Pogłębiamy współpracę z biznesem – Rada Biznesu Wydziału Zarządzania wznawia prace w nowym składzie

23 września odbyło się pierwsze spotkanie Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w nowym składzie. W zebraniu, które miało miejsce w murach naszego wydziału, wzięli udział reprezentanci biznesu, gospodarki i organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Kolegium Dziekańskiego.

Głównym celem działań Rady jest tworzenie przestrzeni współpracy oraz dostosowywanie programów nauczania do wymagań praktyki biznesowej. Członkowie Rady będą także m.in. opiniować kierunki rozwoju badań naukowych oraz brać udział w prowadzonych projektach i programach edukacji menedżerskiej.

Współpraca uczelni z biznesem tworzy swego rodzaju symbiozę. - Jesteśmy świadomi, że nie da się funkcjonować w oderwaniu od biznesu. Chcemy budować rynek pracy i jak najlepiej przygotować studentów do spełnienia wymagań przyszłych pracodawców, a obecność w Radzie tak licznej grupy osób wyróżniających się znakomitymi osiągnięciami i bogatym doświadczeniem, z pewnością nam w tym pomoże – mówi prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, Dziekan Wydziału Zarządzania UW. Jedną z wielu korzyści, jakie zyskuje biznes, jest realny wpływ na sposób kształcenia przyszłej kadry menedżerskiej, a także na kierunek prowadzonych przez jednostkę badań.

Obecnym na inauguracji Członkom nowej Rady serdecznie dziękujemy!

• Anna Cudna-Wagner – Partner, Radca Prawny CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm sp. k.
  • Przemysław Gdański – Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A.
  • Igor Kaleński – Global e-Commerce Lead & CEO, BBDO Worldwide
  • Jerzy Koniecki – Prezes Zarządu Głównego, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
  • Tomasz Konik – Partner Zarządzający Deloitte w Polsce i krajach bałtyckich
  • Tomasz Michałowicz – Prezes, Współzałożyciel Fundacji JiM
  • Dr Patryk Mikucki – Wiceprezes, Global Head of Country Operations, Alexion Pharmaceuticals
  • Rafał Milewski – Prezes, Założyciel IT SQUAD
  • Maciej Panek – Prezes PANEK S.A., Założyciel PANEK CarSharing
  • Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński – Dyrektor ds. Nauki i Rozwoju Instytutu Narządów Zmysłów, Członek Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Zastępca Kierownika Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu
  • Sylwester Wybranowski – Prezes, Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”
  • Magdalena Zmitrowicz – Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Bank Pekao S.A.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu skarbowości korporacyjnej

WZ UW zaprasza do udziału w  VIII edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską z zakresu skarbowości korporacyjnej. Nagroda główna w konkursie to 4 000 zł. Można też wygrać 2 wyróżnienia po 1 000 zł.

Dr Joanna Mazur zdobyła stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej!

Z przyjemnością informujemy, że dr Joanna Mazur zdobyła prestiżowe stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendia – po raz trzydziesty – w 2022 roku otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców.

3 200 miejsc na bezpłatne kursy w ramach Stypendiów Santander - #NeverStopLearning

WZ UW zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach naszego partnera - Santander Universidades. Do wyboru są kursy z: języka angielskiego, podstaw zarządzania projektami, podstaw inwestowania na giełdzie, zrównoważonego rozwoju, czy umiejętności menadżerskich.

Konkurs na zatrudnienie pracownika doktoranta – stypendysty

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zatrudni doktoranta – stypendystę w grancie pt.: „Determinanty wpływu polityki makroostrożnościowej na wyniki działalności banków w Europejskim Obszarze Gospodarczym”.

Pierwsza uniwersytecka szkoła biznesu w Polsce zdobywa "trzy korony"!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że uzyskaliśmy akredytację AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), a tym samym zdobyliśmy tzw. „trzy korony”.

Konkurs na zatrudnienie pracownika w Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika w  Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW. Termin składania aplikacji upływa 7 czerwca 2022 r.

Nowa książka dr hab., prof. ucz. Igora Postuły

Miło nam poinformować, że dr hab., prof. ucz. Igor Postuła wydał właśnie książkę pt. „Law and International Strategic Management. Managing the Complexity of Multilevel Regulation”.

Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Seria warsztatów, portal pełen materiałów z zakresu edukacji finansowej, cykl podcastów, gra symulacyjna i wiele więcej. Podsumowujemy II edycję projektu „Mistrz Portfela”.

Poznaj WZ UW - obejrzyj nagranie z dnia otwartego online!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wirtualnego dnia otwartego, podczas którego możesz poznać WZ UW, kierowników studiów, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz jak planować karierę!

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

Zapraszamy na webinar o przedsiębiorczości akademickiej

Zapraszamy zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości akademickiej pracowników, doktorantów i studentów UW na majowy webinar organizowany przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW wraz ze spółką celową UW (UWRC sp. z o.o.).

Dzień Otwarty UW - przyjdź i dowiedz się więcej o WZ UW!

Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym UW, który odbędzie się stacjonarnie 23 kwietnia 2022 r. na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Czekamy na zainteresowanych studiami na WZ UW w hali wystawowej przy stoisku nr 27, od strony ul. Oboźnej.

EFMD Global
EQUIS1