Program studiów Podatki w biznesie – procesy i technologie oferuje dogłębną wiedzę nie tylko z podatków, ale znaczny nacisk jest położony na związane z podatkami specjalistyczne zagadnienia finansowe, rachunkowe, ekonomiczne, prawne, zarządcze, informatyczne, technologiczne, przygotowując w ten sposób studentów do wyzwań współczesnego świata biznesu. Program gwarantuje przekazanie kompleksowej wiedzy i umiejętności dostosowanych do wymogów rynku pracy i zmian otoczenia społeczno-gospodarczego, wpisując się w obszar tax compliance. Połączenie wiedzy i dorobku nauki z praktyką gospodarczą daje podstawy absolwentom do skutecznego działania w obszarach podatkowych na rynku.
Przyjęta nazwa kierunku podkreśla związek z praktyką gospodarczą i potrzebę kształcenia kadr dla nowoczesnej gospodarki, czego skutkiem jest profil edukacyjny ukierunkowany na zdanie egzaminu na doradcę podatkowego oraz uzyskanie praktycznej wiedzy wymaganej na rynku. Koncepcja i związane z nią cele kształcenia na kierunku Podatki w biznesie – procesy i technologie są ściśle powiązane z celami kształcenia na Wydziale Zarządzania, misją, wizją i strategią Wydziału.
Absolwent kierunku Podatki w biznesie – procesy i technologie posiadać będzie szeroką wiedzę z zakresu zastosowania podatków w różnorodnych obszarach działalności na rynku, w odniesieniu do przedsiębiorstw małych i dużych, konsumentów jak i sektora publicznego.
Na kierunku większość zajęć ma charakter ćwiczeniowo-warsztatowy, co przyczyni się do skutecznej nauki i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Zajęcia do wyboru pozwolą na osobisty i zawodowy rozwój studentów poprzez kształtowanie kompetencji i umiejętności pożądanych przez pracodawców i samych studentów.