Przedmioty niezaliczone podczas wymiany
Szanowni Państwo,
ponieważ podczas studiów za granicą mają miejsce różne czynniki losowe, które uniemożliwiają zaliczenie wszystkich wybranych w eLA przedmiotów, poniżej znajduje się informacja, co należy zrobić w takim przypadku:
- Jeśli mimo niezaliczenia przedmiotu/-ów student uzyska wymaganą w danym semestrze liczbę ECTS, to należy zachować spokój – przedmiot niezaliczony jest usuwany z eLA podczas rozliczenia na WZ.
- Jeśli niezaliczenie przedmiotu/-ów oznacza, że student nie uzyska wymaganej w danym semestrze liczby ECTS, to wtedy:
- brakujące punkty można nadrobić na WZ przedmiotami z bieżącego semestru (kiedy odbywała się wymiana)
- zaliczyć należy przedmioty kierunkowe i specjalnościowe (nie oguny)
- należy samodzielnie skontaktować się z wykładowcami i uzyskać ich zgodę
- należy napisać podanie do koordynatora ws zgody na zaliczenie wybranych przedmiotów: FORMULARZ
- w zależności od daty powrotu do Polski (i/lub możliwości zdalnego podejścia do zaliczenia) można podchodzić do zaliczeń/egzaminów w sesji zimowej i/lub w sesji poprawkowej
- w przypadku braku możliwości zaliczenia wystarczającej liczby przedmiotów i nadrobienia brakujących ECTS pozostają już tylko warunki/powtarzanie roku.
W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowego lub podczas dyżurów,
Katarzyna Dziewanowska
outgoing@wz.uw.edu.pl
Przed wyjazdem na stypendium
Okres przed wyjazdem na stypendium wiąże się z koniecznością załatwienia największej liczby formalności. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:
W komentarzach zamieszczonych w powyższych plikacj są zawarte szczegółowe informacje dla studentów WZ UW (przewodnik jest przygotowany przez BWZ dla wszystkich studentów UW)
NIE KLIKAJ na przycisk „zgłoś do koordynatora”, tylko wyślij wiadomość na adres OUTGOING@WZ.UW.EDU.PL!
Podczas pobytu za granicą
W celu uniknięcia przykrych niespodzianek po powrocie na łono WZ, należy zadbać o następujące formalności:
W komentarzach zamieszczonych w powyższych plikach są zawarte szczegółowe informacje dla studentów WZ UW (przewodnik jest przygotowany przez BWZ dla wszystkich studentów UW).
Po powrocie (rozliczenie)
Ostatnie formalności pozwalające zakończyć stypendialną przygodę i gwarantujące zaliczenie tego okresu na WZ:
ROZLICZENIE JEST DWUETAPOWE:
- ROZLICZENIE Z BWZ UW
- ROZLICZENIE Z Wydziałem Zarządzania UW:
Krok 1
Wypełnij Kartę zaliczeń (pobierz kartę) – NIE WPISUJESZ liczby godzin, punktów ECTS, oceny lokalnej, oceny ECTS ani oceny WZ UW. W karcie nie zamieszcza się przedmiotów niezaliczonych. Proszę nie wypełniać formularza pismem odręcznym, tylko całość uzupełnić na komputerze.
Wypełnij ankietę (pobierz formularz) – jest ona świetnym źródłem informacji dla studentów wyjeżdżających w kolejnym roku :-).
Komplet 4 dokumentów (ToR, eLA, karta zaliczeń i ankietka) wyślij do koordynatora na adres: outgoing@wz.uw.edu.pl;
Krok 2
Koordynator przeliczy stopnie, które uzyskałeś w uczelni zagranicznej na skalę obowiązującą w UW. Następnie udostępni możliwość dokonywania korekty w Twoim e-LA, co umożliwi Ci uzupełnienie informacji w e-LA.
Krok 3
Wpisz przeliczone stopnie do e-LA przez USOS-web (przy każdym przedmiocie należy wybrać opcję „edytuj”, następnie wpisać ocenę, liczbę godzin przedmiotu – jak na karcie zaliczeń – i obok ponownie ocenę). Wprowadzić należy oceny polskie. Przedmioty niezaliczone należy usunąć z eLA.
W przypadku ocen takich jak 3, 4, 5 nie wpisuje się zer po przecinku (niepoprawny zapis: 5,0; poprawny zapis: 5)
Krok 4
Skontaktuj się ponownie z koordynatorem (mailowo), który zweryfikuje wprowadzone oceny.
Krok 5
Po weryfikacji ocen, koordynator podpisze kartę zaliczeń i przekaże ją do dziekanatu, gdzie odpowiednia osoba sprawdzi poprawność wpisanych punktów i ocen, a następnie zaznaczy („ustawi flagę”) w systemie USOS przy każdym przedmiocie realizowanym w uczelni zagranicznej jako przedmiot „zaliczony”.
Minima ECTS/ Wybór przedmiotów
Zgodnie z założeniami dotyczącymi wymiany w ramach programu Erasmus, student musi uzyskać 30 ECTS semestralnie.
Poniżej przedstawione są wytyczne odnośnie liczby punktów ECTS, jakie należy zrealizować podczas wyjazdu na uczelnię zagraniczną (uwzględniają one seminaria i prace dyplomowe, które zostały odliczone od nominalnych 30 punktów).
Studentów wyjeżdżających na częściowe studia zagraniczne na poziomie licencjackim obowiązują następujące minima punktowe:
Studia I stopnia (licencjackie):
semestr 4 – 30 ECTS
semestr 5 – 27 ECTS
semestr 6 – 21 ECTS (dla osób, które zaczęły studia w roku 2018/2019 – 20 ECTS)
Studentów wyjeżdżających na częściowe studia zagraniczne na poziomie magisterskim obowiązują następujące minima punktowe:
semestr 1 – 30 ECTS
semestr 2 – 30 ECTS
semestr 3 – 27 ECTS
semestr 4 – 21 ECTS
MINIMALNA liczba punktów, jaką należy uzyskać to 20 ECTS i liczba ta nie może być zmniejszona nawet w przypadku zaliczenia awansem przedmiotów na Wydziale Zarządzania. Jest to warunek uczestnictwa w wymianie.
WZ UW nie wymaga pełnej ekwiwalentności przedmiotów realizowanych podczas wymiany i przedmiotów, które odbywają się na WZ w danym semestrze. Liczymy na Państwa zdrowy rozsądek i mądre zainteresowania 😉 Natomiast oczekiwane jest uczęszczania na przedmioty powiązane z kierunkiem studiów (zarządzanie/zarządzanie finansami i rachunkowość) i nie dublujące przedmiotów dotychczas zrealizowanych w danym toku studiów.
Ponadto, w trakcie semestru student może uzyskać maksymalnie 5 ECTS łącznie za przedmioty językowe (i pochodne) oraz za przedmioty niezwiązane z kierunkiem studiów.
Objaśnienie:
Jeśli przedmioty językowe lub pozakierunkowe przekraczają ten limit, to koordynator wymiany dokonuje ich redukcji w LA i podczas rozliczenia po powrocie, np.
– kurs językowy ma 6 ECTS – koordynator „obcina” liczbę ECTS do 5.
– student zapisuje się na Art Apreciation (3 ECTS) oraz język niemiecki (5 ECTS) – łącznie otrzymuje za te przedmioty 5 ECTS w proporcji 2 ECTS za AA i 3 ECTS za język niemiecki.
– student chce chodzić na 3 kursy językowe, które łącznie są warte 9 ECTS w semestrze – super, niech chodzi, ale łącznie otrzyma za nie 5 ECTS. 🙂
W skrócie: nie ma ograniczenia w kwestii liczby zajęć językowych i pozakierunkowych (o ile zgadza się na to uczelnia zagraniczna), ale jest nałożone ograniczenie na to, ile ze zdobytych w ten sposób ECTS będzie uznane a konto rozliczenia semestru.