W ramach studium „Akademia ESG” na naszej uczelni odbyły się fascynujące zajęcia poświęcone zrównoważonemu finansowaniu. Prowadzącą zajęcia była dr Katarzyna Niewińska, która najpierw zrobiła wstęp dla naszych uczestników, a następnie zaprosiła do dyskusji dwóch wybitnych gości: Małgorzatę Bobrowską i Magdalenę Pasecką. Obie panie dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku kapitałowym, zwłaszcza w funduszach Private Equity miały możliwość uczestniczenia i decydowania o projektach wartych setki milionów euro.
Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak różne wymogi ESG (nie tylko prawne) wpływają na podejmowanie dużych decyzji inwestycyjnych. Rozmowa odbyła się w interakcji z naszymi uczestnikami, którzy zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami i opiniami w obszarze zrównoważonego finansowania.


Małgorzata Bobrowska
Współzałożycielka i Partnerka zarządzająca Resource PartnersEkspertka w obszarze ESG. Od 2022 roku pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Jest również współprzewodniczącą polskiego komitetu Level20 oraz mentorką w programie Social Business Accelerator, gdzie została uhonorowana tytułami Postaci Roku i Mentora Roku. Absolwentka SGH, programu CEMS oraz MBA w Kellogg School of Management, Małgorzata Bobrowska przyczyniła się do bogatej dyskusji na temat trendów w zrównoważonym finansowaniu.
Magdalena Pasecka
Partner i CFO w Innova CapitalPosiada 19-letnie doświadczenie w sektorze private equity. Od 15 lat jest związana z Innova Capital, gdzie pełni kluczowe funkcje w obszarze finansów. Wcześniej była członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w MCI Management S.A., publicznej spółce z branży venture capital i private equity. Posiada kwalifikacje polskiego Biegłego Rewidenta oraz międzynarodowe uprawnienia ACCA. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Feri Alternative Assets GmbH w Niemczech, KPMG Polska Audyt, a także jako kontroler w Innova Capital. Absolwentka SGH oraz Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji. Podczas zajęć podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zrównoważonego finansowania.

Dziękujemy naszym wykładowczyniom za cenną wiedzę i inspirację, jaką podzieliły z naszymi uczestnikami Akademii ESG.