PL EN RU

Solidarni z Ukrainą | jak włączyć się w pomoc?

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego solidaryzuje się z Ukrainą. W tym trudnym okresie, cały czas pracujemy nad tym, żeby uruchamiać kolejne formy wsparcia i realnej pomocy. Poniżej przedstawiamy informacje o tym, jak można włączyć się w pomoc.

 

Staramy się na bieżąco aktualizować spis działań prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania UW oraz inne wydziały i jednostki, a także Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania UW, Samorząd Studentów UW oraz pozostałe samorządy. Ze względu na dużą ilość inicjatyw, polecamy dodatkowo śledzić także nasze profile facebookowe.

 

Zbiórka Wydziału Zarządzania i Samorządu Studentów WZ UW

 

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów WZ UW we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych. Zbierana jest m.in. żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Przedmioty z listy można zostawiać na parterze w budynku C, przy recepcji, w specjalnie oznaczonym pudełku. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do Urzędu Dzielnicy Wilanów, skąd zostaną skierowane do potrzebujących.

 

Ponadto, Samorząd Studentów WZ UW zorganizował zbiórkę funduszy na zakup środków medycznych, koniecznych do niesienia skutecznej pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

 

Zbiórka Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

 

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Samorządem Doktorantów UW, Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Uniwersytetem Otwartym UW w ramach pomocy naszym sąsiadkom i sąsiadom z Ukrainy objętej kryzysem humanitarnym spowodowanym wojną, organizują zbiórkę produktów niezbędnej potrzeby. Nawiązano współpracę z organizacjami, które będą miały możliwość dostarczenia zebranych produktów bezpośrednio do potrzebujących – zarówno osób z Ukrainy, znajdujących się już na terenie Polski, jak i tych, które pozostały na terytorium swojego kraju.

 

Miejsce zbiórki: sala 100 w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 24, Mały Dziedziniec).

 

Godziny zbiórki: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:30, w weekend w godzinach 10:00-18:00.

 

Lista potrzebnych rzeczy 

 

Ważne: poza głównym punktem zbiórki Solidarni z Ukrainą na Kampusie Głównym, dary można również zostawiać na większości wydziałów UW oraz w części domów studenckich UW. Pełna lista takich miejsc została udostępniona na fanpejdżu Samorządu Studentów UW: https://www.facebook.com/samorzad.studentow.uw/

 

Zbiórka darów rzeczowych na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych

 

Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych z inicjatywy studentów Koła Naukowego Ad Futurum WGSR UW trwa zbiórka rzeczy potrzebnych na wsparcie naszych sąsiadów z Ukrainy. Zbierane są m.in. suchy prowiant, ciepłe ubrania, koce, pościel, środki czystości i środki higieniczne, leki i latarki. Pełna lista potrzeb i informacje o zbiórce dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/109851564939994/posts/125471473378003/?d=n
  

Zbiórka funduszy na Ukraińskie Uniwersytety

 

Osoby studiujące na Uniwersytecie Warszawskim wielokrotnie miały okazje wyjeżdżać na uniwersytety ukraińskie w ramach współpracy akademickiej. Dzisiaj nasi przyjaciele i nasze przyjaciółki z ukraińskich uczelni znajdują się w potrzebie. Jeżeli ktoś nie ma możliwości wzięcia udziału w zbiórce rzeczy lub chce pomóc dodatkowo, może przekazać wsparcie finansowe.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/fk7rjg

 

Wspólna nauka języków i poznawanie Warszawy

 

Również w Katedrze Ukrainistyki na Wydziale Lingwistyki Stosowanej uruchomione zostały dwa  programy: „Tandem”, w ramach którego organizowane są spotkania studentów, aby wspólnie uczyć się języków: polskiego i ukraińskiego oraz „Spotkajmy się”, którego celem jest pomoc konkretnym osobom czy rodzinom w poznaniu najbliższego otoczenia (pokazanie Warszawy) i adaptacji do obecnych warunków (pokazanie, jak funkcjonować w okolicy, w której mieszkają).

Osoba do kontaktu: k.jakubowska@uw.edu.pl

 

Grupa Solidarni z Ukrainą!

 

Samorząd Studentów UW zaprasza do dołączenia do grupy Solidarni z Ukrainą! – stworzonej dla studentów i studentek Uniwersytetu Warszawskiego pochodzących z Ukrainy poszukujących informacji oraz wsparcia, jak i dla studentów i studentek chcących zaangażować się w pomoc organizowaną na rzecz obywateli i obywatelek ukraińskich, którzy ucierpieli w wyniku panującej wojny.

 

SOLIDARNI możemy zrobić więcej!

 

https://www.facebook.com/groups/647287783225458/?ref=share

 

Punkt zbiórki "Solidarni z Ukrainą" w UCW


Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu jako współorganizator zbiórki "Solidarni z Ukrainą" otworzyło w swojej siedzibie punkt zbiórki, otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:30.

 

Wolontariusze UW solidarni z Ukrainą | UW volunteers in solidarity with Ukraine

 

Osoby chcące zaangażować się w działania społeczności Uniwersytetu Warszawskiego na rzecz Ukrainy, mogą dołączyć do  bazy wolontariuszek i wolontariuszy Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. 

SZCZEGÓŁY

 

Warsztaty praktyczne online "Jak rozpoznać dezinformację"

Obecnie każdy z nas mierzy się z ogromną ilością wiadomości napływających z portali informacyjnych i social mediów. Niestety wiele z nich jest tworzonych, aby wprowadzić odbiorców w błąd i wywołać chaos informacyjny. Dlatego Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu i Welcome Point zorganizowali szkolenie, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się jak weryfikować informacje.

Informacje o warsztacie w języku polskim

Termin: wtorek, 8 marca godz. 17:00-20:00
Warsztaty odbędą się online na platformie Zoom.

https://wolontariat.uw.edu.pl/rozpoznaj-dezinformacje-warsztaty/

 

Informacje o warsztacie w języku angielskim
Termin: czwartek, 10 marca godz. 17:00-20:00
Warsztaty odbędą się online na platformie Zoom.
https://welcome.uw.edu.pl/how-to-spot-and-debunk-misinformation-practical-online-workshops/ 

 

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

O nowych inicjatywach będziemy na bieżąco informować.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

więcej
Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

więcej
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

więcej
XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników