Pełnomocnik ds. równości na Wydziale Zarządzania UW służy pomocą w sytuacjach wymagających wsparcia lub porady z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji oraz poszanowania różnorodności i równości wśród społeczności Wydziału

Funkcję pełnomocniczki ds. równości na Wydziale Zarządzania UW pełni dr Karolina Łudzińska: rownosc@wz.uw.edu.pl  

Zakres zadań pełnomocnika ds. równości na Wydziale Zarządzania UW obejmuje:

  1. Współpracę z władzami Wydziału w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, kształtowania atmosfery równości i poszanowania dla różnorodności oraz dbania o równościową atmosferę w życiu codziennym Wydziału.
  2. Przekazywanie studentom i pracownikom informacji o systemie wsparcia na Wydziale i na Uniwersytecie Warszawskim.
  3. Informowanie o kursach i szkoleniach równościowych dostępnych na UW.
  4. Zbieranie informacje na temat dobrych praktyk równościowych na Wydziale, informacji o badaniach oraz statystykach na ten temat i przekazywania ich  do głównej specjalistki ds. równouprawnienia na UW i rzeczniczki akademickiej ds. studenckich i pracowniczych.
  5. Upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie równości i przeciwdziałania dyskryminacji na wydziale.
  6. Upowszechnianie uniwersyteckich działań równościowych i im zbliżonych (np. antymobbingowych) na Wydziale.
  7. Bycie „punktem” konsultacyjnym i kontaktowym w sprawach dyskryminacji na Wydziale.
  8. Współpracę z główną specjalistką ds. równouprawnienia oraz z rzeczniczką akademicką ds. studenckich i pracowniczych (ombudsmanką).
  9. Uczestniczenie w szkoleniach i uniwersyteckich sieciach kontaktów ze swoimi odpowiednikami w innych jednostkach.

Przydatne linki:

Dokumenty i poradniki:

Szkolenia:

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkie osoby studiujące i pracujące na Wydziale Zarządzania UW do skorzystania z kursu e-learningowego poświęconego problematyce równego traktowania i antydyskryminacji. „Kurs na równość” zawiera praktyczne informacje dotyczącego tego, czym jest nierówne traktowanie, jakie są jego przejawy oraz co zrobić, gdy jesteśmy jego świadkami lub gdy doświadczamy dyskryminacji. Kurs jest nowoczesny i interaktywny. Po jego ukończeniu można pobrać certyfikat potwierdzający uzyskanie wiedzy w zakresie równego traktowania.

„Kurs na Równość” jest dostępny zarówno dla osób pracujących, jak i studiujących na Uniwersytecie Warszawskim (jako OGUN). Więcej informacji: https://rownowazni.uw.edu.pl/dzialania-rownosciowe/szkolenia/