Z przyjemnością informujemy, że dr Michał Mijal zdobył grant w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0" na rozwój projektu pt. „Zgrywalizowany Pakiet Edukacyjny Food Waste Management Excellency”.
Dr Michał Mijal jest autorem wielu gier edukacyjnych, a teraz - dzięki wyróżnieniu w III edycji konkursu Uniwersyteckiego Ośrodka Rozwoju Technologii - będzie mógł dokończyć prace nad prototypem nowej.
Jak tłumaczy sam autor – „istotą projektu jest wykonanie gry planszowej i opracowanie do niej materiałów edukacyjnych na temat gospodarowania odpadkami spożywczymi i planowania zbalansowanej diety”.
Projekt zakłada przygotowanie i wprowadzenie na rynek opartego na najnowszej wiedzy naukowej pakietu edukacyjnego (gry i materiałów edukacyjnych) - m.in. dla szkół, a także rodzin – który w sposób kompleksowy pomoże popularyzować wiedzę w przystępny sposób. Pozwoli on dzieciom poznać zasady komponowania zbilansowanych posiłków w sposób, który jest jednocześnie ekonomiczny, jak i ekologiczny.
- Zdobycie grantu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Po raz pierwszy mam możliwość sprawdzić rynkowy potencjał gier edukacyjnych, które dotychczas tworzyłem i udostępniałem wyłącznie w ramach projektów popularyzatorskich. A ponieważ gry planszowe są mi bardzo bliskie i zawodowo, i hobbystycznie, cieszę się z tego powodu podwójnie – mówi dr Mijal.
Cel gry to nauka ekonomii oraz zasad zdrowego odżywiania i zero-waste przez zabawę. W atrakcyjny sposób ma przedstawiać zdrowe wzorce, dzięki czemu wesprze szkoły i rodziców w procesie długofalowej edukacji prozdrowotnej i proekologicznej. Dodatkowo gra uczy, jak zarządzać portfelem i czasem.
Serdecznie gratulujemy!
Niżej uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy prototyp gry dr Mijala
15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.
Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.
Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.
Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.
Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.
Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.
Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.
Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.
© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl
NIP: 525-001-12-66
Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW