Doktorantka WZ UW autorką wyróżnionej pracy w konkursie NBP i UEP!

Z przyjemnością informujemy, że doktorantka Wydziału Zarządzania UW - mgr Edyta Wojciechowska – została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Narodowego Banku Polskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na najlepszy artykuł naukowy na temat wpływu kryzysu pandemicznego na system finansowy w Polsce.

Temat, który podjęła mgr Wojciechowska pod kierunkiem promotor dr hab., prof. ucz. Renaty Karkowskiej brzmi: „Wpływ kryzysu pandemicznego na relację między rentownością a płynnością banków komercyjnych w Polsce”.

- Znalezienie się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu dla doktorantów, jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Ten sukces nie miałby miejsca bez wsparcia mojej Pani Promotor Prof. Renaty Karkowskiej. Jest to szczególna motywacja do kontynuowania badań sektora bankowego, będącego głównym przedmiotem moich zainteresowań. Temat, z którym należało nam się zmierzyć w tegorocznej edycji konkursu na artykuł naukowy, dotyczył wpływu pandemii na rynek finansowy w Polsce. Jest to niewątpliwie aktualny wątek, którego eksplorowanie w gronie naukowym tak naprawdę dopiero się rozpoczyna i jest bazą do zestawiania ze sobą tendencji sektora bankowego w sytuacjach kryzysowych – mówi Edyta Wojciechowska.

O konkursie

Konkurs był realizowany przez Instytut Finansów UEP w ramach projektu pt. System finansowy w Polsce w obliczu kryzysu pandemicznego, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

W konkursie mogły wziąć udział młodzi naukowcy (do 35. roku życia) uczelni ekonomicznych oraz wydziałów ekonomicznych.

Praca mgr Wojciechowskiej została wyróżniona przez komisję spośród 12 rozpatrywanych artykułów, które zostały zaakceptowane po ocenie formalnej.

Edyta Wojciechowska ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na naszym Wydziale, jest na I roku w Szkole Doktorskiej, oraz jako przedstawiciel doktorantów zasiada w Radzie Dydaktycznej WZ.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1