Program EIT Jumpstarter to europejski program pre-akseleracyjny dla twórców innowacji w aż 9 obszarach tematycznych :

EIT Digital, EIT Food, EIT Health, EIT Raw Materials, EIT Raw Materials, Rebuild Ukraine, InnoEnergy, EIT Manufacturing, The New European Bauhaus.

Studenci, profesorowie, naukowcy i młodzi biznesmeni aplikują do programu przynosząc do niego swój pomysł, a  podczas lokalnych warsztatów szkoleniowych, które prowadzone są między innymi na Wydziale Zarządzania UW ich pomysł przechodzi na ścieżkę biznesową. Przygotowuję biznes plan wraz krokami milowymi wdrożenia innowacji w regionach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, który przesyłany jest do międzynarodowego jury, które finalnie z pośród 210 wybranych do programu innowacji wyłania 27 najbardziej obiecujących innowatorów europejskich.

W tym roku nasz Wydział przygotowywał do finału 8 startupów z czego aż 5 dostało się do finału EIT Jumpstarter w Atenach a 4 stanęły na podium i odebrały nagrody na swoje pierwsze inwestycje. Serdecznie gratulujemy!

Poznajcie innowacje, które przygotowywane były na Wydziale Zarządzania podczas Lokalnych szkoleń EIT Jumpstarter:

1. (EIT DIGITAL): Syntro.ai (cyfrowa platforma dla naukowców ułatwiająca wyszukiwanie i kontynuowanie badań naukowych), Re.vive (cyfrowa aplikacja ESG dla pracowników i pracodawców).
  2. (EIT FOOD): Bio Cools (kriogeniczne & Bio kuleczki lodowe), BioDairy Labs (Nowe źródło tłuszczu mlecznego, pochodzenia roślinnego)
  3. (EIT HEALTH): SNeuronEye(AI rozwiązania do analizowania zdjęć rentgenowskich), Well Bioprints (Mikrofluidyczna metoda wysokoprzepustowego wytwarzania, inkubacji i etykietowania nanolitrowych kropel wodnych)
  4. (EIT Manufacturing): SLOW PAINT STUDIO ( produkcja farb pochodzących z naturalnych składników i resztek żywności)
  5. (EIT InnoEnergy): URIONENERGY (zielona energia pochodząca z gliceryny ).

Program ze strony Wydziału koordynuje Edyta Barmentloo. Jeśli macie pomysł na biznes i chcecie spróbować swoich siła w programie EIT Jumpstarter zapraszamy do kontaktu ebarmentloo@wz.uw.edu.pl.

Więcej informacji na: https://eitjumpstarter.eu/27-innovations-made-in-europe-awarded-in-the-eit-jumpstarter-grand-final/