PL EN RU

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

 

Według rankingu wśród uczelni niepublicznych pierwsze miejsce zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Natomiast wśród publicznych uczelni zawodowych najlepszą okazała się  Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 

i jest to już jego 23. edycja. Nadzór nad jego przebiegiem sprawuje kapituła kierowana przez prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk. Zestawienie obejmuje cztery rankingi: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Ranking Kierunków Studiów.

 

Uczelnie oceniane są według 29 wskaźników, które sklasyfikowane są odpowiednio w siedmiu kategoriach: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Innowacyjność, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie. 


Jest to jeden z najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Ponadto posiada on międzynarodowy certyfikat jakości „IREG Approved”, który przyznano jedynie czterem takim rankingom na świecie.

 

W klasyfikacji uczelni akademickich dominują kryteria związane z aspektami badawczymi, podczas gdy w rankingach uczelni niepublicznych i zawodowych bardziej istotne są kryteria związane z praktycznym charakterem studiów prowadzonych w tych uczelniach, m.in. ekonomiczne losy absolwentów (ELA) i studia podyplomowe.

 

Natomiast ranking kierunków studiów to przede wszystkim informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. Ranking ten obejmował w tym roku aż 73 grupy kierunków studiów (dodatkowo dwa nowe: ratownictwo medyczne i ogrodnictwo) w 9. dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne (z wyjątkiem kierunków artystycznych). W zależności od ocenianego kierunku ranking ten składał się z 12-13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów, których waga zależała od specyfiki kierunku.

 

Na pierwszym miejscu wśród uczelni prowadzących najlepsze studia w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów znalazł się Uniwersytet Warszawski, który prowadzi aż 20 kierunków. Drugie miejsce zajęła Politechnika Warszawska (16 kierunków) oraz na trzecie miejsce - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (14 kierunków).

 

Dla Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to powód do satysfakcji i dumy, że mógł współtworzyć ten sukces!

 

Wydziału Zarządzania UW jest pierwszą uniwersytecką szkołą biznesu w Polsce z trzema akredytacjami: AACSB, AMBA, EQUIS, co potwierdza międzynarodową rangę i jakość dyplomu ukończonych studiów.

 

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022 jest zawsze wnikliwie analizowany przez władze uczelni i środowisko akademickie w Polsce. Jednak przede wszystkim jego wyniki śledzone są przez maturzystów, którzy podejmują właśnie jedną ze swoich najważniejszych decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów. Na pewno ranking ten jest dla nich ważnym życiowym drogowskazem.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 14.06.2023 r. o godz. 16:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, w sali B205 - mgr Magdaleny Simkowskiej-Gawron. Tytuł rozprawy: Impact of career advancement on work-life balance – gender differences.

 

Link do uczestnictwa w publicznej obronie rozprawy doktorskiej zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: sd@wz.uw.edu.pl. Rejestracja uczestników będzie otwarta od godz. 9:00 w dniu 02.06.2023 do godz. 15:00 w dniu 13.06.2023 r.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 14.06.2023 o godz. 14:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, w sali B205, mgr. Dominica Schulze. Tytuł rozprawy: Individual differences in preferences for shared leadership.


Link do uczestnictwa w publicznej obronie rozprawy doktorskiej zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: sd@wz.uw.edu.pl. Rejestracja uczestników będzie otwarta od godz. 9:00 w dniu 02.06.2023 do godz. 15:00 w dniu 13.06.2023 r.

więcej
Absolwenci WZ UW laureatami konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Organizowany przez Uniwersytet Warszawski konkurs "Przedsiębiorca Roku UW" skierowany jest do absolwentów i studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy realizują swoje kariery naukowe z sukcesem, ale także kształtują rynek pracy i realizują swoje twórcze pomysły. W tym roku odbyła się VI Edycja Konkursu, w której laureatami zostali absolwenci Wydziału Zarządzania:

  • dr Adam Manikowski (dyrektor zarządzający Żabka Polska) otrzymał Wyróżnienie specjalne Komisji i Kapituły "za stosowanie dobrych praktyk biznesowych w dynamicznie rosnącej organizacji"
  • Łukasz Smoliński (założyciel i dyrektor generalny DESEO Patisserie & Chocolaterie) otrzymał tytuł finalisty w kategorii Master Of Business

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

więcej
Webinar "Dokumenty aplikacyjne - twoja przepustka do wymarzonej pracy"

Wakacje to dla wielu młodych ludzi czas poszukiwania dodatkowej pracy, a także staży czy praktyk związanych z kierunkiem studiów. Kluczowe w procesie szukania są dobrze napisane dokumenty aplikacyjne i zaprezentowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Wasze wątpliwości w tych kwestiach rozwieje webinar "Dokumenty aplikacyjne - twoja przepustka do wymarzonej pracy", na który już teraz serdecznie zapraszamy!

 

Marta Prokopek-Pyśk - doradca kariery Biura Karier i Absolwentów WZ UW, specjalista i praktyk HR, w ciągu półtorej godziny opowie o najistotniejszych kwestiach związanych z pisaniem CV i listu motywacyjnego, pokaże od kuchni, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i czego można się na niej spodziewać, a także odpowie na nurtujące uczestników pytania z obszaru rekrutacji.

 

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM

Identyfikator spotkania: 998 8006 9910

Kod dostępu: 389435

Dołącz przez Skype for Business

https://wzuw.zoom.us/skype/99880069910

 

Zapraszamy!

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Pracowni Procesów i Struktur Zarządzania (Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania) - WZ/SD-70/2023

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Pracowni Procesów i Struktur Zarządzania (Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania) - WZ/SD-70/2023.

 

Zgłoszenia należy wysyłać na adres wz@wz.uw.edu.pl lub na adres Wydziału Zarządzania, ul. Szturmowa 1/3, 02-678 w Warszawie (pokój 207B) w terminie do 15 lipca 2023 roku. Konkurs zostanie roztrzygnięty najpóźniej do 30 września 2023.

więcej
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023

W tym roku finał odbył się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, z czego jesteśmy dumni. Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom i trzymamy kciuki za rozwój dalszej kariery i przedsiębiorczości!

 

A oto zwycięzcy:

  • Grand Prix – Miniprzedsiębiorstwo Praktymarket z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, pod kierunkiem Pani Agaty Gołąb
  • II miejsce – Miniprzedsiębiorstwo Team-Puffy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, pod kierunkiem Pani Tatiany Glapiak
  • III miejsce – Miniprzedsiębiorstwo artMart z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskie-Curie w Strzelinie, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bodak
  • Nagroda za najlepszy spot reklamowy wędruje do zespołu Find a Game z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, pod kierunkiem Pani Tatiany Glapiak
  • Nagroda Fedex Acces Award trafia do Miniprzedsiębiorstwo Praktymarket z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, pod kierunkiem Pani Agaty Gołąb
  • Euroclear Trusted Company Award wędruje do Miniprzedsiębiorstwa Team-Puffy z Włocławka, pod opieką Pani Tatiany Glapiak
  • Nagroda indywidualna Avanade Leadership Award trafiła do Aleksandry Tarary z Miniprzedsiębiorstwa CakeBreak
więcej
WZ UW partnerem wydarzenia XI Cashless Congress Digital Era

Wydział Zarządzania UW jest partnerem naukowym wydarzenia XI Cashless Congress Digital Era. Na miejscu obecna jest liczna reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Nowoczesnej Bankowości „Fintech” z dr. hab. Jakubem Górką, która promuje monografię „Fintech Miscellanea” oraz nasz Wydział.

więcej
III Forum Dobrych Praktyk

Zapraszamy wykładowców, doktorantów oraz zainteresowanych pracowników Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w III Forum Dobrych Praktyk, organizowanym wspólnie przez Centrum Kompetencji Cyfrowych i Biuro Innowacji Dydaktycznych w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni. Spotkanie odbędzie się online 27 czerwca 2023 r. i będzie miało charakter międzynarodowy.

 

Na propozycje wystąpień organizatorzy czekają do 12 czerwca.

 

Wszystkie informacje na temat Forum Dobrych Praktyk znajdą Państwo na stronie.

 

Zapraszamy do kontaktu: fdp-ckc@uw.edu.pl

więcej
Marketing Day na WZ UW

Lubisz marketing? Chcesz eksplorować najnowsze trendy reklamowe? A może po prostu ciekawi cię to, jak najlepiej rozpromować swój produkt? Razem z Samorządem Studentów Wydziału Zarządzania UW zapraszamy na „Marketing Day” organizowany przez Samorząd Studentów Wydziału Uniwersytetu Warszawskiego.. Tegorocznym tematem wydarzenia są „Trendy, które rewolucjonizują świat marketingu”. Spotkajmy się 1 czerwca od 15:00 do 20:00 na Wydziale Zarządzania! Będziecie mogli uczestniczyć w prelekcjach i szkoleniach przeprowadzonych przez prelegentów oraz korzystać z ich rad oraz wieloletniego doświadczenia.

 

Więcej szczegółów o wydarzeniu tutaj.

więcej
Grant w konkursie SONATA 18 dla WZ UW

Narodowe Centrum Nauki przedstawiło wyniki kolejnych edycji konkursów OPUS i SONATA. Wśród laureatów jest 41 naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, w tym dr Julita Majczyk z Wydziału Zarządzania, która otrzymała grant w konkursie SONATA 18. SONATA skierowana jest do badaczek i badaczy ze stopniem doktora, uzyskanym od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem i ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań.

 

Dr Julita Majczyk jest kierownikiem projektu "Przywództwo promujące zdrowie: Uwarunkowania, praktyka, skutki", za który przyznano grant w wysokości 355 112 zł.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

więcej
Umowa o pracę sportową

Polecamy państwa uwadze monografię dr. Michala Matuszaka z naszego wydziału pt. „Umowa o pracę sportową", która właśnie sie ukazała. Autor ma na celu przedstawienie odpowiedzi na dwa fundamentalne pytania. Po pierwsze, czy w realiach XXI w. sportowiec może skutecznie świadczyć swoją pracę na podstawie umowy o pracę w jej obecnym brzmieniu oraz po drugie, czy zasadne, a być może nawet konieczne, jest wprowadzenie nowego rodzaju umowy, tzw. umowy o pracę sportową, która dedykowana byłaby profesjonalnym sportowcom.

 

Zachęcamy do lektury!

więcej
Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023"

25.05-26.05 (czwartek-piątek) na Wydziale Zarządzania UW odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu "Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023", który jest wynikiem programu edukacyjnego adresowanego do uczennic i uczniów liceów, techników. Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do funkcjonowania na rynku pracy, w tym prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

 

26.05 (piątek) w godzinach 13:00-15:00, w budynku A, II p. zapraszamy do odwiedzenia stoisk "Młodych Przedsiębiorców".

 

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników