• Polski
  • English

Opis 

Kierunek: Podatki w biznesie – procesy i technologie
Studia II stopnia, zaoczne

Profil ogólnoakademicki
Dziedzina: nauki społeczne
Dyscypliny: nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomia i finanse, nauki prawne
Dyscyplina wiodąca: nauki o zarządzaniu i jakości

Możliwości zatrudnienia: 

Absolwent kierunku Podatki w biznesie – procesy i technologie posiadać będzie szeroką wiedzę z zakresu kluczowych zagadnień finansów, w tym przede wszystkim w obszarze procesów i technologii w podatkach oraz powiązanych z podatkami zagadnień z zarządzania, rachunkowości, finansów przedsiębiorstw, prawa i ekonomii. Będzie wyposażony także w wiedzę na temat oddziaływania otoczenia zewnętrznego i regulacji prawnych oraz uwarunkowań praktycznych wpływających na opodatkowanie jednostek gospodarczych zarówno tych mniejszych jak i korporacji międzynarodowych. Będzie miał świadomość potrzeby monitorowania zmian legislacyjnych w wyżej wymienionych obszarach, doskonalenia umiejętności praktycznych, w tym w zakresie narzędzi informatycznych. Po zdaniu odpowiednich egzaminów państwowych i odbyciu odpowiedniej praktyki absolwent będzie miał możliwość wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Absolwent tego kierunku będzie mógł podejmować pracę m.in. w :konsultingu finansowym, podatkowym, w międzynarodowych i krajowych firmach doradztwa podatkowego, kancelariach prowadzących sprawy podatkowe, kancelariach biegłych rewidentów, biurach rachunkowych, działach księgowości i audytu krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw, administracji podatkowej (Ministerstwo Finansów, urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej, biura Krajowej Informacji Podatkowej, samorządowe organy podatkowe), jak i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Cele programu studiów: 

Program studiów Podatki w biznesie – procesy i technologie oferuje dogłębną wiedzę nie tylko z podatków, ale znaczny nacisk jest położony na związane z podatkami specjalistyczne zagadnienia finansowe, rachunkowe, ekonomiczne, prawne, zarządcze, informatyczne, technologiczne, przygotowując w ten sposób studentów do wyzwań współczesnego świata biznesu. Program gwarantuje przekazanie kompleksowej wiedzy i umiejętności dostosowanych do wymogów rynku pracy i zmian otoczenia społeczno-gospodarczego, wpisując się w obszar tax compliance. Połączenie wiedzy i dorobku nauki z praktyką gospodarczą daje podstawy absolwentom do skutecznego działania w obszarach podatkowych na rynku.

Przyjęta nazwa kierunku podkreśla związek z praktyką gospodarczą i potrzebę kształcenia kadr dla nowoczesnej gospodarki, czego skutkiem jest profil edukacyjny ukierunkowany na zdanie egzaminu na doradcę podatkowego oraz uzyskanie praktycznej wiedzy wymaganej na rynku. Koncepcja i związane z nią cele kształcenia na kierunku Podatki w biznesie – procesy i technologie są ściśle powiązane z celami kształcenia na Wydziale Zarządzania, misją, wizją i strategią Wydziału.

Absolwent kierunku Podatki w biznesie – procesy i technologie posiadać będzie szeroką wiedzę z zakresu zastosowania podatków w różnorodnych obszarach działalności na rynku, w odniesieniu do przedsiębiorstw małych i dużych, konsumentów jak i sektora publicznego.

Na kierunku większość zajęć ma charakter ćwiczeniowo-warsztatowy, co przyczyni się do skutecznej nauki i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Zajęcia do wyboru pozwolą na osobisty i zawodowy rozwój studentów poprzez kształtowanie kompetencji i umiejętności pożądanych przez pracodawców i samych studentów.