PL EN RU

Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Zakończył się projekt „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II. - Naucz się z nami jak zostać „Mistrzem” swojego portfela” realizowany przez WZ UW. Głównym celem projektu było zwiększenie wiedzy w zakresie bezpiecznego zarządzania finansami osobistymi, inwestowania, a także ryzyka, jakie się z nim wiąże wśród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

- Kończymy projekt „Mistrz Portfela” z poczuciem satysfakcji, ponieważ 220 uczniów z 8 szkół otrzymało kompleksową wiedzę finansową w zakresie oszczędzania oraz bezpiecznego inwestowania w przystępny sposób – m.in. za pomocą gry decyzyjnej – ocenia kierownik projektu dr Rafał Cieślik z Katedry Finansów i Rachunkowości WZ UW.

 

Autorzy projektu - kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości prof. dr hab. Marta Postuła i kierownik projektu dr Rafał Cieślik – zaprosili do udziału uczniów z miast położonych w 4 województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim, o liczbie mieszkańców nie wyższej niż 50 000 osób.

 

Dla maksymalizacji efektów dydaktycznych prowadzący zrealizowali projekt łącząc edukację stacjonarną z zastosowaniem e-learningu, warsztatów, podcastów i gry decyzyjnej.

 

Zrealizowane cele

 

- Tytuł projektu nawiązuje do popularnego cytatu Johna C. Maxwella „…Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły…”. Zgodnie z tą maksymą nie jest ważne od jakiej kwoty zaczynamy oszczędzanie, ale że skrupulatnie i regularnie oszczędzamy. Zależało nam, by uczniowie wzięli to sobie do serca, bo w Polsce widoczny jest trend spadku oszczędności. Gdy w 2021 r. ankieterzy Krajowego Rejestru Długów pytali o oszczędności respondentów, dowiedzieli się, że jedna czwarta ich nie ma. W styczniu 2022 r. ta liczba wzrosła do 43%. Cieszy więc nas niezmiernie, że po zakończonych zajęciach usłyszeliśmy od uczniów, że pogłębili wiedzę w zakresie instrumentów inwestycyjnych, działania rynku kapitałowego, a także zyskali większą świadomość na temat ryzyka finansowego i oszustw finansowych. Od nauczycieli z kolei usłyszeliśmy, że przedstawione koncepcje i nowoczesne metody pozwolą im wspierać innych nauczycieli i szkoły. Takie głosy napawają nas optymizmem, bo dobry program realizuje swoje założenia i zbiera recenzje, które upowszechniają pozytywne modele nauczania – a to na tym nam najbardziej zależy – ocenia dr Rafał Cieślik.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

 

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

więcej
Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

więcej
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

więcej
XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników