Pierwsze miejsce studiów Wydziału Zarządzania UW w rankingu Perspektywy 2021

Z radością i dumą informujemy o sukcesie Wydziału Zarządzania UW w tegorocznym Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy”.

W grupie kierunków ekonomicznych, w kategorii „Zarządzanie”, studia prowadzone przez Wydział Zarządzania UW zostały uznane za najlepsze w Polsce, uzyskując maksymalną liczbę 100. punktów. Najwyższe podium nasz Wydział dzieli z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejne pozycje zajęły: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Gdańska.

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w następujących sześciu kryteriach:

PRESTIŻ

• Ocena przez kadrę akademicką

ABSOLWENCI NA RYNKU PRACY

• Ekonomiczne losy absolwentów

POTENCJAŁ AKADEMICKI

• Wskaźnik kategorii naukowej

POTENCJAŁ DYDAKTYCZNY

• Akredytacje
  • Jakość przyjętych na studia

POTENCJAŁ NAUKOWY

• Publikacje
  • Cytowalność
  • FWCI (Field-Weighted Citation Impact)
  • FWVI (Field-Weighted View Impact)
  • Top 10 (Publications in Top 10 Journal Percentiles)

UMIĘDZYNARODOWIENIE

• Publikacje we współpracy zagranicznej
  • Studenci zagraniczni

KRYTERIA DODATKOWE

• Egzaminy zawodowe

Pełen tegoroczny Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2021 w grupie Zarządzanie znajduje się pod poniższym linkiem

W tegorocznej edycji Rankingu Uczelni Akademickich, Uniwersytet Warszawski zajął drugą pozycję, uzyskując 99,2 punktów. Najwyższe podium zajął Uniwersytet Jagielloński. Trzecia na podium znalazła się Politechnika Warszawska.

Pełen Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2021 znajduje się pod poniższym linkiem

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1