Zarządzanie ryzykiem
Studia II stopnia
1,5 roku, 3 semestry
Studia II stopnia
1,5 roku, 3 semestry
Nie zatrzymuj się w połowie drogi – kontynuuj naukę na WZ UW! Masz już licencjat? Czas na kolejny krok! Studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to inwestycja, która naprawdę się opłaca – niezależnie, czy chcesz rozwijać się w biznesie, finansach, digital marketingu czy zarządzaniu?
Zrób kolejny krok – wypełnij formularz i poznaj ofertę studiów magisterskich na WZ UW!Twoja droga jeszcze się nie kończy – zrób z nami kolejny etap!
Zostaw swoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, a wyślemy Ci:
Studia magisterskie na kierunku Zarządzania ryzykiem to program dla tych, którzy chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz poznać zaawansowane narzędzia niezbędne do pracy w nowoczesnych działach zarządzania finansami oraz ryzykiem w instytucjach finansowych i niefinansowych.
W trakcie studiów:
Ten kierunek przygotowuje do pracy tam, gdzie ważna jest identyfikacja, analiza i zarządzanie ryzykiem w obszarze zarządzania finansami. W trakcie studiów:
To studia dla ambitnych, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania ryzykiem zintegrowanym w instytucjach finansowych i niefinansowych.
Studia magisterskie na Wydziale Zarządzania UW na kierunku Zarządzania ryzykiem to kolejny krok – dla tych, którzy chcą rozwijać się w kluczowym obszarze zarządzania finansami i ryzykiem w instytucjach finansowych, niefinansowych i doradczych.
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby z dyplomem licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędnym.
Kandydaci są przyjmowani na studia na podstawie średniej arytmetycznej wyliczonej z:
W postępowaniu kwalifikacyjnym tworzy się listę rankingową sporządzoną w oparciu o uzyskaną końcową ocenę według powyższych kryteriów.
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
W przypadku braku oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych, wydanym za granicą, za ocenę równoważną zostanie uznana średnia ocen z toku studiów, przyrównana do skali ocen stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.
Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim
Kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą, którzy nie posiadają honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego (zgodnego z ogólnymi wymogami określonymi w uchwale rekrutacyjnej), przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego oceniona zostanie umiejętność czytania i rozumienia tekstu oraz umiejętność formułowania wypowiedzi w języku polskim.
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca znajomość języka polskiego zostanie przeprowadzona w oparciu o treść artykułów z części ekonomicznej dziennika „Rzeczpospolita”.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania z rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego: 5.
Liczba punktów konieczna do uznania rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego za zdaną: 3.
Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 29 lipca 2025 r.