Sieć bezprzewodowa WiFi – eduroam

Eduroam jest ogólnoeuropejską akademicką siecią bezprzewodową, zapewniającą darmowy dostęp do Internetu pracownikom i studentom Uniwersytetu Warszawskiego, oraz użytkownikom innych uczelni i jednostek akademickich.

Dzięki eduroam użytkownik, po jednorazowym skonfigurowaniu swojego urządzenia sieci bezprzewodowej (notebooka, palmtopa, telefonu komórkowego), może korzystać z podłączenia do Internetu w wielu miejscach, bez konieczności wpisywania za każdym razem nowych ustawień dla sieci bezprzewodowej. Zawsze kiedy w zasięgu jest sieć eduroam, użytkownik może z niej skorzystać, niezależnie od miejsca.Dodatkowym atutem jest zwiększone bezpieczeństwo użytkownika dzięki automatycznemu szyfrowaniu danych.

Użytkownik eduroam otrzymuje też możliwość podłączenia się do Internetu na innych uczelniach uczestniczących w projekcie eduroam, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Pomoc

Aby uzyskać więcej informacji o sieci eduroam i możliwościach korzystania z niej, prosimy zapoznać się z informacjami na stronie:
https://eduroam.uw.edu.pl/