• Polski
  • English

Opis 

Wydział Zarządzania prowadzi drugą turę rekrutacji na stacjonarne studia drugiego stopnia Zarządzanie. Zapisy w systemie IRK trwają od 19 sierpnia do 12 września 2024 roku.

Egzamin: 19 września 2024 r., godz. 09:00 (egzamin przeprowadzony zostanie zdalnie na platformie Kampus-rekrutacja)

Kierunek: Zarządzanie
Studia II stopnia, dzienne

Profil ogólnoakademicki
Dziedzina: nauki społeczne
Dyscypliny: nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomia i finanse, nauki prawne
Dyscyplina wiodąca: nauki o zarządzaniu i jakości

Czas trwania studiów: 2 lata

Cele programu studiów:

Studia drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie mają na celu wykształcenie absolwenta posiadającego pogłębioną wiedzę z zakresu zarządzania oraz dyscyplin pokrewnych (w tym przede wszystkim z ekonomii, finansów, nauk prawnych), znającego w pogłębionym stopniu metodologię badań i terminologię w zakresie zarządzania oraz w dyscyplinach uzupełniających.

Studia mają na celu wykształcenie absolwenta, który ma wiedzę o zasadach tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości i gotowego do działania w sposób przedsiębiorczy w wymiarze krajowym i globalnym. Wykształcą absolwenta posiadającego umiejętności i kompetencje do rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania złożonych i nietypowych problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji oraz do określenia wpływu otoczenia: technologicznego, społecznego, politycznego, prawnego, ekonomicznego i ekologicznego, na funkcjonowanie organizacji i całej gospodarki. Studia wykształcą umiejętności samodzielnego i zespołowego przygotowania opracowań dotyczących złożonych i nietypowych problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji, sektora i całej gospodarki oraz komunikatywnego ich przedstawiania w języku polskim i angielskim. Przygotują absolwenta do samodzielnego uczenia się i aktualizowania wiedzy, wspierania innych w tym zakresie oraz do przestrzegania i rozwijania zawodowych standardów etycznych.

Specjalności:

Zarządzanie marketingowe

Zarządzanie ludźmi

Zarządzanie innowacjami i technologiami

Przywództwo i rozwój organizacji

Przedsiębiorczość i zarządzanie start-up’ami

Analityka biznesowa

Nabór studentów do grup w ramach specjalności, będzie dokonywany na podstawie średniej z 1 semestru studiów oraz wyniku z egzaminu wstępnego.

Uruchomienie w/w specjalności będzie możliwe po zapisaniu się wymaganej liczby, minimum 30 studentów.

Program studiów dostępny jest tutaj

Sylwetka absolwenta

Absolwent w zakresie wiedzy:

  • Posiada pogłębioną wiedzę o charakterze nauk o zarządzaniu i jej miejscu w systemie nauk społecznych oraz o jej przedmiotowych i metodologicznych powiązaniach z innymi dyscyplinami naukowymi. Postrzega zarządzanie jako naukę interdyscyplinarną.
  • Zna i rozumie w stopniu pogłębionym, terminologię i metodologię badań w zakresie dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości oraz w dyscyplinach uzupełniających: ekonomii i finansach, naukach prawnych.
  • Ma pogłębioną i uporządkowaną wiedzę o funkcjonowaniu organizacji, o jej różnorodnych typach, celach, strukturach, operacjach, kulturach oraz relacjach z otoczeniem.
  • Zna w sposób pogłębiony procedury i praktyki efektywnego zarządzania organizacjami. Umie je zastosować w różnych typach organizacji i sytuacjach decyzyjnych.
  • Ma pogłębioną i uporządkowaną wiedzę dotyczącą funkcji w organizacji: operacyjnej, marketingowej, finansowej, zarządzania personelem.
  • Zna i rozumie w sposób pogłębiony teorie i modele ekonomiczne dotyczące funkcjonowania organizacji i całej gospodarki.
  • Zna i rozumie w sposób pogłębiony regulacje prawne dotyczące funkcjonowania organizacji i całej gospodarki.
  • Zna zaawansowane techniki analizowania wpływu otoczenia zewnętrznego na funkcjonowanie organizacji.
  • Zna zaawansowane metody i narzędzia, w tym techniki pozyskiwania, analizy i ochrony danych, potrzebnych do podejmowania decyzji w organizacjach.
  • Zna i rozumie pojęcia oraz zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz konieczność zarządzania zasobami własności intelektualnej.
  • Ma wiedzę o zasadach tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości w wymiarze krajowym i globalnym.

Absolwent w zakresie umiejętności:

  • Potrafi prawidłowo interpretować złożone i nietypowe zjawiska społeczne, polityczne, prawne, ekonomiczne, technologiczne i ich wpływ na funkcjonowanie organizacji i całości gospodarki.
  • Analizuje proponowane rozwiązania złożonych i nietypowych problemów związanych
    z funkcjonowaniem przedsiębiorstw i proponuje w tym zakresie odpowiednie rozstrzygnięcia.
  • Potrafi samodzielnie analizować złożone i nietypowe sytuacje decyzyjne oraz dokonywać wyboru odpowiedniej decyzji.
  • Potrafi ocenić w sposób kompleksowy efekty rynkowe, finansowe i społeczne podejmowanych decyzji i przedsięwzięć oraz przedstawić ich merytoryczne uzasadnienie.
  • Potrafi samodzielnie i zespołowo przygotować analizy, diagnozy i raporty dotyczące złożonych i nietypowych problemów funkcjonowania organizacji, sektora i całej gospodarki.
  • Potrafi wykorzystać zaawansowane narzędzia informatyczno-komunikacyjne w swojej pracy.
  • Uzasadnia w sposób kompetentny i komunikatywny zaproponowane rozwiązania i poddaje je krytyce.
  • Samodzielnie wyszukuje informacje w literaturze naukowej i aktach prawnych, także w językach obcych.
  • Formułuje problem badawczy i hipotezy, osadzając je w adekwatnej literaturze przedmiotu, dobiera metody do jego rozwiązania oraz przeprowadza analizę służącą jego rozwiązaniu.
  • Prezentuje swoje poglądy w postaci dłuższego opracowania pisemnego, osadzając je w adekwatnej literaturze przedmiotu.
  • Posiada pogłębioną umiejętność przygotowywania wystąpień ustnych z wykorzystaniem podstawowych ujęć teoretycznych i różnych źródeł.
  • Umie posługiwać się językiem obcym na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie stosować specjalistyczną terminologię z zakresu zarzadzania w języku obcym, w opracowaniach pisemnych i wystąpieniach ustnych.
  • Posiada umiejętność współdziałania, pracowania i kierowania w większej lub mniejszej grupie, przyjmując w zespołach różne role, wykazując przy tym przywództwo, komunikatywność, sumienność i wytrwałość.
  • Rozumie potrzebę uzupełniania i doskonalenia nabytej wiedzy i umiejętności, w tym na studiach doktoranckich i studiach podyplomowych.

Absolwent w zakresie kompetencji społecznych:

  • Potrafi dokonywać ocen krytycznych złożonych sytuacji i zjawisk związanych z funkcjonowaniem organizacji, sektora i całej gospodarki.
  • Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy w wymiarze krajowymi i globalnym.
  • Wykazuje wrażliwość na kwestie etyczne, społeczne oraz na różnice kulturowe i jest gotów do rozwijania branżowych standardów etycznych

Możliwości zatrudnienia

Absolwent tego kierunku będzie mógł podejmować pracę m.in. w:

  • przedsiębiorstwach przemysłowych i usługowych, w tym korporacjach transnarodowych,
  • administracji państwowej,
  • administracji samorządowej,
  • organizacjach niedochodowych,
  • własnych przedsiębiorstwach (rodzinnych, założonych przez absolwenta).

Wśród potencjalnych stanowisk pracy znajdują się: starszy specjalista, analityk, menedżer niższego i średniego szczebla (kierownik zespołu, koordynator, doradca itd.). Absolwent studiów II stopnia przygotowany jest do wykonywania pracy wymagającej kwalifikacji specjalistycznych, posiada wiedzę umożliwiającą pracę zarówno w biznesie, jak i administracji. Wszechstronna wiedza umożliwia łatwą adaptację absolwentów do wymogów zróżnicowanych pracodawców, w tym korporacji zagranicznych. Stanowi podstawę osiągania dalszego awansu zawodowego i stwarza możliwość kontynuowania edukacji na studiach podyplomowych i studiach trzeciego stopnia (doktoranckich). Absolwent posiada też wiedzę i umiejętności niezbędne przy tworzeniu i prowadzeniu własnej firmy.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Próg kwalifikacji: 25 pkt.

O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby z dyplomem licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędnym.

Dla kandydatów zostanie przeprowadzony egzamin pisemny w formie testu, obejmujący zakres zagadnień z ekonomii i zarządzania.

Maksymalna liczba punktów do uzyskania z egzaminu wynosi 50.

Literatura do egzaminu wstępnego:

  1. Zalega, T., Mikroekonomia, Wydawnictwo Naukowe WZ UW, Warszawa 2016.
  2. Nowak, A., Zalega T. (red.), Makroekonomia, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2019.
  3. Bogdanienko, J., Piotrowski, W., Zarządzanie. Tradycja i nowoczesność, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2013.
  4. Griffin, R.W., Podstawy zarządzania organizacjami, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2020.
  5. Klincewicz K. (red), Zarządzanie, organizacje i organizowanie – przegląd perspektyw teoretycznych, Wydawnictwo Naukowe WZ UW, Warszawa 2016.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim

Kompetencje językowe kandydatów z dyplomami zagranicznymi, którzy nie posiadają honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego (zgodnego z ogólnymi wymogami określonymi w uchwale rekrutacyjnej), sprawdzane są podczas egzaminu, o którym mowa w pkt. 1 lit. a.

Kompetencje te podlegają odrębnej ocenie.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania w ocenie kompetencji językowych: 5.
Liczba punktów konieczna do uznania kompetencji językowych za wystarczające do podjęcia studiów w języku polskim: 3.

Punktacja dotycząca oceny kompetencji językowych nie jest wliczana do punktacji końcowej.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

Terminy

Egzamin: 19 września 2024 r.

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Zarządzania

Rekrutacja 

  • Rejestracja w Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz wnoszenie opłaty rekrutacyjnej od 19 sierpnia do 12 września 2024 roku.
  • Po kliknięciu w ten link zarejestruj się na studia!
  • Egzamin: 19 września 2024 r., godz. 09:00 (egzamin przeprowadzony zostanie zdalnie na platformie Kampus-rekrutacja)
  • Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.
  • Składanie dokumentów po opublikowaniu listy osób zakwalifikowanych:

    I termin: 25-26 września 2024 r.

    II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 27, 30 września 2024 r.

    Kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach.

     

ZDALNY PUNKT REKRUTACYJNY CZYNNY BĘDZIE

OD 6 CZERWCA 2024 R. DO 30 WRZEŚNIA 2024 R.

GODZINY OTWARCIA 09:00-14:00
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa, Budynek C, parter
tel. 022/ 55 34 100
email: rekrutacja@wz.uw.edu.pl

 

  • Dokumenty wymagane od kandydatów zakwalifikowanych na studia, będą przyjmowane w formie papierowej, w terminach podanych w systemie IRK. Szczegóły organizacji przyjmowania dokumentów zostaną przekazane kandydatom, poprzez system IRK.

Przeniesienia z innych uczelni

Studenci innych uczelni starający się o przyjęcie na studia na zasadzie przeniesienia muszą mieć zaliczony co najmniej pierwszy rok studiów stacjonarnych na kierunku zarządzanie oraz średnią ocen z toku studiów nie niższą niż 4,5.

W trakcie postępowania kwalifikacyjnego zostanie sporządzona lista rankingowa obejmująca osoby  z najwyższą średnią ocen z toku studiów.

Studenci przyjęci na Wydział Zarządzania będą zobowiązani do uzupełnienia różnic programowych.

Studenci chcący podjąć studia w trybie przeniesienia, powinni zarejestrować się w systemie IRK i wgrać do sytemu następujące dokumenty:

zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2023/24, w uczelni innej niż UW,
kartę przebiegu studiów,
zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią,

zgodę na przeniesienie z uczelni kandydata.

Postępowanie rekrutacyjne kandydatów na studia, w trybie przeniesienia z innej uczelni:

  1. Rejestracja na studia w trybie przeniesienia. UWAGA: rejestracja odbywa się w systemie IRK, w części dotyczącej przeniesienia z innej uczelni a nie w części dotyczącej rekrutacji otwartej. Po kliknięciu w ten link zarejestruj się na studia w trybie przeniesienia z innej uczelni niż UW!
  2. Wgranie do systemu IRK wymaganych w rekrutacji, następujących dokumentów:
  • zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2023/24, w uczelni innej niż UW,
  • karta przebiegu studiów,
  • zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
  • dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią
  • zgodę na prześnienie z uczelni kandydata
  1. Sprawdzenie wyników rekrutacji oraz przeczytanie komunikatów od Komisji Rekrutacyjnej WZ UW, znajdujących się na indywidualnym koncie kandydata w systemie IRK.

Terminy

Sprawdzian znajomości języka polskiego (o ile dotyczy kandydata): 11 września 2024 r.

Ogłoszenie wyników: 18 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów:

  • I termin: 19-20 września 2024 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 23-24 września 2024 r.

Wymagane dokumenty

Złożenie kompletu wymaganych dokumentów w dziekanacie studiów. Wymagane dokumenty to:

  • zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2023/24, w uczelni innej niż UW,
  • karta przebiegu studiów,
  • zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
  • dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią,
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis świadectwa dojrzałości albo świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego (w przypadku kandydatów, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości przed 2005 r.) albo dyplomu IB albo dyplomu EB albo świadectwa dojrzałości uzyskanego za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
  • ankieta osobowa zawierająca zdjęcie kandydata, wydrukowana z osobistego konta rejestracyjnego w systemie IRK i podpisana przez kandydata,
  • oświadczenie o zapoznaniu się z treścią wzoru umowy o odpłatności za usługi edukacyjne na Uniwersytecie Warszawskim,
  • podanie o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS), wydrukowane po wprowadzeniu przez kandydata na osobiste konto rejestracyjne jego fotografii w formacie elektronicznym.UWAGA: fotografia musi być wprowadzona do systemie IRK w odpowiednim formacie – wymogi publikowane są w systemie IRK. Zdjęcie musi być następnie zaakceptowane przez Komisję Rekrutacyjną, prosimy więc o wgrywanie zdjęć do systemu jak najszybciej. Zdjęcia nie spełniające warunków podanych w systemie IRK będą odrzucane a wydruk dokumentów przez kandydata, nie będzie możliwy.
  • dowód uiszczenia opłaty za ELS (22 zł) – (numer konta do wpłaty),
  • w przypadku składania dokumentów za kandydata przez osoby trzecie, należy przedstawić upoważnienie (imienne) dla osoby składającej dokumenty (wzór upoważnienia). UWAGA! Dokument nie upoważnia do składania podpisów w imieniu kandydata. Dokumenty wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego w IRK muszą być podpisane osobiście, przez kandydata.

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)