PL EN RU

dr

Michał Zdziarski

Dyżur
B408 Sem. zimowy 2017/18 - czwartek 15.00 - 16.00
Telefon
22/ 55 34 117

Badanie restauracji - ćwiczenia Zarządzanie Strategiczne

2017-11-04

Drodzy studenci,

 

Od późnych godzin wieczornych wczoraj serwis Kampus jest niedostępny, co zgłaszało mi kilkoro studentów. Ja również nie mam dostępu do wyników Waszych obserwacji i nie mogłem ich połączyć w arkusz pozwalający wykonać dalsze części analizy. Zwróciłem się do administratora systemu o wyjaśnienie sytaucji i przywrócenie funkcjonalności serwisu. Wobec niezależnego ode mnie opóźnienia w udostępnieniu Wam arkusza niezbędnego do przygotowania dość obszernej analizy na kolejne ćwiczenia zdecydowałem, że:

 

1) przedłużę termin oddania prac obserwacji restauracji o 1 dzień roboczy od momentu, kiedy administrator potwierdzi działanie systemu.

2) termin wykonania analiz grup strategicznych restauracji i projektu lokalu, który Waszym zdaniem odniesie sukce na warszawskim Mokotowie przełożymy na zajęcia 14 listopada.

3) na najbliższe ćwiczenia przygotuję dla Państwa zadanie nie wymagające dodatkowych przygotowań

 

Mam nadzieję, że dłuższy termin oddania prac pozwoli przygotować Wam lepsze analizy i ciekawsze propozycje strategii restauracji, które Waszym zdaniem mogłyby odnieść sukces na warszawskim Mokotowie. Polecam zapoznanie się z metodologią analiz grup strategicznych, która jest opisana w książce Prof. K. Obłója "Strategia Organizacji".

 

Michał Zdziarski

 

 

 

Zadanie "Globalizacja wokół nas"

2017-10-14

 Badania terenowe mają być wykonane w czasie 1 godzinnego spaceru Człowiek porusza się z przeciętną prędkością 5 km na godzinę.

 Celem badań terenowych jest przedstawienie znaków globalizacji występujących  w mikroskali – na badanym terenie, który przemierzycie pokonując odcinek ok. 5  kilometrów. Badanie należy wykonać w parach lub trójkach.

 Waszym celem jest przygotowanie reportażu fotograficznego przedstawiającego obrazy globalizacji. Posłużymy się metodą socjologii wizualnej do analizy zjawiska (Sztompka, 2005).

 W reportażu ma znaleźć się 10 zdjęć, które Waszym zdaniem najlepiej ilustrują występowanie procesów globalizacji w badanej okolicy siedziby MCZ UW.

  Proszę o wybranie z nich jednego zdjęcia, które Waszym zdaniem jest najlepszym symbolem globalizacji jaki napotkaliście. Wybór należy uzasadnić i opisać krótko trend/zjawisko zilustrowane na zdjęciu. Jutro zaczniemy od omówienia reportażu.

 Zdjęcia należy wykonać osobiście i poświadczyć ich autorstwo podpisując autora każdego z przesłanych zdjęć. Przedstawienie zdjęć zamieszczonych w Internecie jako własnych jest naruszeniem zasad.

 Raport z pracy powinien mieć formę prezentacji i składać się z max. 15 slajdów: 1. opis trasy wykonania zadania zaznaczonej na wydruku mapy google, 2. skład grupy realizującej badanie terenowe, czasu wykonania zadania, 10 kolejnych slajdów (3-13) zdjęcia podpisane przez ich autorów, 14 slajd przedstawiający wybór zdjęcia „symbolu globalizacji” z uzasadnieniem, 15) krótka charakterystyka zjawiska ilustrowanego przez to zdjęcie z podaniem wykorzystanych źródeł informacji na ten temat.

 Termin oddania zadania: 15 października 20.00

 Zadanie należy zamieścić na : http://eNauka.wz.uw.edu.pl

 Kurs: Strategie firm międzynarodowych 2017/2018: http://enauka.wz.uw.edu.pl/course/view.php?id=30

 Zadanie zamieszcza każdy wykonawca ze swojego konta. Maksymalny rozmiar pliku: 1MB (zdjęcia muszą być „lekkie”

 Prace wykonane w ramach tego zadania mogą być wykorzystane do badań naukowych, które nie mają komercyjnego charakteru i nie są finansowane z żadnych źródeł zewnętrznych

AASBI
Uniwersytet Warszawski
PRME
MBA
Ceeman
ACCA
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników