EIT Food Seedbed Incubator wspiera przedsiębiorców, naukowców i startupy, które rozwijają technologie dla sektora rolno-spożywczego #agrifood i #foodtech. To doskonała okazja dla tych, którzy szukają walidacji rynkowej i rozwoju swojego biznesu.

Optymalizuj sukces swojego pomysłu lub startupu dzięki EIT Food Seedbed Incubator🌱:

🚀 Skontaktuj się z ponad 100 potencjalnymi klientami i interesariuszami, aby zwalidować swój pomysł i sprawdzić potencjał rynkowy

🚀 Stwórz solidny model biznesowy i skorzystaj ze spersonalizowanego coachingu i szkoleń

🚀 Otrzymaj 10.000€ wsparcia finansowego

🚀 Uczestnicz w wydarzeniach networkingowych w całej Europie

⌛ Termin składania aplikacji: 19 lutego 2024

Seedbed łączy społeczność innowatorów, aby wspólnie przekształcać system spożywczy.

Program jest realizowany przez: : Aarhus University, ShakeUp Factory, DIL Deutsches Institut für Lebensmitteltechnik e. V., Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski, Centre for Socially Responsible Innovations, Food4Sustainability CoLAB, Swiss Food Research, Queen’s University Belfast, EIT Food.

Nie przegap tej okazji – aplikuj teraz!

🇬🇧

Apply today for the 2024 edition of the EIT Food Seedbed Incubator🌱 designed to support impact-driven innovations, #agrifood and #foodtech technologies, aspiring entrepreneurs, researchers and startups. This opportunity is perfect for those seeking market validation and business development.

Optimize your startup’s success with the EIT Food Seedbed Incubator🌱
🚀 Engage with over 100 potential customers and stakeholders to validate your market
🚀 Formulate a robust business model and benefit from personalized coaching and entrepreneurial training
🚀 Secure 10,000€* in equity-free funding
🚀 Travel to networking events across Europe

⌛ Deadline: February 19, 2024

Seedbed brings together a community of innovators who share common values to make a meaningful impact, supported by an entire ecosystem providing business support and potential future commercial collaborations to transform the food system together.

This program is delivered in collaboration with esteemed partners: Aarhus University, ShakeUp Factory, DIL Deutsches Institut für Lebensmitteltechnik e. V., Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski, Centre for Socially Responsible Innovations, Food4Sustainability CoLAB, Swiss Food Research, Queen’s University Belfast, EIT Food.

Don’t miss out on this opportunity – apply now!