26 lutego 2024 roku, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się prezentacja raportu: Transition Report 2023-2024 – Transitions big and small. Raport przedstawi Prof. Beata Javorcik, Główna Ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Transition Report EBRD jest cykliczną, coroczną publikacją Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jego tegoroczna edycja analizuje wpływ głębokich strukturalnych przemian zachodzących w globalnej gospodarce na życie, źródła utrzymania i warunki życia w regionach, w których realizuje inwestycje EBOiR. Skupia się na „wielkich transformacjach”, takich jak: przejście do zrównoważonej gospodarki, rekonfiguracja globalnych łańcuchów dostaw oraz rywalizacja o surowce dla cyfrowej i zielonej gospodarki. Bazując na danych z najnowszego badania “Life in Transition”, pokazuje jak duże przemiany przekładają się na “małe transformacje” w życiu ludzi: zmiany w karierze zawodowej, zmiany w zdrowiu fizycznym i psychicznym i zmiany w satysfakcji z życia.

Raport jest dostępny na: https://2023.tr-ebrd.com/