Nieustająco rozwijająca się nauka nie tylko pomaga nam zrozumieć otaczający świat, lecz ma także na niego niebagatelny wpływ. To dzięki niej możliwy jest rozwój każdego z aspektów naszego życia. To ona dostarcza odpowiedzi na często palące pytania współczesności, pozwala oswoić to, co nowe, nieznane, a przez to – niekiedy – budzące niepewność. Jednocześnie nauka pozwala nam zwrócić się ku przeszłości, odkrywać ją na nowo, co sprawia, że lepiej rozumiemy to, kim jesteśmy. Podczas kolejnej edycji TEDx University of Warsaw, pt. “Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat”, badaczki i badacze opowiedzą o tym, czego dowiadują się o nas wszystkich prowadząc projekty naukowe, i jak uzyskane przez nich informacje, mogą kształtować naszą przyszłość. Tematyka wystąpień jest bardzo różnorodna i obejmuje: biotechnologię, ekologię, ekonomię, bioetykę, geografię miast, historię, prawo nowych technologii, medioznawstwo, archeologię czy kulturoznawstwo.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na żywo 30 czerwca 2023 r. (piątek) o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej na poziomie -1 w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Oficjalny fanpage TEDxUW

Oficjalna strona TEDxUW