PL EN RU

6 najpopularniejszych publikacji Sekcji Wydawniczej WZ UW

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który wypada 23.04.22 zachęcamy, by zapoznać się z nowościami naszej prężnie działającej Sekcji Wydawniczej WZ UW, która przygotowała specjalnie na tę okazję zestawienie TOP 6 najpopularniejszych publikacji.

  • Transformacja energetyczna i klimatyczna – wybrane dylematy i rekomendacje (2021) pod redakcją: prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka, dr. Michała Kurtyki, dr. hab. Grzegorza Tchorka

To oryginalna pozycja naukowa poruszająca ważne i aktualne tematy, m.in. wyzwań, przed jakimi stoi współczesna cywilizacja, w celu ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatu.

Szczególnie polecamy studentom, doktorantom, a także samorządom lokalnym, potrzebującym wiedzy o transformacji energetycznej!

 

  • Mikroekonomia (2016) i Mikroekonomia. Zbiór zadań (2022) autorstwa dr. hab., prof. ucz. Tomasza Zalegi

Obie części stanowią kompleksowe połączenie – merytoryczny podręcznik i zbiór zadań, które poruszają zagadnienia skorelowane z programem mikroekonomii realizowanym w większości uczelni ekonomicznych w Polsce. Polecamy szczególnie studentom studiów ekonomicznych, takich jak ekonomia, analityka społeczna, bankowość i ubezpieczenia, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, gospodarka przestrzenna, logistyka oraz zarządzanie.

 

  • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa – teoria i praktyka (2020) pod redakcją dr. Rafała Cieślika, prof. dr hab. Marty Postuły

To książka o sztuce prowadzenia działalności gospodarczej, problematyki finansów pomiotów, a także zagadnień z tego obszaru w aspektach teoretycznym i praktycznym.

  • Zasada zaspokajania bytowych i socjalnych potrzeb pracownika w zakładowych źródłach prawa pracy w odniesieniu do rodzicielstwa (2021) autorstwa dr. hab., prof. ucz. Krzysztofa Walczaka, dr Barbary Godlewskiej-Bujok

To doceniona przez specjalistów z dziedzin polityki społecznej i prawa pracy monografia, która przybliża empiryczną ocenę polityk stosowanych przez przedsiębiorstwa w zakresie świadczeń rodzicielskich. Polecamy wszystkim przedsiębiorcom, ponieważ podejście zaproponowane przez autorów może pomóc w praktyce zarządzania firmą.

 

Open Access

 

  • W kierunku organizacji uczącej się. Transformacja organizacyjna na przykładzie jednostki administracji publicznej (2021) autorstwa: dr. hab., prof. ucz. Jacka Pasiecznego, dr. Tomasza Rosiaka

Publikacja ma celu ukazanie procesu wdrażania zasad organizacji uczącej się w organizacjach sektora publicznego w wymiarze praktycznym. Jest również próbą opisu procesów, które wciąż zachodzą. Polecamy szczególnie zarządzającym podmiotami publicznymi – monografia może okazać się wyjątkowo pomocna przy reformowaniu tego typu jednostek.

 

Open Access

 

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

więcej
Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

więcej
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

więcej
XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników