Public institutions

PhD Gertruda Uścińska <br> President of ZUS


PhD Gertruda Uścińska <br> President of ZUS
prof. dr hab. Gertruda Uścińska
Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

Profesor doktor habilitowany, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, kierownik Zakładu Zabezpieczenia Społecznego w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, profesor w Zakładzie Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Członek Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk, ekspert w programach badawczych uczelni wyższych i instytutów naukowo-badawczych państw członkowskich Unii Europejskiej (uniwersytety w Antwerpii i Gandawie, Instytut Maksa Plancka i in.) w związku z realizacją programów unijnych (Consensus, Special, LAW, trESS, FreSsco), kierownik i ekspert w projektach polskich i międzynarodowych. Autorka wielu publikacji z zakresu polityki społecznej, zabezpieczenia społecznego, ubezpieczenia społecznego, prawa europejskiego.

 Katarzyna Łażewska-Hrycko<br>Główny Inspektor Pracy


 Katarzyna Łażewska-Hrycko<br>Główny Inspektor Pracy
Katarzyna Łażewska-Hrycko
Radca prawny

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Z Państwową Inspekcją Pracy związana od 2000 r.

Po odbyciu aplikacji inspektorskiej i złożeniu egzaminu inspektorskiego w 2001 r. pracowała w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku. W kwietniu 2016 r. związała się zawodowo z Radą Dialogu Społecznego, gdzie objęła stanowisko Dyrektora Biura Rady. 10 lutego 2021 r. powołana przez Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek na stanowisko Głównego Inspektora Pracy.

W ramach pracy zawodowej koncentruje się na obszarach prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia. Współpracuje z organizacjami związków zawodowych i pracodawców oraz z partnerami instytucjonalnymi na forum regionalnym i krajowym. Specjalizuje się w czasie pracy i wynagrodzeniach. Nadzorowała rejestrację zakładowych układów zbiorowych pracy oraz działań wynikających z przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Współpracuje z Kancelarią Prezydenta RP, Sejmem, Senatem i Radą Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Wieloletni wykładowca na konferencjach i szkoleniach w ramach promowania prawnej ochrony pracy.

PhD, Associate Professor Sebastian Skuza <br>Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów


PhD, Associate Professor Sebastian Skuza <br>Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
prof. UW dr hab. Sebastian Skuza
Ministerstwo Finansów

 

Absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji i Szkoły Głównej Handlowej. Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r, a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitacje w 2016 r. Stypendysta IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF.

Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. W latach 1997-2012 pracował w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz oraz Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów. W latach 2006-2013 członek Rady Giełdy. Od 2007 r. związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, a następnie Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Biura Zgodności. W latach 2010-2012 reprezentował ministra właściwego do spraw instytucji finansowych w Międzyresortowym Komitecie Bezpieczeństwa Finansowego, działającym przy Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej. Był członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Od 2017 r. zasiada w Komisji Etyki przy Związku Banków Polskich. W okresie od 23 czerwca 2017 r. do 31 maja 2020 r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wieloletni współpracownik uczelni wyższych: Wydziału Organizacji i Zarządzania (Katedra Ekonomii) Politechniki Łódzkiej, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2019 r. został profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. był członkiem Rady Sieci Badawczej Łukasiewicz. Autor lub współautor ok. 170 publikacji w zakresie finansów publicznych, rynku kapitałowego, bankowości i stabilności finansowej.

dr Ewa Flaszyńska <br> Adiunkt w Katedrze Ustroju Pracy i Rynku Pracy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego


dr Ewa Flaszyńska <br> Adiunkt w Katedrze Ustroju Pracy i Rynku Pracy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego
Dr Ewa Flaszyńska
Uniwersytet Warszawski

 

Doktor nauk o polityce (2005), pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Ustroju Pracy i Rynku Pracy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dwudziestu pięciu lat łączy z powodzeniem pracę naukową z praktyką jako wieloletni pracownik administracji rządowej (gdzie odpowiada m.in. za przepisy prawa dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce) i samorządowej. Autorka kilku monografii i ponad 70 artykułów w czasopismach naukowych i rozdziałów w książkach z zakresu polityki społecznej, w szczególności rynku pracy i migracji zarobkowych (np. „Obcokrajowcy – uzupełnienie niedoborów czy wypychanie z rynku polskich pracowników?”). Uczestniczka kilkudziesięciu konferencji naukowych w kraju i za granicą (m.in. na Uniwersytecie w Tokio przedstawiała wyniki badań „Labour force migration within European Union and its future prospects”podczas The 16th GISPRI Symposium „How the 21st Century Japanese Society accepts foreigners”). Jest członkiem zarządu sieci publicznych służb zatrudnienia państw Unii Europejskiej. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół problematyki długotrwałego bezrobocia, publicznych służb zatrudnienia, instrumentów interwencji na rynku pracy i migracji zarobkowych.

Social partners and practice

Antonio Carvelli <br>Wiceprezes Zarządu Gi Group Poland S.A.


Antonio Carvelli <br>Wiceprezes Zarządu Gi Group Poland S.A.
Antonio Carvelli
Wiceprezes Zarządu Gi Group Poland S.A.

 

Antonio Carvelli ma 20-letnie doświadczenie w branży usług HR, od lat angażuje się w rozwój rynku pracy i ekosystemu biznesowego. Z Gi Group jest związany od 2010 r. Jako Country Manager Grupy w Polsce był odpowiedzialny za strategię i realizację celów biznesowych we wszystkich spółkach Grupy. W 2020 r. został Prezesem Zarządu Gi Group sp. z o.o. oraz Generale Industrielle Polska sp. z o.o. Do 2021 r. był Prezesem Zarządu Grafton sp. z o.o. oraz Wyser sp. z o.o. Przed dołączeniem do Gi Group pełnił funkcję Country Managera w Quanta Agencja Zatrudnienia, kierował spółkami wspierającymi działalność inwestorów zagranicznych w Polsce.

Anna Wicha <br>Prezes Zarządu Polskiego Forum HR


Anna Wicha <br>Prezes Zarządu Polskiego Forum HR
Anna Wicha
Polskie Forum HR

 

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową oraz Institute of Management Development w Lozannie. Z Adecco związana jest od 18 lat. W 2007 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 i 2014- 2015 odpowiadała także równolegle za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Forum HR. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC World Employment Confederation – organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie.

W 2015 i 2016 roku znalazła się na prestiżowych listach Staffing Industry Analysts’ Global Power 100 Women in Staffing i Women in Staffing The International 50 – czyli w gronie 100 i 50 najbardziej wpływowych kobiet branży rekrutacyjnej na świecie. W 2017 r. uplasowała się w pierwszej dziesiątce Rankingu 100 Kobiet Biznesu publikowanym przez Puls Biznesu. Jest członkiem Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Monika Smulewicz <br>Prezeska Zarządu HR na Szpilkach I CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR


Monika Smulewicz <br>Prezeska Zarządu HR na Szpilkach I CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR
Monika Smulewicz
HR na Szpilkach I CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR

 

Jest uznanym praktykiem HR i ekspertką prawa pracy. Od ponad 20 lat edukuje pracowników i menedżerów w obszarze HR, prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach. Prekursorka szkoleń online z zakresu prawa pracy w Polsce. Założycielka społeczności HR na Szpilkach liczącej ponad 70 000 specjalistów kadr i płac oraz CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR – innowacyjnego projektu edukacyjnego w ramach którego od 2017 roku z sukcesem przeszkolonych zostało już ponad 20.000 osób z całej Polski.

„Sparingpartnerka biznesu” wspiera przedsiębiorców w obszarze HR, prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Przez ostatnich 16 lat z sukcesem rozwijała departament outsourcingu rachunkowości, kadr i płac w międzynarodowej korporacji Grant Thornton, gdzie współzarządzała pracą ponad 350-osobowego zespołu świadczącego wysokiej jakości usługi księgowe i kadrowo-płacowe dla wymagających i dynamicznie rozwijających się klientów polskich i zagranicznych.

Łukasz Końpa <br>CEO KONO Sp. z o.o.


Łukasz Końpa <br>CEO KONO Sp. z o.o.
Łukasz Końpa
CEO KONO Sp. z o.o.

 

Absolwent MBA-ASBIRO, przedsiębiorca z wieloletnim stażem. Od 16 roku życia pracował i zarabiał sam na swoje utrzymanie. Pierwszy poważny biznes zaczynał w branży zbrojarskiej, gdzie niestety otarł się o bankructwo. Obecnie właściciel i współwłaściciel kilku spółek. Założyciel i pomysłodawca pierwszej w regionie agencji zatrudnienia KONO. Niekwestionowany Lider, charakteryzujący się ogromną empatią i dobrze rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi. Pasjonat podróży, gór i wszelkiego rodzaju wyzwań sportowych. Przebiegł 1/2 Ironmana i wszedł na Kilimandżaro. Obecnie jest w trakcie licencji na pilota helikoptera.

Leszek Zieliński <br>CEO Jobel.pro


Leszek Zieliński <br>CEO Jobel.pro
Leszek Zieliński
CEO Jobel.pro

 

Entrepreneur, investor, CEO of Jobel.pro, Job Solutions, and Symmetrical Payroll companies. An expert in the labor market, advisor, and business partner to major employers and organizations utilizing flexible forms of employment. A pioneer in implementing new technologies in the HR and hiring industry. A graduate of institutions such as the Krakow University of Economics, Jagiellonian University, and the Krakow School of Business at the University of Economics in Krakow. Vice President of the Association of Employment Agencies in its fourth term, member of the Polish Economic Society, participant in the Social Dialogue Council’s work on the amendment of the temporary employment law in 2017. Engaged in the labor market for 20 years.

Marta Zięba-Szklarska  <br>Członek Zarządu Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy


Marta Zięba-Szklarska  <br>Członek Zarządu Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy
Marta Zięba-Szklarska
Członek Zarządu Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy

 

Expert, practitioner, and Interim Manager in the field of Cross-Border Employment, labor law, taxes, social insurance, HR, Personnel, and Payroll in Poland and international projects. Owner of the World of HR Group – outsourcing of accounting, personnel, and payroll. Board Member of the Labor Mobility Initiative. Certified “EFG® and EFC®” and Director of International Development at the European Federation of Financial Professionals in Poland. Author and co-author of publications in the field of personal finance for delegated employees, the social responsibility of financial institutions, FinTech/InsurTech. Involved in social projects, professional activation of people with disabilities, and cost management with the International REAXUM Foundation. She is an Ambassador of Women’s Entrepreneurship and a Mentor in programs of the Women’s Entrepreneurship Foundation and VITAL VOICES Chapter Poland. Lecturer at the Poznań University of Economics in the field of new technologies (personal finance, employment).

Anna Niedźwiedź <br>Założycielka Human Group


Anna Niedźwiedź <br>Założycielka Human Group
Anna Niedźwiedź
Założycielka Human Group

 

For over 16 years, she has been involved in the outsourcing industry. Gaining extensive experience in both the German and Polish markets, she has deeply understood the challenges and issues faced by this industry. She is an investor and founder of Human Group – a temporary employment agency and outsourcing services provider, particularly focused on sectors such as production, logistics, and warehousing. Accumulating knowledge over many years about process optimization and operational improvements, she has focused on creating a modern system to increase productivity and enhance process pathways in companies with various business specificities.

Representatives of science

prof. dr hab. Aleksy Pocztowski <br>Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie


prof. dr hab. Aleksy Pocztowski <br>Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
prof. dr hab. Aleksy Pocztowski
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Profesor zwyczajny nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Jego zainteresowania badawcze i naukowe koncentrują się wokół współczesnych koncepcji i metod oraz strategicznego i międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi, rynku pracy i rozwoju zasobów ludzkich.

Kierownik Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim, członek Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej oraz Komitetu Nauk o Zarządzaniu Polskiej Akademii Nauk. Autor, współautor i redaktor ponad 200 publikacji, m.in. książek: Zarządzanie misjami zagranicznymi. Organizacyne i indywidualne aspekty pracy ekspatriantów (2012), Human Resource Management in Transition. The Polish Case (2011), Systemy wynagrodzeń w okresie spowolnienia gospodarczego (2011), Managing human resources in Poland (2009), Procesy płynności i retencji zatrudnienia w organizacji (2009), Zarządzanie talentami w organizacji (2008), Funkcja personalna. Diagnoza i kierunki zmian (2007), Zarządzanie zasobami ludzkimi w procesach fuzji i przejęć (2004), Zarządzanie zasobami ludzkimi: Strategie-procesy-metody (2003, 2007,2008), Międzynarodowe zarządzanie zasobami ludzkimi (2002).

Prowadzi zajęcia na studiach doktoranckich, MBA, magisterskich i podyplomowych. Jest organizatorem studiów podyplomowych „Zarządzanie Kapitałem Ludzkim” i „Akademia Coachingu”. Człowiek Roku w HR w Polsce (2008) wybrany w konkursie Rzeczpospolitej i Firmy Bigram SA. Stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst (1987-89, 1995) oraz Volkswagen Stiftung (1991).

prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz <br>Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego


prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz <br>Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz
Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

 

Profesor doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Katedry Marketingu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W kadencji 2012–2016 pełnomocnik dziekana wydziału ds. studiów podyplomowych. W kadencji 2016–2020 kierownik jednostki dydaktycznej oraz prodziekan do spraw studenckich. W kadencji 2020–2024 Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor miesięcznika „Marketing i Rynek” od 1 września 2018 r.

prof. dr hab. Przemysław Hensel <br>Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego


prof. dr hab. Przemysław Hensel <br>Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
prof. dr hab. Przemysław Hensel
Katedra Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

 

Autor wielu opracowań naukowych, w tym książek „Transfer wzorców zarządzania” (2008), „Diagnoza organizacji” (2011), „Urzędnicy i przedsiębiorcy: kulturowe bariery współpracy” (wraz z B. Glinką, 2012) oraz artykułów naukowych w pismach polskich i zagranicznych. Stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Stanford. Współzałożyciel i współredaktor periodyku naukowego „Problemy zarządzania.”

prof. UŁ dr hab. Tomasz Duraj <br>Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego


prof. UŁ dr hab. Tomasz Duraj <br>Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
prof. UŁ dr hab. Tomasz Duraj
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktor habilitowany nauk prawnych. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Prawa Pracy. Autor ponad 100 publikacji naukowych z zakresu prawa pracy. Specjalizuje się w problematyce nietypowych stosunków zatrudnienia oraz indywidualnego prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji prawnej pracowników zajmujących stanowiska kierownicze. Uczestnik merytoryczny wielu konferencji naukowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ekspert INFOR z zakresu prawa pracy.

Wykładowca indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, prawa urzędniczego i prawa rynku pracy. Szkoleniowiec na studiach podyplomowych prawa pracy oraz trener prowadzący szkolenia dla wielu instytucji publicznych i prywatnych, również w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską oraz dla aplikantów prawniczych. Od wielu lat zajmuje się doradztwem z zakresu prawa pracy. Autor szeregu opinii prawnych z zakresu prawa pracy, sporządzonych na zlecenie zarówno instytucji publicznych, jak i niepublicznych oraz osób prywatnych.

Kierownik Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia WPiA UŁ.Kierownik międzynarodowego projektu badawczego finansowanego ze środków NCN nt. „W poszukiwaniu prawnego modelu samozatrudnienia w Polsce. Analiza prawnoporównawcza. Kierownik Studiów Podyplomowych na Wydziale Prawa: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi z Elementami Prawa Pracy oraz Prawo Pracy dla Pracodawców i Kadry Kierowniczej. Opiekun Studenckiego Forum Naukowego Nietypowych Stosunków Zatrudnienia. Członek międzynarodowego towarzystwa naukowego – International Society of Public Law.

dr Izabela Florczak <br>Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i projektów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ


dr Izabela Florczak <br>Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i projektów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ
dr Izabela Florczak
C&C Chakowski & Ciszek | Uniwersytet Łódzki

 

Jest Szefową Działu Employment Immigration w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek, doktorem nauk prawnych, radcą prawnym, Prodziekanką ds. Współpracy Międzynarodowej i Projektów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz adiunktką w Katedrze Prawa Pracy. Jest także zastępczynią Kierownika Centrum Studiów Migracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto jest współpracowniczką Sekcji Badań nad Imigracją do Polski Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk.

Jest współzałożycielką i współkoordynatorką Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE. Jest wykonawczynią, kierowniczką i ekspertką w licznych projektach naukowych o zasięgu międzynarodowym. Jest autorką publikacji oraz raportów dotyczących prawa pracy i migracji zarobkowych.