Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2024 r. w godz. 10:00-18:30 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Szturmowa 1/3, Warszawa, sala C 105 i została zorganizowana w celu wspierania dyskusji na temat roli prawa konkurencji dla transformacji gospodarczej.

Analizując doświadczenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej i wybranych krajów Globalnego Południa (np. RPA, Kolumbii), naszym celem jest m.in. wyjaśnienie wzajemnych relacji między wartościami związanymi z ochroną konkurencji a innymi wartościami chronionymi przez konstytucje krajowe. Szczególnie interesujące jest pytanie, czy sposób egzekwowania prawa konkurencji ułatwia czy utrudnia zrównoważoną transformację gospodarczą.

Ogólnym celem konferencji jest refleksja nad tym, jak zbudować spójne ramy prawa gospodarczego, w tym prawa konkurencji, tak by wspierało ono nie tylko cele ekonomiczne, ale także inne wartości, które za godne ochrony uważają demokratyczne społeczeństwa.

Szczegóły na temat organizatora: https://cars.wz.uw.edu.pl/pl/