PL EN RU

Zapomoga

Zapomoga jest formą doraźnej, bezzwrotnej pomocy, przyznawanej na wniosek studenta, który (łącznie spełnia trzy kryteria): 

  1. z przyczyn losowych
  2. przejściowo
  3. znalazł się w trudnej sytuacji materialnej.


Zapomogę możesz otrzymać nie więcej niż dwa razy w roku akademickim, ale z jednego tytułu możesz otrzymać zapomogę tylko raz! (Np. jeśli Twój dom się spali  i otrzymasz zapomogę to kolejny wniosek o zapomogę z tytułu pożaru zostanie pozytywnie rozpatrzony tylko jeśli odbudowany dom spali się po raz kolejny. Jednak jeśli w tym samym roku dodatkowo Twój dom nawiedzi powódź nie otrzymasz zapomogi, bo limitem są dwie zapomogi, niezależnie od kwoty.)

Jeśli studiujesz równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymać zapomogę z tytułu tego samego zdarzenia tylko na jednym z kierunków

Maksymalna kwota jaką możesz dostać to 5500 zł. Zapomogi do 1000 zł przyznaje wydziałowa komisja stypednialna, na wyższe kwoty musi zgodzić się Sekcja Socjalna ZSS UW.

Pamiętaj, że aby złożyć wniosek o zapomogę  musisz przedstwić Oświadczenie o dochodach za rok podatkowy poprzedzający r.a. w którym studiujesz! (Oba dokumenty wypełniasz je w USOSweb, drukujesz przynoszisz do Sekcji Socjalnej UW)

Więcej informacji jak zawsze w Regulaminie przyznawania świadczeń pomocy materialnej studentom UW (patrz Akty prawne).

EQUIS
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników