Zapraszamy na webinar poprowadzony przez dr Katarzynę Niewińską, wykładowcę w Akademii ESG na WZ UW, pt.: „Giełda – odkrywanie świata rynków kapitałowych”. W trakcie wykładu dr Niewińska zapozna odbiorców z procesem funkcjonowania rynków kapitałowych.

Wykład jest częścią światowej kampanii z zakresu edukacji finansowej „Global Money Week” i odbędzie się 18 marca 2024 o godz. 11:00.

LINK do webinaru

Celem wykładu będzie wyjaśnienie mechanizmów, które zachodzą na giełdach papierów wartościowych. Uczestnicy poznają, jak funkcjonuje giełda, w jaki sposób kształtują się na niej ceny oraz jakie procesy za tym stoją. Szczegółowo omówione zostaną akcje jako główny papier wartościowy. Zostanie rozważona kwestia znaczenia rynku kapitałowego dla finansowania gospodarki. Wyjaśnione zostanie dlaczego firmy decydują się na debiut giełdowy i jakie korzyści z tego wynikają. Webinar zgłębi również tematykę indeksów giełdowych, ich kalkulacji oraz cel ich istnienia. Zostanie również zaprezentowany wpływ nowych technologii na rynek kapitałowy.

Wykład kierowany jest do młodych ludzi, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych światem rynków kapitałowych, w tym giełdą papierów wartościowych.

Kampanię Global Money Week (GMW) w Polsce koordynuje KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Udział w webinarze WZ UW w ramach Kampanii, nie jest równoznaczny ze zgłoszeniem udziału w GMW. Zgłoszenia udziału w Kampanii można dokonać za pośrednictwem formularza: GMW 2024 formularz zgłoszeniowy

Informacje o polskiej kampanii w ramach Global Money Week znajdziecie na stronie: https://www.knf.gov.pl/co_robimy/edukacja_finansowa/Global_Money_Week

Zasady uczestnictwa w kampanii GMW

Zapraszamy do udziału w Global Money Week!