Kiedy? 13 grudnia (środa)

O której? 17.00

Gdzie? Sala Balowa w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich i uniwersytecki kanał YouTube.

WSTĘP WOLNY

Dr Aleksandra Kuligowska to historyczka, specjalizująca się w historii historiografii, metodach badań historycznych oraz naukach pomocniczych historii. Jej pasja obejmuje również semiotykę kultury XIX wieku. Wnikliwie badała historię Wielkopolski, skupiając się zwłaszcza na okresie II wojny światowej i czasach stalinowskich.

Dr inż. Marta Kuźma to ekspertka w dziedzinie kartografii i systemów informacji geograficznej. Jej zainteresowania badawcze obejmują dawne mapy i sposoby ich udostępniania przez biblioteki cyfrowe. Ponadto, specjalizuje się w badaniach eye-trackingowych oraz w wizualizacjach czasowo-przestrzennych.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu UNIWERSYTET WARSZAWY.

Zapraszamy na spotkanie!