Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odnosi triumf kolejny raz, zdobywając zasłużoną akredytację EQUIS (European Quality Improvement System) – prestiżowy certyfikat potwierdzający doskonałość na arenie międzynarodowej.

Od 2017 roku stanowimy dumę polskiego szkolnictwa jako pierwsza publiczna jednostka w Polsce, która zdobyła tę wyjątkową akredytację. Oprócz nas posiadają ją jedynie 3 ośrodki w kraju oraz 220 uczelni na świecie. Akredytacja EQUIS jest jednym z trzech najbardziej cenionych wyróżnień dla szkół biznesowych, tworząc tzw. Potrójną Koronę Akredytacyjną (Triple Crown) wraz z akredytacjami AACSB oraz AMBA.

Od 2022 roku nasz Wydział posiada te trzy prestiżowe akredytacje, co stawia go na szczycie publicznych szkół biznesowych w Polsce. Organizacja EFMD Global, przyznając akredytację EQUIS, analizuje wszechstronnie jakość kształcenia oraz wpływ uczelni biznesowej na otoczenie. Ocenia m.in. rozwój przedsiębiorczości studentów, innowacyjne metody nauczania, internacjonalizację, współpracę z biznesem oraz etyczne standardy.

Dla naszej uczelni akredytacja EQUIS stanowi zarówno dowód jakości, jak i zobowiązanie do ciągłego doskonalenia. Oprócz prestiżu, akredytacja EQUIS przynosi liczne korzyści, takie jak zwiększenie rozpoznawalności międzynarodowej, dostęp do doradztwa strategicznego na najwyższym poziomie oraz możliwość uwzględnienia w renomowanych rankingach, np. „The Financial Times” i „The Economist”.

Ponowna akredytacja EQUIS to sukces całej społeczności akademickiej, partnerów biznesowych oraz władz uczelni. To wyjątkowe wyróżnienie, które zobowiązuje nas do dalszego doskonalenia i budowania przyszłości na solidnych fundamentach.

Dowiedz się więcej na temat akredytacji EQUIS na stronie: https://www.efmdglobal.org/accreditations/business-schools/equis/