Serdecznie zapraszamy na wykład Roberta Kostro, dyrektora Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Polski. Wyzwanie i realizacja. Spotkanie odbędzie się w środę, 25 października, godz. 17.00, Sala Balowa w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, a także online na uniwersytecki kanał YouTube.
WSTĘP WOLNY

Abstrakt wykładu: Gmach Muzeum Historii Polski został otwarty we wrześniu bieżącego roku, ale proces tworzenia instytucji rozpoczął się w 2006 roku. Tworzenie muzeum to trzy równoległe przedsięwzięcia – projektowanie i budowa gmachu, tworzenie kolekcji oraz projektowanie i montaż wystawy stałej. Ten ostatni proces wciąż nie jest zamknięty. W swoim wykładzie dyrektor Muzeum Historii Polski przedstawi wyzwania, jakie stanęły przed zespołem Muzeum i opowie, co udało się osiągnąć. 

Robert Kostro – Historyk, publicysta. Od 2006 współtwórca i dyrektor Muzeum Historii Polski. Był m.in. dyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1997-2000), szefem gabinetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000-2001) oraz dyrektorem programowym Instytutu Adama Mickiewicza. Publikował m.in. w pismach: „Kwartalnik Konserwatywny”, „Nowe Książki”, „Rzeczpospolita”, „Teologia Polityczna” i „Więź”. Współredaktor (z Tomaszem Mertą) i współautor m.in. tomu: „Pamięć i odpowiedzialność” (2004). Jest przewodniczącym Komitetu Doradczego Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność oraz członkiem m.in. Rady Muzeum Narodowego w Krakowie, Rady Muzeum Narodowego w Lublinie, Rady Naukowej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Rady Ochrony Zabytków, Społecznego Komitetu Odbudowy Zabytków Krakowa oraz członkiem zarządu stowarzyszeniu Forum Współpracy i Dialogu Polska – Litwa.


Wykład odbędzie się w ramach cyklu UNIWERSYTET WARSZAWY.