PL EN RU

Opis - Zarządzanie Zaoczne Innowacyjne Technologie w Biznesie

Cel studiów

Głównym celem studiów jest zapewnienie wiedzy w zakresie problemów zarządzania wdrożeniem zintegrowanych systemów informatycznych oraz metodami rozwiązywania tych problemów dla osób pracujących na stanowiskach szczebla kierowniczego. W trakcie studiów słuchacze poznają elementy wybranych metodyk projektowania i wdrażania systemów zintegrowanych oraz praktyczne doświadczenia w tym zakresie.

 

Struktura studiów została skonstruowana w taki sposób, by podstawy teoretyczne z obszaru zarządzania wdrożeniami systemów zintegrowanych zostały uzupełnione o praktyczne aspekty tego zagadnienia, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych umiejętności menedżerskich (interpersonalnych). Realizacja tego założenia, została zapewniona poprzez zaangażowanie kadry naukowej Wydziału Zarządzania UW oraz zewnętrznych ekspertów, którzy zdobyli doświadczenie praktyczne przy wdrożeniach systemów informatycznych w takich sektorach jak bankowy, ubezpieczeniowy, telekomunikacyjny czy usługowy.

 

Sylwetka kandydata

Studia skierowane są do:

  • menedżerów projektów, chcących uzyskać dogłębną wiedzę na temat kierowania i wdrażania projektów informatycznych,
  • menedżerów średniego i wyższego szczebla, chcących podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie właściwego wykorzystania zaimplementowanych systemów informatycznych;
  • specjalistów zaangażowanych we wdrażanie systemów informatycznych.

 

Sylwetka absolwenta

 

Wiedza - absolwent tych studiów posiada wiedzę z zakresu metod wdrożenia systemów informatycznych zarządzania, problemów i ograniczeń z tym związanych oraz sposobów minimalizacji skutków negatywnych zjawisk towarzyszących wdrożeniom. Oprócz wiedzy czysto informatycznej, dysponuje wiedzą z zakresu zarządzania zespołami ludzkimi oraz innowacjami organizacyjnymi, w tym informacjami o możliwościach zastosowań w tym procesie mediów społecznościowych.

 

Umiejętności: absolwent studiów jest w stanie zarządzać zespołem projektowym, potrafi samodzielnie analizować i doskonalić procesy biznesowe w organizacji, wskazać efekty wdrożenia systemów informatycznych w organizacji oraz interpretować informacje przydatne w biznesie.

 

Kompetencje społeczne: absolwent potrafi w praktyce posługiwać się wspólnym językiem z analitykami, projektantami i wdrożeniowcami w trakcie procesów analizy i wdrożenia systemu, wykorzystywać wiedzę z zakresu innowacyjności organizacyjnej i technologicznej, oraz przekonywać do korzyści z prawidłowego wdrożenia zintegrowanych systemów zarządzania w organizacji.

 

Szczególną uwagę przywiązuje się do prowadzenia zajęć o charakterze praktycznym. Doświadczenie wykładowców w tym zakresie wynika z ich pracy przy zarządzaniu zespołami projektowymi oraz tworzeniu i wdrażaniu systemów informatycznych zarządzania.

 

Absolwenci tych studiów będą przygotowani do pracy w:

  • przedsiębiorstwach działających na rynku polskim (zarówno polskich, jak i zagranicznych) – głównie w pionach zarządzania, informatyki i sprzedaży,
  • firmach informatycznych jako: analitycy systemów informacyjnych przedsiębiorstw, projektanci systemów zarządzania wspomaganych mediami informatycznymi i wdrożeniowcy systemów informatycznych w organizacjach gospodarczych, kierownicy projektów informatycznych i doradcy,
  • biurach i firmach doradztwa gospodarczego, jako specjaliści od zastosowań systemów informatycznych w gospodarce,
  • organach samorządu terytorialnego (w gminach, powiatach, województwach) – w komórkach rozwoju regionalnego i przy wprowadzaniu mediów społeczeństwa informacyjnego do praktyki ich działania,
  • oraz prowadzenia własnej działalności, zwłaszcza w wirtualnej przestrzeni gospodarczej.

Kierownik studiów

prof. zw. dr hab. Witold Chmielarz

Dyżury

Sem. zimowy 2017/18 - informacja w ogłoszeniach wykładowcy

Kontakt

Tel: 22/ 55 34 162 E-mail: witek@wz.uw.edu.pl

Dziekanat studiów

Pokój: C203
Telefon: (22) 5534181
E-mail: psm@wz.uw.edu.pl

Godziny przyjęć:
pon., wt. - nieczynny
śr., czw. - 10.00 - 14.00
pt. 12.00 - 18.00 (w dniach zjazdów PSM)
sob. 08.00 - 16.00 (w dniach zjazdów PSM)
niedz. 08.00 - 12.00 (w dniach zjazdów PSM)
EQUIS
AASBI
Uniwersytet Warszawski
PRME
MBA
Ceeman
ACCA
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników