Kierunek: Rachunkowość i Controlling
Studia II stopnia, zaoczne

Profil ogólnoakademicki
Dziedzina: nauki społeczne
Dyscypliny: nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomia i finanse, nauki prawne
Dyscyplina wiodąca: ekonomia i finanse.

Specjalności

Rachunkowość i rewizja finansowa

Controlling

Możliwości zatrudnienia

Absolwent kierunku „Rachunkowość i Controlling” posiadać będzie szeroką wiedzę z zakresu kluczowych zagadnień w zakresie rachunkowości finansowej (wg regulacji prawa krajowego i międzynarodowego), zarządczej i controllingu oraz roli podatków w rachunkowości. Będzie wyposażony także w wiedzę z obszaru płynności i wiarygodności finansowej, inwestycji kapitałowych, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw, strategii podatkowych oraz specyfiki funkcjonowania grup kapitałowych. Będzie miał świadomość potrzeby monitorowania zmian legislacyjnych ww. obszarach, doskonalenia umiejętności praktycznych, w tym w zakresie narzędzi informatycznych przydatnych w rachunkowości i controllingu.

Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy na samodzielnych stanowiskach zarówno w typowych przedsiębiorstwach, jak i firmach usługowych, takich jak np. biura rachunkowe, firmach doradczych, a także w instytucjach finansowych oraz sektora publicznego (np. w instytucjach administracji rządowej).
Na kierunku oferowane są dwie ścieżki kształcenia: rachunkowość i rewizja finansowa oraz controlling, w ramach których studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz budować kompetencje niezbędne do funkcjonowania na konkurencyjnym rynku.

Program studiów dla studentów rozpoczynających naukę w roku akademickim 2024/25