• Polski
 • English

Opis 

Rozwijamy umiejętności i kompetencje menedżerskie w zakresie zarządzania na rynku sztuki. Pomagamy w zdobyciu nowych kwalifikacji i rozszerzeniu praktycznych umiejętności w pracy doradców inwestycyjnych, pracowników muzeów, galerii, domów aukcyjnych, antykwariuszy, kuratorów prywatnych kolekcji czy osób zainteresowanych inwestowaniem w dzieła sztuki.

Profesjonalny zespół praktyków oraz kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego zapozna Państwa z aktualnymi zagadnieniami w obszarze zarządzania, negocjacji, aspektów prawnych zarówno prawa autorskiego, prawa podatkowego czy ubezpieczeń. Poznają Państwo zagadnienia z wielu dziedzin współczesnego rynku sztuki czy wybrane aspekty z zakresu obrotu dziełami sztuki. Uczymy, jak w praktyce wykorzystywać narzędzia finansowania czy efektywnie korzystać ze strategii i instrumentów marketingu kultury.

Otrzymają Państwo świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które jest gwarancją solidnej wiedzy, otwierającej możliwości na rynku pracy z przewagą konkurencyjną.

Najnowsza broszura informacyjna odnośnie kierunku dostępna tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego nasze studia podyplomowe i dołącz do grona ambitnych i kompetentnych specjalistów już dziś!

Możliwości zatrudnienia 

Nasi Absolwenci zyskują wiedzę m. in. z zakresu zarządzania domem aukcyjnym, galerią, antykwariatem, organizacji pracy nad wystawami czy orientowania się na polskim rynku antykwarycznym lub rynku targów międzynarodowych z różnych dziedzin sztuki.

Opłata za studia 

Czesne w roku akademickim 2023/24

 • Płatność jednorazowa za całość studiów – 7 000 zł
 • Płatność w dwóch ratach:
  opłata za semestr studiów 3 700 zł x 2
  Możliwe rozłożenie płatności na osiem rat (szczegóły)

Informacja dla osób, za które czesne pokrywa zakład pracy

 • Faktury będą wystawiane tylko po dokonaniu wpłaty.
 • Zgodnie z podpisaną umową po otrzymaniu opłaty za Studia Uniwersytet wystawi fakturę na rzecz Uczestnika, wskazując Podmiot finansujący jako płatnika.
 • Numer konta do wpłat, przy płatności przez zakład pracy dostępny jest w umowie trójstronnej.
 • Przy płatności indywidualnej: indywidualny numer  konta  generowany jest po  immatrykulacji  studenta  do  USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów).

Program 

Program - RDS - rok akademicki 2023/2024

Rekrutacja 

Rekrutacja przez stronę IRK – rozpoczyna się od 5 czerwca 2024 r.
 • Czas trwania studiów podyplomowych

dwa semestry, rok akademicki

 • Termin rozpoczęcia studiów

Październik 2024

 • Miejsce składania dokumentów

Dokumenty  w  wersji  papierowej  będą  przyjmowane  w dziekanacie studiów podyplomowych (pokój C108) lub pocztą listem poleconym na adres:

Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski
ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
z dopiskiem „studia podyplomowe”.

Plan zajęć 

Plan zajęć - RDS - semestrletni 2023/2024