PL EN RU

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS 2. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

 

- Odwiedziło nas prawie 650 uczniów z 19 szkół średnich z woj. mazowieckiego. Zajęcia bardzo udane, młodzież poznała Wydział i poczuła „ducha studiowania” – mówi dr Adam Chmielewski, kierownik projektu "ZAFIOS 2 - Edukacja ekonomiczna w zakresie zarządzania finansami osobistymi" (akronim ZAFIOS odnosi się do Zarządzanie Finansami Osobistymi), który w imieniu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Narodowego Banku Polskiego zaprosił do udziału licea ogólnokształcące i szkoły średnie o profilach ekonomicznych.

 

- To już druga edycja projektu, pierwsza odbyła się w trakcie pandemii, więc zajęcia były on-line. Wreszcie mogliśmy się spotkać na żywo i pokazać nasz budynek i sposoby prowadzenia zajęć. Były wykłady i całodniowe warsztaty, a do tego wszystkich poczęstowaliśmy tradycyjnymi już we współpracy z liceami pączkami oraz obdarowaliśmy uczniów grami – dodaje dr Chmielewski.

 

Praktyczna wiedza w formie gry

 

Głównym celem projektu było przedstawienie wiedzy ekonomicznej młodzieży w przystępny sposób.  W pierwszej edycji powstała więc na WZ UW gra edukacyjna „Saldo”, która w przystępny sposób pomaga w wizualizacji decyzji i procesie planowania życiowych kamieni milowych. W drugiej edycji projektu odbyły się zajęcia, warsztaty, a także wspólne rozgrywki "Saldo".

 

Druga część zakończonej właśnie edycji projektu zakładała zajęcia dla nauczycieli szkół średnich. Podczas webinarów autorzy ZAFIOS2 z WZ UW zaprezentowali grę „Saldo” i możliwe scenariusze lekcyjne nauczycielom, a także rozesłali egzemplarze do szkół z założeniem, że zostaną one wykorzystane podczas zajęć z uczniami i udostępnione w szkolnej bibliotece.

 

II edycja projektu była zrealizowana przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego dzięki dofinansowaniu w ogólnopolskiego konkursu Narodowego Banku Polskiego "Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II".

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt.

 

Warto dodać, że projekt ZAFIOS jest realizowany we współpracy z innym równolegle prowadzonym na WZ UW projektem klas partnerskich, który od 2018 r. prowadzi dr Michał Możdżeń-Marcinkowski.

 

- Dzięki obu tym inicjatywom prezentujemy Wydział i zachęcamy licealistów, by wstąpili w szeregi naszych studentów. Wypowiedzi wielu uczniów wskazują, że przekonaliśmy ich do kandydowania na nasze studia - ocenia dr Chmielewski.

 

 

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

więcej
Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

więcej
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

więcej
XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników