akcję Różowa Skrzyneczka, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek i tamponów w przestrzeni publicznej. Na naszym wydziale, w dwóch toaletach w budynku C przy Auli A na drugim piętrze znajdują się Różowe Skrzyneczki. O to, by zawsze były pełne, zadba nie tylko społeczność WZ, ale także partner Wydziału Zarządzania – firma Procter & Gamble, która już dostarczyła nam duże zapasy podpasek i zadeklarowała dalszą współpracę w tym zakresie.
Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!
IPMA Polska, Wydział Ekonomii Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapraszają do udziału w dwóch wspólnie organizowanych inicjatywach:
W konkursie mogą wziąć udział prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie, podyplomowe i doktorskie, które zostały obronione w terminie 22.09.2022 - 30.09.2023 oraz których tematyka jest związana z zarządzaniem projektami.
Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród, m.in.:
Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 5 października 2023 r.
Więcej informacji oraz zgłoszenia na: https://projectmaster.pl/
Progress on the #HorizonEU #3COproject is accelerating. We're initiating the phase dedicated to consumer research, with UW taking the lead role. Dr Agnieszka Wiśniewska and Michal Mijal, Ph.D. have recently returned from a meeting with consortium partners in Germany. We extend our gratitude to nova-Institut GmbH for their gracious hosting.
More information can be found from our website: https://3co-project.eu/.
#biobased #certification #labelling #bioeconomy #B2Ccommunication #consumer
VTT
BTG Biomass Technology Group BV
Universiteit Utrecht
ECOS
ENIDE
Uniwersytet Warszawski
Ecologic Institute
ISEAL
Zachęcamy do lektury monografii autorstwa prof. dr hab. Marty Postuły (kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości na naszym Wydziale) i dr. Rafała Cieślika (adiunkt w Katedrze Finansów i Rachunkowości WZ UW) we współpracy z Anną Chmielewską (dr, adiunktem w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH) i Mariuszem Lipskim (dr, adiunkt w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji SGH).
Jak przyznaje prof. dr hab. Marta Postuła, monografia ta to nie tylko zestawienie praktyki z teorią, lecz także wynik współpracy między naukowcami z dwóch wybitnych warszawskich Uczelni - SGH Warsaw School of Economics i WZ UW.
Gratulujemy publikacji i zachęcamy do lektury!
Weekend przed nami, ale zanim zaczniemy odpoczywać i nim opuścicie Wydział, zerknijcie na WZ'owy ogród, który w ten ciepły wrzesień rozkwita w najlepsze.
Konferencja w formule ONSITE odbędzie się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego 21 września 2023, godz. 9.00. Organizatorami wydarzenia jest Centrum Outsourcingu Procesowego przy wsparciu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i kancelarii C&C Chakowski & Ciszek.
Wpierają nas Partnerzy: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Gi Group, HR na Szpilkach Eduwersum, Collegium Rozwoju HR, Konfederacja Lewiatan, Polskie Forum HR, PSZK, Platforma Jobel.pro, Świat Kadr, Federacja Przedsiębiorców Polskich
ZAPISY i PROGRAM: https://lnkd.in/dNy9AfBA
Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 września 2023 roku w Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego (budynek C, aula C).
W konferencji wezmą udział m.in. Sharon Sandeen (Mitchell Hamline School of Law), Marco Botta (EUI), Björn Lundqvist (Stockholm University), Lillà Montagnani (Bocconi University), Oles Andriychuk (Newcastle University School of Law) oraz osoby z UW: Maciej Bernatt, Joanna Mazur i Monika Woźniak-Cichuta. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji tutaj.
Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się tutaj.
Zapraszamy na trzecią edycję konferencji dotyczącą energetyki jądrowej w Polsce, która odbędzie się 19 września na Wydziale Zarządzania UW. Dyskusje dotyczyć będą miejsca atomu w miksie energetycznym Polski, tworzenia kadr dla energetyki jądrowej, budowania potrzebnej infrastruktury oraz finansowania zarówno dużego jak i małego atomu.
Zapraszamy do rejestracji i do udziału.
Agenda wydarzenia i pełna informacja dostępna na stronie: https://nuclearconference.pl/
Organizatorem wydarzenie jest Wydział Zarządzania UW, Instytut Energetyki oraz Klub Energetyczny.
Trwa nabór dla wybitnych naukowców oraz startupowców z Mazowsza - Innowator Mazowsza. 118 tys. zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego trafi do wybitnych liderów i liderek innowacji. Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz fundacja Startup Hub Poland zapraszają do udziału w konkursie Innowator Mazowsza. Termin na zgłoszenie się do konkursu upływa 15 września.
Formularz dla kandydatów i kandydatek oraz więcej informacji o Konkursie znajduje się pod tym linkiem.
Informujemy, że rozpoczął się proces wyborczy do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk. Wybory odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października b.r. Dokonanie rejestracji wymaga zalogowania się w systemie na stronie https://esw.pan.pl/Account/Login i postępowania zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie https://pan.pl/regulamin-2/.
Zachęcamy do głosowania!
Do zadań stypendysty należeć będzie uczestniczenie w zadaniach zespołu w projekcie SONATA, a w szczególności: rozwój bazy kontaktów z rozmówcami, opracowywanie danych, narzędzi badawczych i procedur, analiza i opracowanie wyników badań, organizowanie i archiwizowanie materiałów badawczych, przygotowanie publikacji. Więcej o wymaganiach konkursowych tutaj. Zgłoszenie do konkursu wraz z wymaganymi dokumentami w postaci plików PDF należy przesłać na adres e-mail: jmajczyk@uw.edu.pl do dnia 6 października 2023 r. do godziny 15:00. Otrzymanie zgłoszenia zostanie potwierdzone zwrotnie na adres e-mail nadawcy. W tytule należy umieścić: DOKTORANT_PSYCHOLOGIA_SONATA.
Streszczenie projektu: https://ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-rankingowe/2022-09-15-opu8jisl/streszczenia/576031-pl.pdf
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15 października 2023 r. O wynikach konkursu kandydaci/kandydatki zostaną powiadomieni za pomocą poczty elektronicznej.
Jeszcze tylko do NIEDZIELI możecie zgłaszać się do Szkoły Letniej, w której udział jest BEZPŁATNY - serdecznie zapraszamy! Możecie zdobyć dodatkowe 5 punktów ECTS I PRZEŻYĆ NIESAMOWITĄ PRZYGODĘ!!!
Szkoła letnia kompetencji społecznych „W morzu umiejętności społecznych menedżera” jest projektem współfinansowanym w ramach Programu Zintegrowanych Działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego ze środków EFS w ramach PO WER. Organizatorem szkoły letniej jest Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Szkoła letnia obejmuje 8 dni szkoleniowych i odbywa się w terminie od 15 września do 23 września 2023.
APLIKUJ!
Formularz rekrutacyjny, regulamin. Formularz rekrutacyjny wraz z niezbędnymi zgodnie z regulaminem dokumentami należy przesłać na adres mailowy: kluczak@wz.uw.edu.pl.
© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl
NIP: 525-001-12-66
Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW